Jump to content
Dogomania

surolan a utrata sluchu?


AskazMajka

Recommended Posts

wczoraj ten sam lekarz, ktory zachwalal surolan oznajmil, ze "ma" juz trzeciego, starszego psa z utrata sluchu i widzi powiazanie z surolanem... czy spotkaliscie sie z podobnym?
Uszy czysciutkie i jak lek. stwierdzil w nienagannym stanie... jednak nie slyszy...

Link to comment
Share on other sites

Surolan jest bardzo dobrym preparatem ale do leczenia stanów zapalnych UCHA ZEWNĘTRZNEGO. Sam producent ostrzega aby nie stosować w wypadku uszkodzenia błony bębenkowej. Substancja czynna Polimyksyna B ma potencjalnie działanie ototoksyczne.
Tak to juz jest że nawet doskonałe leki trzeba stosować umiejętnie:shake:
jesli mamy do czynienia z zaawansowanym czy przewlekłym stanem zapalnym ( ból, wyciek z ucha itp) to nalezy podejrzewac że infekcja porobiła juz spore spustoszenie - wtedy a/ Surolan jest za słabym srodkiem b/ istnieje uzasadnione podejrzenie że proces zapalny dotyczy i błony bebenkowej a nawet "głębszych" struktur ucha i ten lek należy wykluczyć
i jeszcze jedna uwaga - stany zapalne uszu ( zwłaszcza przewlekłe) mogą doprowadzic do uposledzenia słuchu i tu rozstrzygniecie czy przyczyną był sam proces chorobowy czy zastosowany lek jest bardzo trudne:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Mam 11 letnią suczkę, która niecały miesiąc temu miała zapalenie uszu oraz dorobiła się na uchu krwiaka od drapania (ale to już inna historia, jest już tydzień po operacji krwiaka, wszystko ładnie się goi). Na zapalenie ucha dostała Surolan. Po 4 dniach zakraplania Surolanem przestała słyszeć. Zupełnie!!! Badania nie wykazały żadnego uszkodzenia ucha wewnętrznego, błony bębenkowej etc. Weterynarz pierwszy raz spotakał się z takim przypadkiem, żeby pies z dnia na dzień stracił słuch bez występowania żadnych objawów neurologicznych. Po długich rozmyślaniach nad tą sprawą kazał odstawić Surolan, jako że był to jedyny środek, który można było podejrzewać o doprowadzenie do utraty słuchu. Po 3 tygodniach od odstawienia Surolanu, a mianowicie od wczoraj, mój piesek zaczyna słyszeć. Wczoraj odwracała się na dźwięki, dzisiaj już rozpoznaje komendy głosowe. Coś jest na rzeczy z tym Surolanem, tylko z tego co mówił weterynarz, nikt nie prowadził badań dotyczących wpływu Surolanu na słuch u psów, więc niewiele wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli, jak piszesz "ucho się zalepiło", to przy sprawdzaniu błony bębenkowej w uszach chyba to by było widać. Tak na chłopski rozum ;) U psiaka było również podejrzenie, że straciła słuch ze starości (chociaż utrata go z dnia na dzień była bardzo podejrzana), a niefortunnie stało się to podczas podawania Surolanu. Jednak pies słuch odzyskał/odzyskuje, a w internecie można spotkać pytania, czy powiązać utratę słuchu u psa z Surolanem. Możliwe, że po prostu u 1 na 1000000 psów występują takie efekty uboczne po Surolanie... W każdym bądź razie bardzo się cieszę, że pies zaczyna mnie słyszeć! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

u mnie to samo,
Gustaw ma 11 lat, nagle przestał słyszeć
pojechałam na badania, czysto niby dobrze, lekarz twierdzi, że ze starości
a tu czytam,
a podawałam mu surolan m
matko jedyna
odstawiam to dziadostwo
mam pytanie czy może przepłukać uszy
czy ktoś u swego psa przepłukiwał tak porządnie uszy o czywiście u weta

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Mój pies od dawna miewał stany zapalne, tracił słuch  miesiącami i cierpiał 

Dziś zaprzyjaźniona Pani weterynarz dala mi Surolan bo pojawił się znowu wyciek i trzepanie głową,  drapanie ucha.

To głupio zabrzmi ale po 1 kropli (!!!!!!) Mój Ziutek  mnie znowu usłyszał.  

Lila

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Podobno głuchym przekazuje głosy ślepym obraz, zmęczonym energię, zapach myśli ochotę ale tylko silne psy to wykorzystają bo słabych zabije twórca świata i chorób.... Który jest...... Cytologia z prawego kanału słuchowego ; pojedyncze neutrofile nie zdegenerowane średnio ziarniaki G-kom. Malassezia 1-3 w p. w. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...