Jump to content
Dogomania

Jakie szelki ??


pankacper

Recommended Posts

[quote name='karjo2']A co Ty planujesz, betonowa te opone psu podpiac ;)?[/quote]
Nieważne co- ważne, żeby to jednak po całym ciele się ciężar rozkładał. Po to mnie przecież cały czas sztorcujecie za te szelki hifiki, nieprawdaż?? A teraz nagle ważny ciężar opony...?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie o to chodzi, przynajmniej po mojemu..
Takie szelki, jak sledy nie przydlawiaja psa, nawet nie idealnie rowno rozlozony ciezar nie jest tak uciazliwy dla psa, jak przyduszenie, w przypadku dlugotrwalego wysilku.
A co do konkretnej firmy, wypowiedzieli sie, ktorym przyszlo sie z jej wyrobami zapoznac ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Takie szelki, jak sledy nie przydlawiaja psa, nawet nie idealnie rowno rozlozony ciezar nie jest tak uciazliwy dla psa, jak przyduszenie, w przypadku dlugotrwalego wysilku.[/quote]
No akurat tu się mijamy o cały kilometr ;), bo chodziło o nacisk na kręgosłup, a nie na szyję/krtań. Hifikia w tym to się jednak spisała, żeby ładnie klata przyjęła obciążenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wydaje mi się że jednak szelki to szelki i nie po to są różnorodnie podzielone na swoje "kategorie" po to żeby sobie to było...ktoś celowo skonstruował to tak a nie inaczej.
Ja jednak uważam że szelki do pulki to szelki do pulki a sledy to sledy i już. Nie ma co dywagować. Tak jak napisałam jeśli chce się już inwestować w ten sport, to akurat na zaopatrzeniu dla psa oszczędzać nie warto to jak nas coś gniecie to sobie to poprawimy lub zmienimy, pies niestety tego zrobić nie potrafi, ewentualnie w pewnym momęcie odmówi współpracy, a "głupi człowiek" się wkurzy że pies jest leniwy i już mu się nie chce.


Jeśli chodzi o opone i jej przekładanie sie ciężaru na jedną stronę...Cóż w zaprzęgu każdy pies ma swoje miejsce i też jakoś tak wychodzi że coś jest bardziej obciążone. Mój nigdy się nie skarżył na jakies niedogodności z tego powodu. Do pracy z oponą często wracamy kiedy końcyz lub zaczyna się nowy sezon.
Grunt to nie przesadzać z treningami i obciążeniem, wszystko nalezy robić z głową ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

a czy man-mat wystawia swoje stoisko handlowe na jakichkolwiek zawodach?

od jakiego mniej więcej wieku uczycie zachowywać się psa na szelkach, mam 6mieś owczarka i raczej jeszcze woli brykać w koło mnie z lewej na prawą i włazić mi pod nogi wraz ze swoją ciągnącą sie 10metrową linką :lol: że o polowaniu na przednie koło roweru i wpadanie pod nie nie wspomnę :eviltong:
pierwszy nasz raz na rowerze wyglądał tak: 300metrów marszu z polującym na koło psem (próby odwracania uwagi smakami i "równaniem"), ale kiedy wsiadłam na rower nie wytrzymał: jazda po boisku: 10m, stop, 5m, stop, 10m, stop... stop, stop, stop wracamy się do domu bo jeszcze zginie pod kołem mojego roweru :lol: apokalipsa :lol:
może jak by zakumał na spacerach, że na szelkach ma jakieś ograniczenie w postaci mnie na drugim końcu, to nauczył by się napierać do przodu i przy późniejszym podwiązaniu go do roweru miałby już czerwoną lampkę "szelki = napieram do przodu, mam gdzieś zajęcie się przednim kołem roweru"? ;>

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Przeczytałam Wasze cenne rady- znalazłam szelki i linkę. Co jeszcze potrzebuję? Jak tą linkę podłączyć do roweru?

Mój pies ma 16 miesięcy biega przy rowerze po ok. 10 km dziennie i uwielbia to całym sobą. Po powrocie do domu on dalej chce biegać, a ja przydeptuje sobie język więc pomyślałam o tym sporcie.

