Jump to content
Dogomania

1st Choice- czy polecacie?


ewka122

Recommended Posts

Kupiłam hm.. 'na próbę' dwa opakowania, pies się przerzucił w sumie błyskawicznie z domowego żarcia (i później z suchego na domowe również), kupy ok, żadnych problemów. Skład karmy super, cena w normie. Jak najbardziej polecam.

A co do zębów - to ja raczej nie widzę różnicy, ale psim dentystą nie jestem, więc może coś tam się polepszyło XD w każdym razie na pewno nie pogorszyło, przynajmniej nie jakoś znacząco.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Karmiłam tą karmą przez jakiś czas i musze przyznać że na początku byłam bardzo zadowolona, bez konserwantów, ładnie ją jadły, sierść im się poprawiła, z początku była też dużo tańsza. Zdecydowałam się na zmiane poniewż w dwóch ostatnich workach na dnie zostawało dużo tłuszczu a że wcześniej tego nie było to się troche przestraszyłam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

[quote name='Golden Evita']A widzicie poprawe jesli chodzi o siersc? Mam samoyedke wiec siersc jesli chodzi o wyglad zewn. to priorytet.[/QUOTE]

zdecydowanie tak bo pewnie przez ten komplet kwasow omega. Ja juz nie daje zadnych odzywek do jedzenia itp a sierc wyglad idealnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Golden Evita']A widzicie poprawe jesli chodzi o siersc? Mam samoyedke wiec siersc jesli chodzi o wyglad zewn. to priorytet.[/QUOTE]

Najpierw poszedł worek z kurczakiem, teraz przerzuciliśmy się na jagnięcine. Pies jest trikolor, z przewagą białego i naprawdę sierść jest bajeczna! pięknie się błyszczy! polecam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

hej- moją jeną psicę mam na 1st choice i efekt czysta rewelacja, dziwi mnie tylko, że karma nie jest dostępna w każdym sklepie zoologicznym :( na szczęście ja w takowym pracuję ;) moja propozycja- przeczytajcie skład tej karmy, zobaczcie w tabelę - dla mnie bomba, jak jagnięcina to bez kurczaka ( w odróżnieniu do eukanuby np) czytajcie etykiety karm!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='egeri']Ja też się nad nią zastanawiałam, ale składowo to mi sie wydaje, że to bardziej pasza dla konia niż karma dla psa. Może kiedyś ja spróbujemy , bo widzę, że dobrze u Waszych psiaków na sierść wpływa ;)[/QUOTE]

a dlaczego tak myślisz? skład tej karmy jest rewelacyjny.

znasz inną karmę, która podaje na worku że ma np. łącznie np. 29% dehydratyzowanego mięsa? - to trzeba użyć 1,5 kilo mięsa żeby zrobić 1kg suchej karmy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='grrrond']Najpierw poszedł worek z kurczakiem, teraz przerzuciliśmy się na jagnięcine. Pies jest trikolor, z przewagą białego i naprawdę sierść jest bajeczna! pięknie się błyszczy! polecam :)[/QUOTE]

my mamy owczarka - potwierdzam , wyglądał rewelacyjnie na tej karmie.

