Jump to content
Dogomania

SANKI i sprzęt raz jeszcze :)


czubajka_kania

Recommended Posts

Witam :)

Właśnie uzbierałam pieniążki i mam zamiar zakupić sanki dla swoich pociech :lol: Narazie mam tylko dwie sunie, toteż rozglądam się wśród sań sprinterskich. Znam różnice miedzy drewnianymi a aluminiowymi, jednak ekspertem nie jestem :oops: I dlatego zwracam się z kilkoma pytaniami do Was :D
Co sądzicie o tych saniach? [url]http://www.husky.org.pl/sklep_sanie/?id=2[/url]
Są dużo tańsze od innych aluminiowych... i nie wiem, czy się cieszyć czy sobie darować i kupić drewniane... Czy do takich sań bedzie pasować każdy bag [np. manmata czy rowerlandu]?
Chodziłam ostatnio po czeskiej stronie manmata i znalazłam tam takie szorki: [url]http://www.manmat.cz/web/data/gallery/68.jpg[/url]
Są one dostępne w Polsce? Ktoś ma takowe i może coś o nich powiedzieć?

Pozdrawiam i liczę na pomoc, toż to ważne zakupy :)

Link to comment
Share on other sites

Drogie?
To jest mało powiedziane (a raczej napisane).
Przecież to jest jawne zdzierstwo. :evil:
Etm, jak możesz :o , u Tuszkiewicza te same szelki kupisz za 5 dych.
W Karusku masz 30% drożej!!!
[url]http://www.manmat.prv.pl/[/url]
A rowerlandowe kosztują nawet 45 zł.
[url]http://www.rowerland.pl[/url]
I myślę, że jakościowo są dużo lepsze, niż te od Witka Płanety.

Link to comment
Share on other sites

to 64zl to juz jest promocja

na karusku zdzieraja, bo wiedza, ze swiat maszerski jest "zamkniety", wiec "cala reszta" moze nawet nie miec pojecia o istnieniu stron Tuszkiewicza czy Poborskiego, gdzie sprzet jest o wiele tanszy (bo oni praktycznie przeliczaja czeskie ceny na polskie, bez zarobku dla siebie)

Link to comment
Share on other sites

Nat. Fakt, jakos mi zle zle odczytalo. :oops:
Malamutka. Dla jednego psa na poczatek: stare sanki+para biegowek uzywanych (nawet i 100 na gieldzie, jakis drazek dla rak i w 200 sie miescisz) 8) Zreszta widzialem gdzies ze ktos sprzedawal takie 'gotowce' na necie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hejka!!

No własnie! Ja przymierzam się do takich lekkich sań. Mam uzgodnione ze stolarzem wieczorki przy tym. Niby u nas już po sniegu ale na next sezon się przydadzą. Co do slizgów to własnie będą biegówki na początek.

Jesli ktoś chce coś z ManMata to prosze o info na priva...

Link to comment
Share on other sites

A ja ze swojej strony tylko dodam, żeby się pięć razy zastanowić nad "półśrodkami". W końcu na własnej skórze przekonałem się wiele razy, że "żeby oszczędzać, trzeba być bogatym".
Osobiście kupiłem wózek "taniej" - fakt, jeździ się fajnie... tyle tylko, że i tak muszę w tym sezonie kupić drugi. Także zaoszczędziłem masę kasy ;-)

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

HT,
idąc tym tropem, nikt nie powinien kupować innych sań niż Danlery czy Extrapole. Nie zaprzeczę są ekstra. Ale moim zdaniem zanim ktokolwiek się nauczy dobrze jezić na saniach rozwali niejedne, nawet te za 1200 euro. Bo cena nie gwarantuje opanowania techniki, która nie jest zbyt prosta, zwłaszcza przy powyżej 2-psich zaprzegach.
Domin jeździ na saniach od 3 lat, a i tak w tym roku rozwalił już dwie pary, mimo tego, ze wybitnie duzo tego sezonu siedzilismy w górach i trenowalismy.

Co do naszych sań, nie robię reklamy, kto nie chce nie musi na nich jeździć, ale uważam, ze sanie które za prawie 2000 zł sprzedają chłopaki z Rowerlandu, nie kosztują ich więcej niż 1000 zł. lekko. więc sa to dosłownie pólśrodki ;-), oczywiscie, jezeli chodzi o cenę, bo same sanki są porządnie wykonane, i na polskie warunki - sprawdzają się.

Mellows, po porstu poszukaj sobie na pierwsze sanie - jakichs uzywek i już.

Link to comment
Share on other sites

Ewaka: zgadza się, jak strzelisz w drzewo to niewiele pomoże ;-)

[quote]Co do naszych sań, nie robię reklamy, kto nie chce nie musi na nich jeździć,[/quote]
A ja je widziałem i mi się bardzo podobają. I dokładnie jest tak, że jeżeli mam się zastanawiać nad wyborem sanek polskich za 1000 i za 2000, to raczej długo bym nie myślał. Chodzi mi o to, że robienie totalnej samoróbki i angażowanie środków na niepewną inwestycję może się skończyć źle. Strata kasy to pikuś z porównaniem do ewentualnych problemów, jakie można mieć. Ja kupiłem używany wózek, niby wszystko fajnie. Ale jak mi na zakręcie wyłamało szprychy kilka km od domu, to naprawdę powrót nie był miły. A co dopiero jak Ci się rozsypią sanie, załóżmy w górach, albo zgubisz psy. Jasne, jak możesz mieć sanki własnej roboty za 100 czy 200 zł, to może i warto. Ale wydać na samoróbkę 500-800, jak np. u Was można kupić nowe i sprawdzone w akcji za 1000 zł? To jest moim zdaniem bez sensu.

[quote]ze wybitnie duzo tego sezonu siedzilismy w górach i trenowalismy[/quote]
Ech fajnie... mam nadzieję, że w przyszłym sezonie się wspólnie coś potrenuje. Bo na ten sezon to chyba trzeba kajak podczepiać - jak wszoraj wróciłem z treningu na wóżku, to wyglądałem jakbym do jakiegoś szamba wpadł, psy zresztą też ;-) Zresztą to już jest tradycja: jak się zbliża wystawa, to albo są roztopy albo pada deszcz, więc psy trzeba kąpać od łapek po uszy... fuck fajnie się czwartek wieczorem zapowiada...
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Zresztą to już jest tradycja: jak się zbliża wystawa, to albo są roztopy albo pada deszcz, więc psy trzeba kąpać od łapek po uszy... fuck fajnie się czwartek wieczorem zapowiada...
Pzdr[/quote]

Zdecydowanie bedzie w czwartek duże pranie,tylko obawiam sie ze bedzie jak w Wilnie zanim dojde z parkingu pies bedzie cały ubłocony.Ja nie wiem czy one nie mogą być w pełnym futrze w lecie,a nie... :evil:
Jacek mam nadzieje ze sie szczotka przyda tylko błagam weżcie ją ze sobą do Katowic bo inaczej nie mam czym psa rozczesać :(
pozdrawaiam i do zobaczenia Iwona

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...