Jump to content
Dogomania

Pomoc dla psów w USA(ASPCA)-jestem zdziwiona...


**Villemo**

Recommended Posts

Dośc często oglądam programy z tej serii na Animal Planet.Bardzo podoba mi sie,że funkcjonariusze mają spore prawa-mogą natychmiastowo odebrać psy,aresztować właścicieli,sądy karają winnych...
Wczoraj był odcinek z pitbullką po postrzale.Ogolnie była w złym stanie,zarobaczona,z cycami wielkimi jak balony.Poszła do uśpienia bo nosiła ślady walk i broniła żarcia.Kurde-wetka ją miziała,głaskała a ona taka grzeczniutka,potulna...Ale uśpili ją:shake:Przecież mogła trafić do domu gdzie nie ma psow...
I ten test z łapą przy jedzeniu.Zakładając,że pies był głodzony przez kilka tyg to normalne,że boi sie o jedzenie.Tego nie da sie wyplenić przez kilka tyg...
Wiem,że w takiego psa trzeba sporo zainwestowac a fundusze się nie rozciągają.Może to i rozsądne,że psy z problemami przez wielkie P są humanitarnie usypiane.A może nie..Sama nie wiem.Co myslicie?

Link to comment
Share on other sites

Problem bezdomnych zwierząt jest tak wilki, że trzba starać się wybierać te, które mają szanse na adopcje i nie stanowią zagrożenia dla otoczenia. Moim zdaniem to jest humanitarne rozwiązanie. Jesli pies nie ma szans na adopcję, bo jest niesamowicie agresywny to chyba lepiej do uśpić niż trzymać kilkanaście lat w zamknięciu w schronie. Bardzo podobają mi sie prowadzone w amerykańskich schronach testy psychiczne i praca z uratowanymi zwierzętami.

Link to comment
Share on other sites

No tak tylko ten konkretny pit nie był niesamowicie agresywny...
Kosztem pozbycia się ciężko reformowalnych osobników czy mocno schorowanych,na które potrzeba dużych nakładów(patrz bernardyn slimak,którego probują ratowac dogociotki) mają czyste,dopilnowane,nieprzepełnione schrony z prawdziwego zdarzenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja']Jesli pies nie ma szans na adopcję, bo jest niesamowicie agresywny to chyba lepiej do uśpić niż trzymać kilkanaście lat w zamknięciu w schronie. Bardzo podobają mi sie prowadzone w amerykańskich schronach testy psychiczne i praca z uratowanymi zwierzętami.[/QUOTE]

Tylko, że tam często usypiają psy, które nie są tak niesamowicie agresywne... ich kryterium to reakcja często wygłodzonego psa na sztuczą rękę wkładaną do miski... trochę przesada

Link to comment
Share on other sites

testy testami ale raz jeden odcinek jakos niezbyt mi się spodobał, wkładali "rękę" pod siatke do boksu gdzie był pies, wiec dla mnie logiczne jest ze spora czesc psow moze taka reke zaatakować ... moj gdyby spał a ktos by mu tak reka jezdzil tym bardziej obcy to tez by zebami złapał i szarpał...

no ale niestety taka jest smutna prawda, lepiej usypiac niz trzymac w schronisku po x lat ... zreszta nie oszukujmy się, w Polskich schroniskach psy same sie eliminuja, a zastrzyk jest chyba mniej bolesny, niz wykrwawianie się przez całą noc bo praconik nie zaowazy ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja']Problem bezdomnych zwierząt jest tak wilki, że trzba starać się wybierać te, które mają szanse na adopcje i nie stanowią zagrożenia dla otoczenia. Moim zdaniem to jest humanitarne rozwiązanie. Jesli pies nie ma szans na adopcję, bo jest niesamowicie agresywny to chyba lepiej do uśpić niż trzymać kilkanaście lat w zamknięciu w schronie. Bardzo podobają mi sie prowadzone w amerykańskich schronach testy psychiczne i praca z uratowanymi zwierzętami.[/QUOTE]
Tiaaaaa.......
Faktycznie raj na ziemi...
[url=http://www.youtube.com/watch?v=PYBz2gjlEfA]YouTube - In Hope, An Animal Shelter Story[/url]

Polskie tłumaczenie tekstu:

[SIZE="1"]In Hope: An Animal Shelter Story[/SIZE]
"W nadziei... - Historia schroniska dla zwierząt

[SIZE="1"]A Film By Robert Valentine[/SIZE]
Film Roberta Valentine


[SIZE="1"]I am the voice of the voiceless; Through me the dumb shall speak. Till the deaf world's ears be made to hear. The wrongs of the wordless weak. And I am my brothers keeper, And I will fight his fights; And speak the words for beast and bird. Till the world shall set things right. - Ella Wheeler Wilcox[/SIZE]
Jestem głosem tych, które nie mówią. Dzięki mnie będą mogły przemówić. Aż uszy głuchego świata usłyszą. O krzywdzie, jaka się dzieje słabym, którzy nie znają słów. To ja jestem obrońcą mych braci. I będę za nich walczyć. I wymawiać słowa w imieniu zwierząt i ptaków. Aż świat naprawi ten stan rzeczy. - Ella Wheeler Wilcox

[SIZE="1"]Since 1985, more than 150,000 animals have died here.[/SIZE]
Od 1985 roku ponad 150.000 zwierząt tutaj umarło.

[SIZE="1"]
Why did they have to die?[/SIZE]
Dlaczego musiały umrzeć?