Jak nauczyć psa żeby ciągnął jeśli nauczyłam go biec obok? On stanowczo wygląda na chętnego do ciągania mnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przeszlus']Żeby połączyć rower i linkę służy to:
[URL]http://www.rowerland.pl/index.php?artykul=111[/URL]
Naprawde dobre :p[/QUOTE]
Jak widać na załączonym przez gościa z wariatkowa obrazku, wcale to nie służy do połączenia linki z rowerem!
Linka pewnie jest zakończona pętlą, która jest zamocowana poniżej mostka.
Kolego przeslus, dobre to będzie, jak nie będziesz się odzywał, nie mając nic do powiedzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

my wlasnie zamierzamy zaczac na powaznie przygode z rowerem
do tej pory jezdzilismy raz w meisiacu po kilka km suka ciagnela rower
musze wybiegac ,wymeczyc jakos psa a ze wzgledu na problemu z lapami przednimi musimy unikac skakania a co za tym idzie moj pies bedzie nie wybiegany
za pilka moze latac caly dzien i dalej bd chciala , naszym najlepszym sposobem do te pory bylo skaknie przez rozne rzeczy
i tu moje pytanie do tej pory uzywalismy do roweru zwyklych szelek ezy doga lub zwyklych guardow teraz chce dojsc do 10km co 2 dni , oczywiscie stopniowo bd zwiekszac zanim do tego dojdziemy, i nie wiem jakie szelki bd dla nas lepsze
wiem ze manmat ale czy sledy czy merhi ? widze w komentarzu ze rowniez sa dobre do roweru a sa zwyczajnie bardziej praktyczne tzn mozna je zakladac normalnie rowniez ,
z drugiej strony w zime odpada nam rower wiec chyba bedziemy biegac, moze jakies ciagniecei sanek i wtedy sledy bylyby lepsze

i drugie pytanie ma ktos smycz z amortyzatorem manmata? zastanawiam sie nad inna tansza wersja ale boje sie ze suka moze zerwac , suka 17kg ale silna, zrywna

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Odświeżę temat :).
Chciałabym niedługo zacząć trenować bikejoring z moim niedawno adoptowanym psem. Szukam dla niego odpowiednich szelek. Jest kundlem, praktycznie nie podobnym do żadnej rasy. Klatę ma dość wąską i głęboką, nie wiem czy taką jak greystery, pointery czy wyżły, bo nie mam porównania do takich psów. Spodobały mi się te modele szelek:
[URL]http://zerodc.pl/product-pol-5-Uprzaz-FASTER-rozm-L.html[/URL]
[URL]http://pelna-miska.pl/pl/p/ManMat-szelki-LASH/3127[/URL]
Są trochę drogie, ale chcę kupić wygodne dla psa szelki i na tyle wytrzymałe, żeby nie zniszczyły się przez kilka lat. Patrząc po cenie wydaje mi się, że wytrzymałe będą.
Czy ktoś ma te modele szelek? Jak myślicie które byłyby dla nas najlepsze? A może jeszcze jakieś inne?
Czy do tego typu szelek mam psu zmierzyć obwód szyi w tym miejscu gdzie nosi obrożę czy bliżej barków?
Zmierzyłam psa dzisiaj i ma takie wymiary: szyja (tu gdzie obroża) - 44 cm, klata - 70 cm, długość od kłębu do ogona - 60 cm.

Zdjęcie psiaka - [URL]http://4.bp.blogspot.com/-T7Z8JLcNPZ0/Uw5NCvXwt2I/AAAAAAAAEUA/flzL9IN4DGs/s1600/IMG_9449.jpg[/URL]

Edited by Adzia123
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Decyduję się jednak na Zero DC. Mam nadzieję, że będą ok dla mojego stwora ;). Teraz pozostaje tylko czekać na kasę i zdecydować się na kolor. Podobają mi się żółte, ale nie ma ich w sklepie w rozmiarze L. Pomarańczowe są fajne, ale niezbyt pasują do umaszczenia Kermita, niebieskie za to pasują do jego sierści, ale mi się ten kolor niezbyt podoba :eviltong:. Ja to zawsze mam problemy z takimi głupotami :D.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adzia123']Decyduję się jednak na Zero DC. Mam nadzieję, że będą ok dla mojego stwora ;). Teraz pozostaje tylko czekać na kasę i zdecydować się na kolor. Podobają mi się żółte, ale nie ma ich w sklepie w rozmiarze L. Pomarańczowe są fajne, ale niezbyt pasują do umaszczenia Kermita, niebieskie za to pasują do jego sierści, ale mi się ten kolor niezbyt podoba :eviltong:. Ja to zawsze mam problemy z takimi głupotami :D.[/QUOTE]
Można prosić linka do szeleczek?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...