Jump to content
Dogomania

Czy można już ostrzyc psa?


KZ

Recommended Posts

Pies ma 2,5 roku, to jest kundel ale wyraźnie podobny do teriera więc był na wiosnę i na jesień na takowego strzyżony. Pies spędza na dworze max. 2 h dziennie (4 spacery po 30 minut). Ostatni raz bylismy u fryzjera w październiku i teraz pies strasznie zarósł. Do tego chyba zaczyna gubić sierść i zaczynam sobie nie radzić z wszędobylskimi kudłami. Nie wiem czy jak go teraz ostrzyge to nie będzie marzł na dworze.

Link to comment
Share on other sites

Poproś fryzjera żeby nie strzygł bardzo krótko psa, niech zostawi na nim 1,5-2cm włosa. Chyba że pies jest bardzo skołtuniony aż do skóry, wtedy lepiej jest zestrzyc króciutko, niż rwać kołtuny. Robi się coraz cieplej, do mnie klienci przychodzą praktycznie cały rok, jeśli jest ostry mróz, a ktoś się upiera ostrzyc, to proszę żeby kupił psu sweterek, albo po prostu przez tydzień po strzyżeniu wychodził na naprawdę krótkie spacery. Czasami lepiej jest ostrzyc niż hodować kołtuny.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To ja też poproszę o radę.
Mój pies reaguje na szczotkę do czesania jak na wroga nr 1.
W związku z tym ma trochę kołtunów :evil: .
Na spacer wychodzi 3 razy dziennie po 15 minut.
A tak spędza czas w mieszkaniu z kotami. ;)
Planowałam dziś strzyżenie bo ma termin szczepienia i chciałam by przypominał trochę psa.
Oto [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=20017]Chip[/url]
Na dodatek na sierści na łapach wnosi do mieszkania piach i wodę.
Czy to dobry pomysł na obcinanie dzis?
Dodam, że robię to sama bo nie ma szans na strzyżenie u fryzjera.

Link to comment
Share on other sites

Podcięłam go trochę bo tak męczył jojczeniem, że głowa bolała.
Niestety wygląda to gorzej niż przed bo obcięłam górę bez łap i spodu.
Przytnę trochę a jutro będę kończyła. On ma takie futro, że żadne maszynki do strzyżenia tego nie ucięły. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...