Jump to content
Dogomania

[POMOCY!]Pytania o najmniejsze szczegóły trymowania...


19MLenka95

Recommended Posts

Przepraszam, że (być może dla was) mam takie banalne pytania... Ale naprawdę jako nowicjuszka nawet po przeczytaniu mnóstwa artykułów jestem nadal zielona! PROSZĘ O POMOC!!!

Od razu przedstawię wam Karo (bo musicie wiedzieć kogo mamy trymować):

Ma 2 miesiące (z tego co wiem pierwszy raz trymuje się w 3 - 4 miesiącu życia...), więc już zbieram informacje o jego późniejszej pielęgnacji. Jest nie rodowodowym fox terrierem.

Jak chciałabym, żeby wyglądał pies po zabiegu:

[IMG]http://2.bp.blogspot.com/_E7p8MjGti_o/SWR9i2yUCOI/AAAAAAAACk0/5QbCqP1vyK0/s400/Wire+Fox+Terrier.jpg[/IMG]

Widać, że nie jest to trymowanie wystawowe, ale to dlatego, że nie lubię takiego 'kroju'... A i jeszcze pytanie czy ten pies z obrazka był w ogóle trymowany(sierść mu się faluje), ale na mój gust to wygląda lepiej niż te wystawowce! Oczywiście jeśli będzie trzeba go wytrymować inaczej (dla zdrowia) to tak zrobię... :( (chociaż Karo i tak będzie zawsze moim ulubionym psiakiem :) )

I tu moje pytania:

1. Czy tak samo trymuje się, np: airedale terriery i fox terriery?
2. Jaki jest efekt jednego pociągnięcia trymerem? Chyba nie od razu wyrywa wszystko co powinien wyrwać? Czy wystarczy jedno pociągnięcie na pasmo? (znaczy no raz pociągnąć po danym obszarze)
3. Ile czasu mniej więcej zajmuje trymowanie jeśli nie chcę układać konkretnej fryzury a tylko zapewnić psu zdrowie i ładny wygląd?
4. Czy trymery mogą złamać/ściąć włos? Skaleczyć zwierzaka?
5. Jaki trymer powinnam wybrać dla fox terriera szorstkowłosego?

Proszę o odpowiedzi! Z góry dzięki! :*

Link to comment
Share on other sites

Pies ze zdjęcia wygląda na trymowanego.
Jego szata faluje się bo jego okrywa włosowa jest dość długa, przy krótszym włosie wygląda to trochę inaczej.

[quote]
1. Czy tak samo trymuje się, np: airedale terriery i fox terriery? [/quote]Ogólne zasady są takie same.

[quote]2. Jaki jest efekt jednego pociągnięcia trymerem? Chyba nie od razu wyrywa wszystko co powinien wyrwać? Czy wystarczy jedno pociągnięcie na pasmo? (znaczy no raz pociągnąć po danym obszarze)[/quote]Wyrwać możesz wszystko ale nie musisz.

[quote]3. Ile czasu mniej więcej zajmuje trymowanie jeśli nie chcę układać konkretnej fryzury a tylko zapewnić psu zdrowie i ładny wygląd?[/quote]Zależy od wprawy trymującego oraz zachowania się psa.

[quote]4. Czy trymery mogą złamać/ściąć włos? Skaleczyć zwierzaka? [/quote]Tak.

[quote]5. Jaki trymer powinnam wybrać dla fox terriera szorstkowłosego? [/quote]Możesz sobie pomóc king coatem ale bardziej prawidłowe jest użycie nożyków trymerskich.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki... Ale coat kinga nie użyję, myślę o takim marsie do szczegółów:

[url=http://www.germapol.istore.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,299341,0.html]Towar: Trymer tradycyjny MARS, uchwyt plastikowy (99M341). On-line Shop Germapol s.c.[/url]

i takim do reszty:

[url=http://www.germapol.istore.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,299342,0.html]Towar: Trymer tradycyjny MARS, uchwyt plastikowy (99M424). On-line Shop Germapol s.c.[/url]

Ale nie mam pewności... Co myślicie?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...