Jump to content
Dogomania

Posluszenstwo


pokahontas81

Recommended Posts

Witam wszystkich i uprzejmie prosze o rade.Zastanawiam sie nad kupnem weirmara i chcialabym sie dowiedziec paru rzeczy.Oczywiscie daje sobie sprawe ze w wiekszosci na ksztaltowanie sie charakteru psa ma wychowawanie ale nie mam zamiaru oszukiwac natury.Juz mam haszczaka i wiem ze trzeba ufac opiniom innych czyt.doswiadczonych .Moje pytanie brzmi czy jestescie w stanie odwolac swojego weirmara od pogoni za zwierzyna i jesli tak to jak szybko (a raczej jak daleko sie oddala).A drugie pytanko dotyczy samotnosci -poniewaz moj haszczak cierpi bardzo jak jest sam (nawet 5 min ,a jedyny sposob zeby go uspokoic to obecnosc drugiej ooby albo psa) slyszlalam ze weimary tez jej nie znosza.Czy niszcza dom kiedy wychodzicie?

Link to comment
Share on other sites

Tak, to psy mysliwskie i jako takie maja silny instynkt pogoni za zwierzyną, w efekcie są bardzo trudne do odwołania. Znam weimarkę, która przypłaciła to zyciem pod kolami samochodu. Jeśli chodzi o oddalanie sie od wlaściciela na spacerach, to akurat raczej trzymają sie blisko czlowieka. Ale jak zobaczą zwierzynę "głuchną" i znikaja za horyzontem. Jest oczywiście na to rada, jesli ktoś toleruje teletakt.
Co do zostawania samemu w domu, to weimary miewaja z tym kłopoty, poniewaz okropnie przywiązuja się do człowieka, a jednoczesnie mają tendencje do dominacji. Zdarzaja się nie rzadko weimary z lękiem separacyjnym. Owszem bywa, ze niszczą.
To w ogóle nie są psy łatwe "w obsłudze". Trzeba miec doświadczenie z psami. Niestety ludzie zbyt łatwo dają się zwieść ich urodzie, a potem rzesze młodych psów lądują na stronach adopcyjnych rzekomo z powodu "alergii u dziecka".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...