Jump to content
Dogomania

Działania niepożądane biotyny i nienasyconych kwasow omega?


saganka

Recommended Posts

Sluchajcie, czy wiecie cos o niepozadanych dzialaniach biotyny i omega3 i 6?? Potrzebuje tych informacji, bo mam psa pod specjalnym nadzorem i nie chce mu zaszkodzic - ma chore nerki i oslabiona watrobe.. O biotynie w necie nic na ten temat nie znalazlam, choc "wiesc gminna" niesie, ze biotyna zle wplywa na watrobe.. A przeciez wyplukuje sie wraz z moczem z organizmu, bo jest rozpuszczalna w wodzie.. Natomiast znalazlam jakies doniesienia dotyczace ludzi, ze nadmiar omega wcale nie jest korzystny.. A te dwie grupy substancji to glowne skladniki wplywajace na zdrowa i ladna siersc i skore..
bardzo prosze o jakies sprawdzone wiadomosci!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='saganka']Sluchajcie, czy wiecie cos o niepozadanych dzialaniach biotyny i omega3 i 6??[/QUOTE]

Co do biotyny to rzeczywiscie jak dotad nic nie znaleziono.

W przypadku Omegi 3 i 6 zalezy jak sie je podaje. Jesli w postaci ryb to nie istnieje ryzyko przedawkowania. Jesli podajemy psu suplementy to przedawkowanie moze doprowadzic do krwawien, a nawet krwotokow wewnetrznych.

Link to comment
Share on other sites

A ja slyszalam, ze biotyna biotyna, ale z nia podawany jest cynk i powinno sie robic przerwy, tyle ile sie ow biotynowy preparta podaje. Np 2 miesiace podajesz, 2 miesiace przerwy.
Ale temat tez mnie bardzo interesuje, bo podaje biotyne. Aaaaa i jeszcze pozwole rzucic pytanie - czy biotyne warto podawac np w okresie, kiedy pies duzo przebywa na sloncu i plowieje, czy tylko tylko np wiosna i jesienia. Jakie jest Wasze zdanie?

Co do Omega 3 i 6 podajemy w postaci oleju rybiego. Czyli naturalnie. Itez nei spotkalam sie z mozliwoscia przedawkowania.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No i mam problem... Opisałam go w [url]http://www.dogomania.pl/forum/f1117/podwyzszone-wyniki-alat-aspat-podejrzany-gammolen-143725/#post12755004[/url]
Bardzo proszę osoby mające jakieś doświadczenie w tej sprawie o odwiedzenie wyżej wspomnianego wątku ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...