Jump to content
Dogomania

Wyjazd do Rosji z psem??


szasztin

Recommended Posts

Witam,

Planuję wyjazd do Rosji z moim psem. Nie w tym roku ale za rok.
Dokładnie nad Bajkał i to koleją transsyberyjską.
Czy ktoś ma doświadczenia w podróżowaniu po Rosjii a zwłaszcza koleją transsyberyjską??
Wiem że mozna ze sobą zabrać psa ale czekam na informacje praktyczne.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Widzę, że od dłuższego czasu nikt się w owym temacie nie odzywa. Ja osobiście w ogóle z psem w Rosji nie byłam - ale byłam w kiosku i kupiłam sierpniowy (2008 ) numer PP. Zawsze jakaś pomoc - znalazłam takie oto informacje:
Postępowanie przed wywiezieniem psa z Polski do Rosji i Obwodu Kalningradzkiego
1. - Pies nie może pochodzić z regionu, w którym w ciągu ostatniego roku były notowane przypadki wścieklizny. Informacje dotyczące sytuacji epizootycznej można uzyskać u powiatowego lekarza weterynari.
2. - W przeciwieństwie do większości innych karjów rosyjskie władze weterynaryjne wymagają, aby szczepienie przeciwko wściekliźnie było wykonane nie wcześniej niż 6 miesięcy i nie później niż 21 dni przed przekroczeniem granicy.
3. - W ciągu 3 tygodni poprzedzających wjazd na teren Federacji Rosyjskiej pies nie może wykazywać żadnych objawów chorobowych.
4. - Niezbędne jest świadectwo zdrowia, wydawane przez powiatowego lekarza weterynarii na podstawie orzeczenia lekarsko - weterynaryjnego. Takie świadectwo po badaniach klinicznych może wydać każdy lekarz.
Jest także wspomniane, że każdypies przekraczający granicę musi mieć indywidualne zezwolenie importowe. (?)
Takie rzeczy znalazłam.
[B]Jednak zaznaczam, że znalazłam to wszystko jedynie w gazecie, nie wiem, czy rzeczywiście się sprawdza i jest rzetelne. Dodam, iż gazeta jest z roku 2008, więc mogło się coś pozmieniać.[/B]
[U]Serdecznie przepraszam, jeżeli jest to błędne.[/U]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...