Jump to content
Dogomania

własnoręcznie robiony tor doAgility


Sylwia K

Recommended Posts

można samemu wszystko zrobić:razz:
Ostatnio oglądałam na animalach odcinek, gdzie większość przeszkód była zrobiona z np. pnia drzewa, patyków (tunel był wykonany też z patyków:cool3:) itp. Nie wygląda to tak kolorowa jak na prawdziwym torze, ale spokojnie można w ten sposób samemu ćwiczyć z psem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sylwia K']
Ostatnio oglądałam na animalach odcinek, gdzie większość przeszkód była zrobiona z np. pnia drzewa, patyków (tunel był wykonany też z patyków:cool3:) itp.[/quote]
Bardzo jestem ciekawa tego tunelu z patyków :lol:. Możesz napisać coś więcej?

Link to comment
Share on other sites

tam na takim torze odbywają się właśnie zawody i jest to trudny tor dla psiaków.
Myślę, ze można spokojnie zrobić kilka przeszkód sobie samemu i zacząć uczyć psa na takim torze.
Nie będzie on taki ładniutki, ale nie każdego stać na zakup profesjonalnego sprzętu, w końcu jest kryzys przecież;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia K']tam na takim torze odbywają się właśnie zawody i jest to trudny tor dla psiaków.
Myślę, ze można spokojnie zrobić kilka przeszkód sobie samemu i zacząć uczyć psa na takim torze.
Nie będzie on taki ładniutki, ale nie każdego stać na zakup profesjonalnego sprzętu, w końcu jest kryzys przecież;)[/quote]
Ogladalam to. Tor beznadziejny-te ich przeszkody to takie niewiadomoco :shake: Juz jak robia taki program to mogliby zaintwesowac w tor :shake:

Link to comment
Share on other sites

jak pooglądasz częściej to zobaczysz, ze zawody odbywają się na różnych torach...
widzisz, dla mnie nie ma różnicy czy mój pies przeskakuje przez przeszkodę zrobioną z 3 patyków czy kupiona za 400zł...:roll: ale widzę, ze dla niektórych skok jest warty tyle, ile przeszkoda...

sądząc po tym programie to tylko takie nasze narodowe głupie myślenie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia K']jak pooglądasz częściej to zobaczysz, ze zawody odbywają się na różnych torach...
widzisz, dla mnie nie ma różnicy czy mój pies przeskakuje przez przeszkodę zrobioną z 3 patyków czy kupiona za 400zł...:roll: ale widzę, ze dla niektórych skok jest warty tyle, ile przeszkoda...

sądząc po tym programie to tylko takie nasze narodowe głupie myślenie...[/quote]
Dla niektorych wazne jest bezpieczenstwo psa a nie uczestnictwo w zawodach w ktorych tunel miekki jest "przytrzymywany" przez kamienie :-o Do tego ostatnio widzialam w tym programie tor rozlozony wsrod wysokiej trawy...A kleszcze? A jakies patyczki ktore moga sie wbic w lape podczas biegu?
Za tanie pieniadze mozna zbudowac tor w ktorym przeszkody wygladaja profesjonalnie i sa bezpieczne!

Link to comment
Share on other sites

mi właśnie o to chodzi, ze można samemu zbudować tor przeszkód wydajać na niego grosze a program ten miał być na to dowodem i inspiracją...

[quote name='wiska']Do tego ostatnio widzialam w tym programie tor rozlozony wsrod wysokiej trawy...A kleszcze? A jakies patyczki ktore moga sie wbic w lape podczas biegu?
[/quote]

a czy twój pies nie biega po łąkach czy lasach?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia K']mi właśnie o to chodzi, ze można samemu zbudować tor przeszkód wydajać na niego grosze a program ten miał być na to dowodem i inspiracją...



a czy twój pies nie biega po łąkach czy lasach?:crazyeye:[/quote]
Oczywiscie ,ze moje psy biegaja po lakach i lasach ,ale na zawodach jest zupelnie inaczej. Pies jest maksymalnie skupiony na wlascicielu i przy duzych predkosciach bardzo latwo o kontuzje. Swobodne bieganie po lace a duzy wysilek na torze to co innego. Nigdy nie wzielabym moich psow (nawet na trening) na tor ktory jest ustawiony w takich warunkach!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja też raczej nie pozwoliłabym by mój psiak uczył się agility w tak niebezpiecznych warunkach :shake::shake:

