Jump to content
Dogomania

czym tak naprawdę różni się owczarek australijski od border collie?


Agnisia =)

Recommended Posts

Tak, Ulfi (czyli Ulci) jest z francuskiej hodowli, czy użytkowej - nie wiem, ale widać tak. Widziałam jego rodziców na fotach. Swoją statyką prezentuje 'ja cały czas pracuje';) ale ilością futra - zdecydowanie nie;)

Sneaker - śliczny! No i jak na worka;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agnisia =)']To fajnie, że oziki się nie przyczajają b mi to też się jakoś nie podoba. W Katowicach te bordery pasące kaczki wyglądały jakby miały krzywe kręgosłupy i przednie łapy krótsze od tylnych.[/quote]

Agniecha, Ty byłaś w Katowicach?!

Mi się to podoba, ale przecież to rzecz indywidualna;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lulla Luck']

Sneaker - śliczny! [/quote]
Żartujesz:crazyeye: Podoba Ci się jego wąziutka i delikatna główka?:lol: On ma oczy tak totalnie mistretowe, skośne takie. Ale przy tym futrze i białym na twarzy od przodu wygląda jak mix collaka dla mnie:eviltong: No a że Tobie takie małe i delikatne się podoba to aż mnie wbiło:cool3: No chyba że podoba Ci się jego futro:eviltong:

A tak ogólnie dla mnie jest ładny, gdyby miał trochę szerszą głowę. No i on tego futra tak nie przekazuje. Ale większość dzieciaków bierze po nim głowę.

Link to comment
Share on other sites

To dobrze że na Twojego faceta nie:eviltong:
On ma głowę jak matka, zresztą mi się jego matka zupełnie nie podoba. Natomiast ojciec już ładniutki:cool3: Moim zdaniem najlepsze głowy ma jego pierwszy miot, takie najmocniejsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lulla Luck']I sie nie przyznajesz?!:mad:
Mogłabyś mi wysłać? Szczególnie pasienie bo niestety byłam zajęta i przegapiłam:([/quote]

Chętnie bym wysłała, albo wstawiła na youtube, tylko że filmik z całej wystawy trwa pół godziny i zajął mi pół płyty CD. A że ja zupełnie nieunformatyczne dziewczyna jestem to mam problem z pocięciem tego na mniejsze kawałki.

Link to comment
Share on other sites

Aga masz pw.

Żakla - nie wiem, nie zgłębiłam się tak w niego, ale bardziej mi sie podoba jego głowa niż głowa jego ojca (ma jakąs taką brzydką małą kufe nieproporcjonalną do reszty). Ogólnie nie mam nic do łepetyny Sneakera - jest poprawna. Ale tyle. Poprostu poprawna;) Nie mówie że pies mnie wyrywa z butów, ale jest ładny.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

aussie są bardziej masywne od BC,częściej ich uszy są oklapnięte,u BC uszy często są stojące bądź na półstojące,aussie bardzo często są maści merle(red bądź blue),występuje u nich również częściej podpalanie.Mogą mieć krótki ogon,BC mają zawsze długi.Aussie są też trochę mniej energiczne.Styl pracy:border collie ma tzw silne oko,gdy zagania owce to się skrada,przednie łapy nieco ugięte,głowa w dół,hipnotyzuje owce spojrzeniem;hodowane są aussie do pasienia owiec oraz do bydła,w zależności do czego,inny jest styl pracy,jednak nie pracują tak samo ja BC,są twardsze z charakteru

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Moja znajoma ma bordera z doskonałej czeskiej hodowli. Pies ma teraz 3 lata. Gdyby nie opisy charakteru tej rasy w życiu bym sie jej nie domyśliła po tym psie. Jest niezwykle spokojny, nie żywiołowy, nie ma przenikliwego spojrzenia, nie widzę po chęci pracy, na spacerach trzyma się właściciela, nie ucieka chyba, że się wystraszy burzy czy strzelania. Nie absorbuje swoją osobą. nadmieniam, że znajoma jest bardzo cichą i spokojną osobą, pies jest jej towarzyszem, wszędzie razem podróżują, bo nie ma z nim problemów.
Nie był szkolony, ani nauczony sportów kynologicznych.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Więc różnice między tymi rasami, które ja obserwowałam:
Bc są lżejszej budowy, aussiki w większości są dla mnie ciężkie w porównaniu z nimi, ale futra mają raczej podobnie ;)
Bordery mają lepszy drive, są bardziej nastawione na człowieka i mają lepszą motywację. Bordery ruszają się inaczej, wydaje mi się że mają wydajniejszy ruch. Bc z tego co jak dotąd zauważyłam szybciej się uczą, ale też i bardziej kombinują (co jest i wadą i zaletą ;) ). Bordery bardziej schizują i są bardziej odjechane:P. Z wyciszaniem się raczej wydają mi się podobne. Chyba w obu rasach przeciętny przedstawiciel, odpowiednio prowadzony nie będzie miał z tym problemów. Bordery z reguły gorzej znoszą presje.

Ale! Bardzo dużo zależy o jakiej linii danej rasy mówimy, w aussikach specjalnie nie siedzę, ale w borderach często jest spora różnica między showami a workingami :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamba1']Moja znajoma ma bordera z doskonałej czeskiej hodowli. Pies ma teraz 3 lata. Gdyby nie opisy charakteru tej rasy w życiu bym sie jej nie domyśliła po tym psie. Jest niezwykle spokojny, nie żywiołowy, nie ma przenikliwego spojrzenia, nie widzę po chęci pracy, na spacerach trzyma się właściciela, nie ucieka chyba, że się wystraszy burzy czy strzelania. Nie absorbuje swoją osobą. nadmieniam, że znajoma jest bardzo cichą i spokojną osobą, pies jest jej towarzyszem, wszędzie razem podróżują, bo nie ma z nim problemów.
Nie był szkolony, ani nauczony sportów kynologicznych.[/QUOTE]

A jaka to hodowla?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...