to co zauważyłem , zostały zmienione te karmy , jest jeszcze więcej mięsa niż w poprzednich wersjach plus dodatkowe suplementy , a na stawy poza glukozaminą i chondroityną jest dodany kolagen
na 100% spróbujemy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja bym składu nie nazwała może 8 cudem świata (aktualnie w ogóle nie ma dla mnie żadnej karmy z "rewelacyjnym składem"), ale też nie uważam, że karma nie jest godna polecenia. Mam zarzuty do składu, wywaliłabym parę rzeczy (tak, z wypełniaczy, jak w wielu innych karmach),a kto wie, czy producent sam na to nie wpadnie, bo marka się rozwija, jak reszta Kanady i nie tylko, pod tym względem) ale karma ma też zalety. Choćby sam fakt, to, że w Kanadzie mączka (meat meal) nie będzie oznaczało mączki z syfiastego by productu wyłącznie, tylko faktycznie mięso świeże, z ludzkimi normami przydatności do spożycia. Tego nie mogę powiedzieć już o karmie, którą sama karmiłam i choć już nie karmię, to też nadal uważam, że nie można nie polecać (Hill's). O 1-rst mimo składników, których bym się czepiła, już można powiedzieć, że to już holistyka jest, co już samo w sobie uważam, za godne polecenia :). W karmie jest choćby więcej mięsa niż w Hill'sie, porównywalnie z resztą konkurencji z Kanady, wbrew pozorom, prebiotyki, probiotyki i więcej składników naturalnych - stąd uważam, że nazwanie tej karmy holistyczną nie jest jakimś nadużyciem.
Owszem, wypełniacze w karmach są, były i będą i dyskusyjna jest ta kwestia, rozumiem.
ON-kowi dodawałabym na stawy bioaktywnego preparatu z chondroityną - w samej karmie jest za mało (KAŻDEJ!, nie tylko 1-st) i się utlenia szybciej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Delay'] ... że w Kanadzie mączka (meat meal) nie będzie oznaczało mączki z syfiastego by productu wyłącznie, tylko faktycznie mięso świeże, z ludzkimi normami przydatności do spożycia. Tego nie mogę powiedzieć już o karmie, którą sama karmiłam i choć już nie karmię, to też nadal uważam, że nie można nie polecać (Hill's). O 1-rst mimo składników, których bym się czepiła, już można powiedzieć, że to już holistyka jest, co już samo w sobie uważam, za godne polecenia :). W karmie jest choćby więcej mięsa niż w Hill'sie, porównywalnie z resztą konkurencji z Kanady, wbrew pozorom, prebiotyki, probiotyki i więcej składników naturalnych - stąd uważam, że nazwanie tej karmy holistyczną nie jest jakimś nadużyciem.
Owszem, wypełniacze w karmach są, były i będą i dyskusyjna jest ta kwestia, rozumiem.
ON-kowi dodawałabym na stawy bioaktywnego preparatu z chondroityną - w samej karmie jest za mało (KAŻDEJ!, nie tylko 1-st) i się utlenia szybciej.[/QUOTE]

tez uważam 1st choice za wartą polecenia, tym bardziej, że w składzie nowych wersji jest już dehydratyzowane mięso a nie mączka jak poprzednio. testujemy karmę od dłuższego czasu i uważam, że rezultaty są dobre (smakowitość - karma jest ciągle chętnie jedzona ale to nie jest dla mnie najważniejsze).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

niestety ja mam bardzo złe doświadczenie z tą karmą , dostałem ta karmę na jakiejś wystawie , ładne opakowanie ale karmy w biedronce tez maja ładne opakowanie, wsypałem tą karme psą do miski i niestety to był mój błąd , wcześniej powinienem przetestować w małej ilości a nie wsypywać całą miskę , taką biegunkie jką dostały moje psy to jeszcze nie widziałem aż z moją ikrą wylądowałem u weta iec jeśli ktoś chce experymentowac i chyba truć tą karmą to już jego wola

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamowczarki']niestety ja mam bardzo złe doświadczenie z tą karmą , dostałem ta karmę na jakiejś wystawie , ładne opakowanie ale karmy w biedronce tez maja ładne opakowanie, wsypałem tą karme psą do miski i niestety to był mój błąd , wcześniej powinienem przetestować w małej ilości a nie wsypywać całą miskę , taką biegunkie jką dostały moje psy to jeszcze nie widziałem aż z moją ikrą wylądowałem u weta iec jeśli ktoś chce experymentowac i chyba truć tą karmą to już jego wola[/QUOTE]

karme powinno sie przyswajac pomalu a nie z dnia na dzien, bo jak dasz psu z dnia na dzien cos innego to przeciez wiadomo ze pies moze dostac ostra biegunke i wcale to nie znaczy ze karma jest zla

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

szkoda odpowiadać "ania90" , mi to wygląda na post jakiegoś handlowca z konkurencji, który z wszystkich swoich czterech postów dał się poznać tym że głównie poleca jakąś włoską karmę...

spotykałem już 1st Choice na wystawach i nie widziałem żeby rozdawali worki, szkoda bo chętnie przyjąłbym taki z radością :)

ze swojej strony polecam, sam karmię już kilka miesięcy i mogę coś o niej powiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...