Jump to content
Dogomania

czym tak naprawdę różni się owczarek australijski od border collie?


Agnisia =)

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pierwsze, najważniejsze i zawsze wieczne- styl pracy:razz:
Nt. reszty nie piszę, trzeba poznać bardzo dużo tych i rych i można wyznaczać jakąś średnią:eviltong:
Ogólnie się przyjmuje, że oziki są spokojniejsze (:evil_lol:).

Link to comment
Share on other sites

Czym się rózni Aussie od Bordera? Zacytujemy:

[quote name='matty']Ojoj, trochę tych różnic jest.. :)

Przede wszystkim aussies są większe, mocniejsze od borderów. I to jest ta główna różnica w wyglądzie - dal mnie bardzo istotna, bo zwyczajnie nie podoba mi się eksterier borderów - takie jakieś wyliniałe są, delikatne, nierównomiernie owłosione.. ;)
Poza tym - różnica w sposobie pracy. Bordery pracują z owcami i używają do tego głównie oczu, tego spojrzenia drapieżnika... ;) Skradają się, pochylają itp. Aussies pracuja z bydłem - a na byka "oczka" nie podziałają. Dlatego aussies muszą pracować w zwarciu (pęciny itp.).

Aussies są mniejszymi pracoholikami niż bordery - nie są cały czas na speedzie ;) i można je wyłączyć, gdy nie ma się akurat ochoty na pracę. W porównaniu z innymi jednak rasami są rasą wybitnie potrzebującą wysiłku intelektualnego i fizycznego - to akurat wynika z ich ogromnej wytrzymałości.

To było tak z grubsza.. :)[/QUOTE]


Wiedziałam ze to gdzies tu jest:P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Czyli jeżeli ktoś nie jest w stanie poświęcić całego swojego wolnego czasu dla psa, lepiej żeby kupił aussiego niż bordera, dobrze zrozumiałam?[/quote]
Wtedy to najlepiej psa, który po spacerze wraca zmęczony, czyli i aussie i border odpadają:eviltong:. Np. moja Negra się nadaje (niestety:roll:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wendka'][IMG]http://img73.imageshack.us/img73/6734/dwabordery0ue.jpg[/IMG]

Jak spojrzysz sie na te fotke to wszystko bedzie jasne :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

[/quote]
Psy jak psy, ale miejsce to mi Zdwórz przypomina, jako żywo :lol: .

[quote name='Agnisia']Fajnie macie, że blisko was są psie szkoły. My to ponad godzinę musimy jechać do najbliższej.[/quote]
A myślisz, że jak się mieszka w Warszawie, to krócej się jedzie? Ja dość długo jeździłam z psem na szkolenie, gdzie podróż w jedną stronę trwała 1,5 godziny, czyli 3 godzinki na samą podróż. I tak 3 razy w tygodniu :evil_lol: .
Nie ma więc czego zazdrościć, Warszawka wcale nie ma lepiej :lol: . Komu w drogę temu trampki, nie ma się co ociągać, tylko do szkółki z pieskiem marsz :loveu: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Psy jak psy, ale miejsce to mi Zdwórz przypomina, jako żywo :lol: .[/QUOTE]

Bingo!
Pani cus wygrala, tylko nie wiem jeszcze co ... :hmmmm:


[QUOTE]A myślisz, że jak się mieszka w Warszawie, to krócej się jedzie? Ja dość długo jeździłam z psem na szkolenie, gdzie podróż w jedną stronę trwała 1,5 godziny, czyli 3 godzinki na samą podróż.[/QUOTE]

Znam takich co od kilka ladnych lat do takich Pecic bez samochodu dojezdzaja....:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wendka']Znam takich co od kilka ladnych lat do takich Pecic bez samochodu dojezdzaja....:cool3:[/quote]

Ano dojeżdżają... 1,45 minut w jedną stronę: tramwaj - kolejka WKD - a potem 25 minut na nóżkach. No chyba, że się jakiś transport trafi... :razz:

Link to comment
Share on other sites

Aussie napisał:[quote]Cytat:
Napisał [B]tongue[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=4410386#post4410386"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Podpowiadam po prawej aussie, po lewej border.[/I]

Ups! Pudło! Jest dokładnie odwrotnie :evil_lol:[/quote]

O qrcze! Znowu mi się strony pomyliły, ale myślałam dobrze, przecież tak charakterystycznego piegusa nie można pomylić z innym psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tongue']Aussie napisał:

O qrcze! Znowu mi się strony pomyliły, ale myślałam dobrze, przecież tak charakterystycznego piegusa nie można pomylić z innym psem.[/quote]

Ale to nie jest piegowata Jinx, tylko Malcolm, który do zbytnich piegusów nie należy:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...