Jump to content
Dogomania

Nauka pasienia


wendka

Recommended Posts

W ostatni przedluzony weekend natomiast Jinx i Asti oraz kolezka bc Treku bawily w Holandii w JJ Ranch i pobieraly nauki pasienia.
Jak tylko dojde do siebie to napisze wiecej. W kazdym badz razie byl to niezwykle owocny wyjazd. Dowiedzialam sie, ze podejmujac proby pasienia w Polsce popelnialam niemal same bledy, dowiedzialam sie o moim psie wielu ciekawych rzeczy, o ktorych nie mialam pojecia. Dowiedzialam sie tez, ze wcale nie ma ochoty grzyzc owiec czy kaczek i ze zapowiada sie na doskonalego psa pasacego. Juz w zasadzie przy drugim podejsciu zatrybila i najnormalniej pasla!
Olbrzymim przezyciem bylo dla mnie wizyta w tak znakomitej hodowli aussikow pracujacych i obejrzenie tych psow przy pracy. No a przede wszystkim zobaczylam moja ulubienice Betsey przy owcach, kaczkach oraz nawet przy mlodych byczkach, ktore nigdy nie widzialy na oczy psow.
Juz wiem gdzie w przyszlym roku spedzam urlop :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 3 weeks later...

Myślę że na dgm może być słabo, więcej na ten temat i całe mnóstwo innych jest na forum rasy, gdzie są także miłośnicy (niestety nieliczni ;) ) pasienia. A w ogóle jeśli byś chciała pooglądać szkolenie pasterskie stricte aussikowe, to w czerwcu wpada do nas sędzia, hodowca, zawodnik i trener aussikowy z USA i prowadzi seminarium ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...