Jump to content
Dogomania

waga i wzrost huskiego ( przeciętny)


Malamutka

Recommended Posts

Czy to ta sama koleżanka, która ogląda w książce na temat husky zdjęcia malamuta?? :lol:
Jeśli tak, to może jej husky jest malamutem :evil:

A tak poważnie, to trzeba do wzorca sięgnąć, tam wszystko jest napisane. Jeśli to pies, to nie powinien być wyższy niż 60 cm, ale bywa różnie, są w Polsce psy wyższe i dużo niższe, więc nigdy nie wiadomo co jej wyrośnie :wink:
A waga też bywa różna, bo są w Polsce psiaki za chude i zatuczone i też nie wiadomo jakiego sobie wychowa :wink:
Ale przeciętnie pies powinien ważyć ok. 27 kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agacia']Moja sunia ma 60cm w klebie i wazy 24-25kg[/quote]Spora ;) mój Arti wzrost i wagę odziedziczyl po husky-ma też ok. 60 zm wys. i 25-27kg (ani zmierzyć ani zważyć go nie jest zbyt łatwo). Mówię po husky, bo Art jest dość malamuci-któryś z jego rodzicow na pewno był mieszańcem z malamutem. I piesek, którego ma koleżanka Malamutki też może być takim mieszańcem-wiadomo, ludzie mnożą-bo wyglądają podobnie, a jest moda na psy tego typu-sprzedają albo jako husky, albo jako malamuty. Dlatego w przypadkach psów bez papierów często nie można się zbytnio sugerować wzorcem-bo chociaż jeden psiak bez papierów będzie niemalże idealny, to drugi może okazać się mieszańcem... Dlatego jeśli koleżanka twierdzi, że jej husky będzie ważył 39kg to kto wie, może i tak będzie... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Mój haszczak mierzy 56cm i waży 22kg,czyli jest średni, ale na spacerach i tak czasami jest brany za Malamuta i to głównie przez właścicieli innych haszczaków -bardzo szczupłych i wyższych od mojego :lol: Myślą chyba, że to liliputek-Malamut lub szczeniaczek...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...