Jump to content
Dogomania

Wysadzone ledzwie:(


Madzinka

Recommended Posts

Hej kochani.

No cos mnie tu dlugo nie bylo.:)
Moj Aaron ma 6.5 msc i wysadzone ledzwie.Wiem,wiem..dogi rosna tak pokracznie,raz tylek w gorze ,raz tylek zwisa :razz:...No ale on od malego byl taki ciut wygiety i nic sie nie zmienia.Kregoslup ma prosty i lapy ma ok-wet sprawdzal.On po prostu jak chodzi,ciagnie lapy pod siebie.Przez to wyglada jakby mial kolek w pupie.Dodam,ze potrafi ladnie stanac,choc lapy odstawia niechetnie.Wszyscy twierdza,ze on z tego wyrosnie,ze trzeba mu miesnie na tylnych lapkach wyrobic,np.plywaniem i dac sobie czas.Co mysliscie na ten temat?
Martwie sie,choc widac,ze gonic nie boli i generalnie chowa sie bardzo dobrze.Dodam,ze majac 6.5 msc wazy 55 kg i ma 83 cm wzrostu.Moze zbyt szybko sie w gore pnie???Nie przekarmiam go i dostaje dokaldnie wyliczona dawke potrzebnych mu witamin.Tzn,nie pase go extra ,zeby byl nie wiem jak duzy.
Ja juz nie wiem........Jesli go bede chciala wystawiac,zdyskwalifikuja go za sam chod :shake:.
Czekam na opinie.
Pozdrawiam Magda

Link to comment
Share on other sites

A w jaki sposób wet sprawdzał jego kościec?
Ja zrobiłabym już pewnie RTG bioder, ale ja jestem panikarą.

Podstawianie się psa może być spowodowane wieloma powodami, a czasem bez powodu- ot, pies tak po prostu ma.

Nie wiem, czy wyrobienie mieśni tyłu ma wpływ na to, że pies się będzie odstawiał?

Musisz poczekać aż odezwie się zdroworozsądkowa Pangea :)

Link to comment
Share on other sites

:placz:
Wet kazal poczekac z RTG,a kosciec mu sprawdzal na wyczucie;).No i jak bylam w klubie doga (mieszkam w Szwajcarii),to po obmacaniu przez znajomych sedziow,hodowcow i chyba polowy klubu ;),kazdy stwierdzil,ze stawy sa ok i nie ma na razie potrzeby narazc psa na niepotrzebne naswietlanie.:shake:.
No wiem...poczekam na dlasze opinie,bo RTG tez juz mi po glowie chodzi :-(:Pewnie tak czy inaczej sie bez tego nie obejdzie...

Link to comment
Share on other sites

Masz we Wrocku dobrego radiologa -dr
Siembiedę i radzę wykonać kontrolne prześwietlenie (bynajmniej ja bym tak zrobiła).
Zapewniam Cię,że od naświetlenia w tym wieku wiekiej krzywdy nie będzie.
Gorzej,jak pies ma dysplazję , Ty pozwolisz jej się całkowicie rozwinąć.
Nawet największy kynologiczny autorytet nie jest w stanie potwierdzić lub wykluczyć dysplazję ,,na oko''.
Wiarygodny jest tylko wynik RTG-w dodatku prawidłowo odczytany.

Link to comment
Share on other sites

Gdzie przyjmuje???Ja pochodze z Wrocka i bede tam dopiero pod koniec wakacji.Chyba,ze jednak tutaj rzuce sie na jakiegos dobrego weta.Musze poszukac dogowego.Moj wet tez mi odradzal teraz zdjecie RTG .
Dzieki za rady :roll:.Na pewno skorzystam.

Pozdrawiam:roll: Magda

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje Ci bardzo :lol:.
No musze cos z tym zrobic,bo mi pokraka rosnie.
Jest lekarz we Wrocku,przyjmowal kiedys na Krzykach kolo Parku Poludniowego.Wyciagnal mi doga z paralizu,podczas gdy inni pukali sie palcem w czolo i kazali psa uspic.Nawet nie wiem jak go szukac,nie pamietam nazwiska :shake: ale tez byl super.
Kurcze czasem zaluje,ze tak rzadko bywam w Pl :angryy:.
Dzieki i serdecznie pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...