Jump to content
Dogomania

Artykuł w "Przyjacielu Psie'


Poświata

Recommended Posts

Przeczytałam o podengo arykuł w "Przyjacielu Psie', poszperałam w internecie i chciałabym uporządkować informacje. Podengo mają trzy wielkości mały, średni i duży - tak? W każdej z tych wielkości mają różny rodzaj włosa - tak ? Czy z rodziców krótkowłosych może urodzić się podengo szorstkowłosy ?
Pytam bo "wpadła mi w oko" ta ras, a nic o niej nie wiem. Myślę przyszłościowo o niewielkim przyjacielu dla podrośniętych dzieciaków, takim co to i pobiega za rowerem, i się pobawi, i w piłę pogra. Ale bardziej podoba mi się odmiana szorstkowłosa, te owłosione uśmiechnięte pysie (to z fotek internetowych) :loveu: . I czy jest w Polsce szansa na takiego właśnie szczeniaczka ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Poświata'] I czy jest w Polsce szansa na takiego właśnie szczeniaczka ?[/QUOTE]
Dopiero teraz odpowiadam, ale mnie tu 100 lat nie było :oops: . W Polsce nie ma małych podengo szorstkowłosych. Z tego co się orientuję to mieszka we Wrocławiu jedna suczka, ale jest medio. Ale w ogóle w Europie popularniejsza jest raczej odmiana szorstkowłosa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Morrisonka']Z tego co się orientuję to mieszka we Wrocławiu jedna suczka, ale jest medio. Ale w ogóle w Europie popularniejsza jest raczej odmiana szorstkowłosa.[/quote]Właśnie takie wrażenie odniosłam buszując w internecie i oglądając tony zdjęć, że szorstkowłose dominują :) . Czyli rozumiem, że jeśli uparłabym się na tę rasę, to musze szukać hodowli za granicą :roll: ? Trochę mnie to przeraża :oops: , no bo jak przeprowadzić wywiad o hodowli/ach i wybrać tę właściwą :hmmmm: .

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że trzeba szukać za granicą :shake: . Odnośnie hodowli, to wiem, że w Skandynawii mają bardzo dobre. Rodzice mojej Aquamariny przyjechali do Polski właśnie z Finlandii.
Podrzucę linki, które może coś pomogą:
[url]http://www.podengo.net/engetu.html[/url]
[url]http://cosmos.oninetspeed.pt/clubepodengo/[/url]

Wiem, że nasza hodowczyni ma kontakty z fińskimi hodowlami podengo. Więc w razie czego służę namiarem ;) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...