Jump to content
Dogomania

norfolk terier,carin,norwich - którego wybrać?


Agneska

Recommended Posts

Hej, jestem Aga, i szukam psa dla siebie.
Ostatnio zainteresowałam się tymi 3 terierkami : norfolkiem, norwichem, carinem.
Czego oczekuje od psa:
żeby mało szczekał, nie dużo gubił sierści, był łatwy do szkolenia.
Fajnie by było, by był zdolny do frisbee.
Dziennie na spacery moge mu poświęcić:
15-20min.- rano
1-2h - po południo
30min.-1h - wieczorem.
Chcialabym szczeniaka, psa.
To byłby mój pierwszy piesio.
Wiem, że z tymi pieskami z frisbee raczej tródno, a jak z resztą?
I czym różni się norfolk od norwich'a oprócz trzymania uszu ?
Która z tych 3 ras była by najlepsza dla mnie?
Zaznaczam, że zależy mi na tym, by nie było problemy z hodowlą(żeby była w Polske, najlepiej w okolicach Krakowa).

Link to comment
Share on other sites

Nie odpisywaliście się, ale jest caaały Internet :).
Poczytałam, i stwierdziłam, że rasa "idealna" na norfolk.
Teraz jednak bardzo potrzebuję Waszej pomocy.
Hodowla. Wiem, że to rzadka rasa, a chciałabym psa rasowego z rodowodem oczywiście! Tak więc czekam na jakieś propozycje hodowlii, ale znalazłam 2-3 i chciałabym mieć większe pole manewru jak i najlepiej, żeby mi ktoś jakąś hodowlę polecił z doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

Biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania, doskonałym wyborem byłby Cairn Terrier.Nieduży,bardzo sprawny fizycznie i niezwykle pojętny pies.Wspaniale nadaje się do agility i podobnych psich sportów.Przy tym jest to generalnie rasa zdrowa i długowieczna.Cairny są też zdecydowanie mniej zadziorne od większości pozostałych terrierów,co jest niewątpliwie zaletą.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się wydaje, że te wszystkie trzy rasy terierów, które wymieniłaś, nie różnią się jakoś znacząco wymaganiami, chociaż akurat norfolka nie znam ani jednego więc co do nich nie mam pewności.
Jeśli chodzi o frisbee to to jednak są wszystko teriery krótkonożne i nie są fizycznie predysponowane do tego sportu, chociaż oczywiście dla zabawy - czemu nie, [SIZE=1]mój westik (który jest bardziej krępy niż te teriery które wymieniasz) bardzo to lubi i nawet zaczyna łapać niskie rzuty, ale oczywiście to wszystko czego mogę od niego wymagać ;)[/SIZE] Jeśli chodzi o inne sporty to wszystkie się mogą sprawdzić ale tutaj też wiele zależy od tego jak teriera zmotywujesz do tej aktywności bo są to potworki dość niezależne... :)
[SIZE=2]No i nie wiem czy od teriera możesz wymagać małej szczekliwości... Ale wszystkiego da się nauczyć, no i zależy od temperamentu danego osobika:)

Ja osobiście wybrałabym cairna ;)
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Po konsultacji z rodziną decyzja zapadła. Norfolk terrier.
Nie stety to chyba najżadsza z tych 3 ras...
Właśnie!
I tu proszę o pomoc.
Znacie jakieś hodowle?
Nie chce trafić na pseudohodowce, więc się Was radzę.
Ma może ktoś z forum tego psa?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...