[SIZE="1"]Irresponsible people, failing to control the breeding of their animals, have created a surplus of millions animals that society has no homes for...[/SIZE]
Nieodpowiedzialność ludzi, którzy nie potrafią kontrolować rozmnażania swoich zwierząt, spowodowała narodziny milionów stworzeń, którym społeczeństwo nie jest w stanie zapewnić domów...

[SIZE="1"]
Animal ownership has traditionally been held as a right.[/SIZE]
Człowiek przypisał sobie prawo do posiadania zwierzęcia.

[SIZE="1"]It needs to be a revocable privilege.[/SIZE]
A powinien to być przywilej, który można odebrać.

[SIZE="1"]"The worst sin towards our fellow creatures is not to hate them...[/SIZE]
"Nienawiść do zwierząt nie jest największym grzechem, jaki im czynimy...

[SIZE="1"]...but to be indifferent to them: that's the essence of inhumanity." - George Bernard Shaw[/SIZE]
...ale wynoszenie sie człowieka ponad nie. To jest dopiero nieludzkie. - Georg Bernard Shaw

[SIZE="1"]"He who is cruel to animals becomes hard also in his dealings with men...[/SIZE]
"Ci, którzy są okrutni wobec zwierząt, mają zakłócone relacje z ludźmi...

[SIZE="1"]...We can judge the heart of a man by his dealings with animals." - Immanuel Kant[/SIZE]
...Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta." - Immanuel Kant

[SIZE="1"]For every animal that dies in a shelter...[/SIZE]
Każde stworzenie, które umarło w tym schronisku...

[SIZE="1"]...there is someone, somewhere, responsible for its death.[/SIZE]
...ma gdzieś kogoś, kto jest odpowiedzialny za jego śmierć.

[SIZE="1"]"You cannot do a kindness too soon...[/SIZE]
"Nie możesz oddalać od siebie chęci pomocy...

[SIZE="1"]...Because you never know how soon it will be too late." - Ralph Waldo Emerson
[/SIZE]...gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy będzie za późno." - Ralph Waldo Emerson

[SIZE="1"]This is Goodbye...[/SIZE]
To jest pożegnanie...

[SIZE="1"]"Think occasionally of the suffering of which you spare yourself the sight." - Albert Schweitzer[/SIZE]
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć." - Albert Schweitzer

[SIZE="1"]Each day approximately 10,000 humans are born in the U.S.[/SIZE]
Każdego dnia około 10.000 ludzi rodzi się w USA.

[SIZE="1"]
Each day approximately 70,000 puppies and kittens are born as well.[/SIZE]
I każdego dnia rodzi się też około 70.000 szczeniąt i kociąt.

[SIZE="1"]This leaves 5 million animals without a home to die in shelters this year.[/SIZE]
[B]To daje 5 milionów bezdomnych zwierząt, które umrą w schroniskach tego roku.[/B]

[SIZE="1"]40 animals will die in shelters during this film.[/SIZE]
[B][SIZE="3"]40 stworzeń umrze w schroniskach, podczas gdy ty oglądasz ten film.[/SIZE][/B]

[SIZE="1"]"These birds and animals and fish cannot speak, but they can suffer...[/SIZE]
"Te ptaki i zwierzęta i ryby nie mogą mówić, ale mogą cierpieć...

[SIZE="1"]...and our god who created them knows their sufferings, and will hold him who causes them to suffer unnecessarily to answer for it." - George Cannon[/SIZE]
...i nasz Bóg, który je stworzył, wie o ich cierpieniu i może sprawić, że ten, który jest winien ich niepotrzebnemu cierpieniu, odpowie za to." - George Cannon

[SIZE="1"]The solution rests on all of our shoulders.[/SIZE]
Odpowiedzialność za rozwiązanie tego problemu spoczywa na nas wszystkich.

[SIZE="1"]Spay or neuter your animals.[/SIZE]
Wysterylizuj swoje zwierzęta.

[SIZE="1"]Be a responsible animal owner.[/SIZE]
Bądź odpowiedzialnym właścicielem.


[SIZE="1"]Written and Directed by Robert Valentine[/SIZE]
Scenariusz i reżyseria Robert Valentine
Translation/Tłumaczenie Agata Koszewska




I jeszcze jeden kawałek Ameryki...

[url=http://www.youtube.com/watch?v=1bpDE6Vx_QU&NR=1]YouTube - Doctor Death, Shocking Killing of Shelter Pets Part 2[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jestem wolontariuszem w Houston SPCA (behawior) - tego od Animal Cops - więc mogę napisać coś z pierwszej ręki. To prawda, że w HSPCA, jak i w większości dużych schronisk w kraju - bullowate są usypiane od ręki. HSPCA jest organizacją non profit i nie ma żadnego wsparcia finansowego od lokalnych władz. Czasem trzeba dokonywać wyborów.
Ogólnie to schronisko jest bardzo ok, warunki nie są salonowe, ale jest bardzo czysto, klimatyzacja etc Wolntariusze wyprowadzają psy ile tylko się da... ja w tej chwili zajmuję się urozmaicaniem życia kennelowego - kongi etc.

Mamy w Houston też schronisko miejskie, które jest prawdziwą mordownią... wyszły na światło dzienne filmy w jaki sposób jest przeprowadzana eutanazja - zgroza - wyszło nawet, że osoby odpowiedzialne za eutanazję nie miały nawet do tego uprawnień...

Mniejsze schroniska przyjmują bullowate (jestem szkoleniowcem w jednym z nich i szkolę również bullowate), istnieją też grupy adopcyjne (oparte na domach tymczasowych), które specjalizują się w bullach.

Tak więc obraz amerykańskich schronisk i organizacji adopcyjnych nie jest wcale taki czarno-biały.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...