Oczywiście można zrobić tor samemu ale nie na łące czy w lesie np. na podwórku
Niektóre rzeczy takie jak płotek do skoku slalom lub tunel można zrobić samemu lub z pomocą dorosłych
ja tunel zrobiłam z dwóch kółek hulahop i worka z wyciętymi otworami z obu stron

Link to comment
Share on other sites

a czy ja napisałam, że tor należy urządzić w lesie czy na łące??

chbya niektórym nie chce się przeczytac całego wątku...:roll:

temat miał posłużyć jako [B]inspiracja[/B] [B]jak i z czego można samemu zrobić tor[/B] [B]dla własnych potrzeb [/B]a nie na zawody

poza tym uważam, ze niektórzy przesadzają chyba... ale to właśnie są takie 'dogomaniackie' klimaty...

a co do programu to jednak myślę, ze ludzie go prowadzący są bardziej kompetentni:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

ja nigdy nie będę startować na zawodach, bo nie rajcuje mnie współzawodnictwo. Nigdy nie będę też profesjonalnie trenować tego sportu.
Zamierzam za to czasem poćwiczyć karność i miło pospędzać czas na zabawie z psem wykorzystując pewne elementy agility oraz obedience

oczywiście wszystkie przeszkody zostaną wykonane własnoręcznie

[SIZE=2]PS:To, ze ja wystapie na wystawie psów i zaprezentuje swego to nie będzie znaczyło, ze jestem specem w 'wystawianiu'[/SIZE]

uważam, ze dalsza dyskusja na temat programu nie ma sensu bo nie o tym jest wątek.

można sobie jedynie podpatrzyć jak tam ciekawie zastepują profesjonalny sprzęt

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia K']a czy ja napisałam, że tor należy urządzić w lesie czy na łące??

chbya niektórym nie chce się przeczytac całego wątku...:roll:

temat miał posłużyć jako [B]inspiracja[/B] [B]jak i z czego można samemu zrobić tor[/B] [B]dla własnych potrzeb [/B]a nie na zawody

poza tym uważam, ze niektórzy przesadzają chyba... [B]ale to właśnie są takie 'dogomaniackie' klimaty...[/B]

a co do programu to jednak myślę, ze ludzie go prowadzący są bardziej kompetentni:diabloti:[/QUOTE]

Mam Ciebie zacytować z innych wątków, kto tu urządza takie "dogomaniackie klimaty"? :razz:

Skoro piszesz o tym "torze" w dziale AGILITY (odsyłam do zapoznania się z tym terminem) to nie dziw się, że zawodnicy (i to wcale nie ci pokroju "speców od wystawiania", bo tym porównaniem obrażasz naprawdę dobrych zawodników jak np. Mokka, PATI czy Magda), którzy trenują ten sport od dawna, pod kątem zawodów - reagują niezbyt przychylnie do takiej wersji "toru":roll: Wyobraź sobie psa, który z pełnym impetem próbuje wbiec w ten patyczasty tunel i... nie trafia, przez co np. może sobie wydłubać oko:diabloti:
Wydaje mi się, że mylisz trochę agility z turniejami, o których można poczytać m.in. w książce "Podaj łapę! Jak wyszkolić mądrego psa". Tam faktycznie używają różnych przeszkód jak np. ławka czy leżąca beczka, ale to z agility nie ma nic wspólnego. Czy nie lepiej zainwestować 30-40zł w materiały na jedną hopkę i zrobić ich kilka samemu (projektów w necie jest sporo), mieć pewność, że są bezpieczne jeśli się je zrobi poprawnie? Jak takiemu dziecku, powiedzmy 11-12 lat, które nie ma pojęcia co to jest agility (a takich dzieciaków na agilitowym forum było pełno - ciągają swoje psy na siłę po przeszkodach na smyczy, każą skakać 80-90cm) przyjdzie do głowy budowa tego "toru" i będzie chciał poćwiczyć, bo WYDAJE MU SIĘ, że wie jak ma to robić - i zrobi psu po prostu KRZYWDĘ. Jest różnica między swobodnym śmiganiem po lesie, skakaniu przez pniaki i patyki, trawy i rowy a CELOWYM kierowaniu psa na takie "przeszkody". Pies inaczej biegnie i wymierza krok itd. kiedy robi to sam, z własnej woli, a inaczej gdy jest prowadzony.

