Jump to content
Dogomania

Zęby


ola-slonce

Recommended Posts

Witam, mam problem z zebami mojego grzywka. Ma juz prawie 10 miesiecy a "mleczaki" nadal wypadaja. Od jakis 4miesiecy nie ma jednego kla i nie zapowiada sie zeby mial kiedykolwiek wyjsc, dzis wypadl nastepny, czy to oznacza ze moj pies niedlugo bedzie calkowicie szczerbaty?! W prawdzie wiem ze u hl-ow braki w uzebieniu sa do przyjecia, ale nie wiem jak dlugo powinna trwac wymiana uzebienia i powoli zaczyna mnie to niepokoic. Moze moglibyscie mi powiedziec jak sprawy dentystyczne maja sie u waszych grzywkow. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Chociaż wymiana uzębienia zazwyczaj kończy się znacznie wcześniej, to w przypadku nagusów ten proces może trwać dużej. W związku z tym, że maluch nie ma najprawdopodobniej zawiązek stałych kłów - nie miało co wypchnąć tych mlecznych i tkwiły one dopóki np pies nie naruszył zęba czymś twardym. Wiele nagusów ma mleczne kły przez większość życia.

Niektóre nagusy mogą mieć bardzo liczne braki, dlatego proponowałabym ci żebyś zrobiła małemu prześwietlenie i zobaczyła czy są jeszcze jakieś zawiązki stałych zębów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...