Jump to content
Dogomania

Z motyką na słońce, czyli Husky ratownikiem


zachraniarka

Recommended Posts

Jacek pamiętaj tylko by odległość zwiekszać powoli i stopniowo. Do sukcesu dochodzi się małymi kroczkami, a do raz przeskoczonego etapu ciężko jest się wrócić.

A tak poza tym to urozmaicaj w treningu teren i pozorantów, tak by pies nie przyzwyczajał do pracy w określonych warunkach.

Bawcie sie dobrze :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Caterina1

Jak już wcześniej pisałam rasa jest sprawą drugorzędną, liczą się wrodzone predyspozycje, charakter i dużo pracy ze strony właściciela. Briardy oczywiście bywają wykorzystywane w ratownictwie, także jak najbardziej można.

Napisz coś więcej o swoim psiurze, w jakim jest wieku i czy już próbowałaś z nim jakiegoś szkolenia. Skąd jesteś?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

JEDNAK MoJ PIES NIE SPRAWDZA SIĘ W OBRONIE GDYŻ NIE UMIE GRYŻĆ. OK. JEST Z POSŁUSZEŃSTWEM I TROPEM ALE GRYZIENIE DO BANI. TAKA JUŻ JEST MOJA VICIA OBSZCZEKA I TYLE. CZY TO W CZYMŚ PRZESZKADZA? BO MY KOŃCZYLIŚMY KURS TYLKO DLATEGO ŻE POTRZEBNE JEST TO W NASZEJ RASIE DO INTERCHAMPIONATU. :angel: :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Catarina1, ja tylko pisze, że różne tryby pracy utrudniają uzyskanie efektu, ale go nie wykluczają. Myślę, że jeśli tylko masz chęci to tak jak Jacek zacznij sie bawić w ratownictwo. Dla psa to wspaniała zabawa odszukiwanie przyjaznych mu ludźi, a jak wspaniale rozwija więź między przewodnikiem i psem. Z prawdziwą pracą ratowniczą ma to mało wspólnego, ale dla domowego pupila jest to okazja do wykazania się.

Jacek u góry opisuje podstwowe ćwiczenia z poszukiwania, później wszystko zależy od pomysłowości przewodnika. Stopniowo wprowadza sie różne utrudnienia, ale to już pozostawiam Waszej wyobraźni. Bawcie sie dobrze, bo tak jak Jacek zauważył: "znudzony pies, to nieszczęśliwy pies".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No a ja mam airedala. Obrona mnie nie interesuje, a myślę, że ratownictwo mogłoby (mam przyjaciół w USA, którzy to kiedyś tam robili, więc z grubsza wiem, o co chodzi, przynajmniej w USA). Jak dotąd mamy zaliczone PT-2, pies jest dory z posłuszeństwa (98/100 punktów) i dobrze węszy (99/100). Ma 2 1/2 roku. Czy ktoś wie o jakiejś organizacji ratowniczej w Warszawie? Jeżeli nic nie znajdziemy (a może nawet jeżeli znajdziemy), to idziemy dalej na PTT, a potem IPO-FH (tropienie, nie obrone), lub nowy program FCI posłuszeństwa, który jest wprowadzany w Polsce. Ale może ratownictwo byłoby fajniejsze...

Link to comment
Share on other sites

Flaire,

Nie chce zaczynac nowego watku, bo zaraz rozpeta sie burza.

Mam do ciebie pytanie. Jesli chcialabym zaliczyc z Kenia te wszystkie szczeble (PT, PT-1, PT-2, IPO...itd) to gdzie trzeba sie zglosic. Do ZK, bo mniemam, ze zwykle osrodki szkoleniowe (czyt. gosc co robi szkolenia) tego nie zalatwia?

Link to comment
Share on other sites

O ile wiem, to renomowane ośrodki szkoleniowe oferują egzaminy pod nadzorem ZK, z sędzią ZK. ZK również pozwala zdawać egzaminy eksternistycznie. Ale powiem Ci coś takiego: ostatnio trochę obserwuję różne szkolenia dostępne w Warszawie i szkolenia związkowe (przynajmniej te, w których ja uczestniczyłam) podobają mi się bardziej. Problem w tym, że nie jest jasne, czy Związek będzie miał odpowiedni kurs dla Misi. No i oczywiście to tylko moja opinia. Ale pani, która teraz tymi szkoleniami w Warszawie kieruje jest super, więc będzie chyba coraz lepierj. Na przykład teraz chcą zacząc jedną grupę szczeniąt metodą klikerową (z odpowiednim klikerowym instruktorem, oczywiście), a drugą tradycyjnie i pod koniec porównać wyniki.

Link to comment
Share on other sites

Możesz nawet mieć kundelka -- rodowód na psi rozum nie ma wpływu ;-). Mokka na tych szkoleniach szkoli Leona.

Możesz się skontaktować ze Związkiem, ale możesz się też pokazać na pierwszych zajęciach, w tę sobotę o 9 na lotnisku na Bemowie. To będa takie organizacyjne zajęcia, będzie tam chyba sporo psów niezapisanych, możesz zobaczyć, czy Ci się podoba i dopiero zdecydować. Ja polecam grupę pani Daniłowicz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...