Dlatego nie ma się co oburzać na opinię innych, tylko WZIĄĆ POD UWAGĘ to, co mówią te osoby, które się na tym ZNAJĄ i WIEDZĄ co piszą;) Można oszczędzać, można się bawić i nie startować, tego nikt nikomu nie broni. [B]Ale to wszystko musi być bezpieczne.[/B] Mnie tu niestety tego bezpieczeństwa brak:shake:

Powiedziała ta, co nie stać ją na tor za kilka ładnych tysiaczków, a jednak jest w stanie ćwiczyć na tanich i bezpiecznych samoróbkach:evil_lol:

[quote name='Sylwia K']Zamierzam za to czasem poćwiczyć karność[/QUOTE]

Może obedience?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

tunel z patyków był podany jako ciekawostka...

możesz śmiało mnie cytować czym jeszcze bardziej udowodnisz jakie są te dogomaniackie klimaty...:roll:

co do obedience to przeczytaj mój poprzedni post...

nie oburzam się na opinię innych, tylko na to, że ja założyłam temat własnoręcznie robiony tor a nie zawody w lesie...

a co do tunelu, to zamierzam kupić taki jednocześnie dla córki i dla psa:evil_lol:
nie wiem jak to wygląda w realu, ale są na allegro takie niby 2 domki połączone tunelem dla dzieciaków (jeśli dla psa okaże się nieodpowiedni to najwyżej tylko moje dziecię będzie w nim śmigać)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Miałam na myśli samo obedience, bez tych "elementów agility", ale ok, nie każdy musi mnie rozumieć:p

Z mojej strony koniec, bo prawdopodobnie i tak nie zrozumiesz, a mi szkoda czasu na takie dyskusje, które do niczego nie prowadzą ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 months later...

coz za paranoja... :crazyeye:klotnia bezcelowa poniewaz nie umiecie czytac ze zrozumieniem...:razz: nikt tu nikogo nie zmusza do biegania w torze z patykow to byla sugestia ze cos takiego bylo pokazane... oczywiscie to nie ma nic wspolnego z bezpieczenstwem ale zjechaliscie ta osobe rowno... ktos tylko cos napisal a tu odrazu pouczenia nakazy zakazy pozdrawiam!!!:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='lain']coz za paranoja... :crazyeye:klotnia bezcelowa poniewaz nie umiecie czytac ze zrozumieniem...:razz: nikt tu nikogo nie zmusza do biegania w torze z patykow to byla sugestia ze cos takiego bylo pokazane... oczywiscie to nie ma nic wspolnego z bezpieczenstwem ale zjechaliscie ta osobe rowno... ktos tylko cos napisal a tu odrazu pouczenia nakazy zakazy pozdrawiam!!!:shake:[/QUOTE]

Zgadzam się, ja np. mam w ogródku własnoręcznie robiony tor agility, ale jest on bezpieczny, bo jest z desek zbitych śrubami, tunel jest materiałowy (kupiony), przeszkody są trochę miejsze niż w regulaminie agility, ale tor nadaje się do ćwiczeń :)
Jak tylko go pomaluję to mogę wstawić kilka zdjęć, pozdrawiam wszystkich fanów dog agility ;)

Link to comment
Share on other sites

hmm...
mam taki 'minitor' na działce.
Tunel dziecięcy kupiony w IKEI, hopki to coś w rodzaju 2 wbitych w ziemię patyków, a trzeci opiera się na górnych końcach tzn. jak pies lekko potrąci to spada, więc myślę, że jest bezpieczne. Mam jeszcze slalom i skok w dal.
I da się swobodnie 'trenować', a zrobienia takiego 'toru' nie wymagało dużo pracy ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...