Jump to content
Dogomania

Czy pekińczyki są glupie?


leepa

Recommended Posts

PRZEPRASZAM !!! :crazyeye:
(no i zaciukają, zaciukaja jak nic:evil_lol:)

Nie no temat kontrowersyjnie brzmiący podobno bardziej przyciąga :cool3:

UWIELBIAM pekińczyki, mam dwa zaprzyjaźnione, żeby nie było i nie uwazam że sa głupie :P

Ale jestem ciekawa jak z ich inteligencją. No wiadomo, małe pieski zwykle się wymaga od nich po prostu serdeczności. Ale na pewno są wśród was osoby, które próbowały te pieski szkolić. Jestem ciekawa czy są bardzo pojętne, czy może idzie powoli i czy są uparte.

Słyszalam też od jednej osoby, że... jej psy po tygodniu nieobecności pewnego domownika nie poznały go :| inna osoba na forum poparła to też swoim doświadzczeniem. I to mnie niesamowicie intryguje. Czy tak faktycznie jest? Smutne. A może jeśli mają osobę, w której są szczególnie rozkochane to nie ma mowy aby zapomniały. No własnie... czy to sa psy które sie rozkochują na zabój, czy moze jakby własciciel znikl, to czary mary znajdujemy innego?

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

Nie, nie są. To tylko durny stereotyp, który przylgnął do rasy (podobnie jak do pudli). Pekińczyk jest inteligentny, ale dość uparty i niezależny, więc szkoli się go trudniej niż psy ras od pokoleń selekcjonowanych jako typowo użytkowe. Wyszkolenie pekińczyka wymaga dużej dozy cierpliwości i stanowczości, ale jest możliwe. Wychowałam od szczenięcia dwa psy tej rasy i muszę powiedzieć, że najprostsze polecenia typu: siad, leżeć, zostań, daj głos itp. pojęły stosunkowo szybko. Trochę trudniej było z przychodzeniem na zawołanie, ale udało się opanować i to (smakołyki, zabawki i pieszczoty zrobiły swoje):lol:. Pekińczyk musi mieć silną motywację do nauki, ale pod żadnym pozorem nie wolno na niego krzyczeć, bo efekt będzie odwrotny od zamierzonego.
Nigdy nie spotkałam się z sytuacją, aby pekińczyk nie rozpoznał długo nieobecnego domownika, wręcz przeciwnie. Natomiast prawdą jest, że pekińczyki bardzo długo pamiętają wyrządzone krzywdy.

Link to comment
Share on other sites

Nie no stereotyp swoja drogą, na tym to ja się w ogóle nie opieram. Właśnie bardzo mnie zaskoczyło potwierdzone przez dwie osoby stwierdzenie, że pies nie rozpoznał domownika. Może sobie nie zasłużył na zbytnią wylewność... chociaz w sumie.. te psy i dla obcych sę niezwykle serdeczne

Co do niezalezności to czytałam gdzies, że wręcz przeciwnie. że strasznie nieporadne i zależne. Ale książki są głupie, widzocznie autor nie lubił tej rasy :D

Hmm.. czyli wychodzi na to że całkiem 'normalnie" z tą inteligencją. Cieszę się.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie pekińczyki na 73 ,a owczarki niemieckie na 3.Według tego rankingu ale autor wcale nie brał pod uwagę inteligencji ,a coś co dla ludzi jest inteligencją u psa czyli kompletne i chętne zniewolenie,a niezależność jest według niego oznaką głupoty.Przykre to bo wielu miłośników psów uważa,że koty są nieinteligentne dlatego,że nie są tak uległe i chętne do współpracy.Ten ranking jest głupi jak i jego autor.Ranking współpracy z człowiekiem wtedy się z nim zgodzę ,a nie inteligencji.Mądry człowiek ma mądre psy ,a głupi psy które starają mu się przypodobać według innych też uważane za głupie ale to też raczej przejaw ich inteligencji aby tak się fajnie dostosować.Pudle też przez społeczeństwo uważane za głupie,a to jedne z mądrzejszych piesków po prostu gdy była na nie moda trafiały do nowobogackich ,mało inteligentnych ludzi,a przysłowie mówi jaki pan taki kram (pies).Pekińczyki tak jak i wszystkie psy swój rozum mają ,a jak kogoś nie mają ochoty znać to będą udawały ,że go nie znają i o nim zapomniały co raczej świadczy o ich inteligencji.Ja nie pozwolę obrażać żadnej z ras ani kundelków ogólnie mogę jedynie ocenić indywidualnie psiego osobnika.Nie każdy labrador może być psem przewodnikiem i nie każdy owczarek służyć w policji mimo,że ponoć są takie inteligentne inteligencja to coś wrodzonego i nie zależnego od rasy.

Link to comment
Share on other sites

No ja uważam, że inteligencja nie jest czymś do końca zmierzalnym. Własnie przez upartość czy po prostu brak chęci współpracyz człowiekiem.

A jeśli o opinię chodzi to teraz chyba najbardziej pokutują yorki :D

Link to comment
Share on other sites

Moja kuzynka jest posiadaczką dwóch pekińczyków, ale nie tylko ona. Ciocia również posiada dwa i brat kuzynki posiada również jednego. Taka rodzinna mania. I stwierdzam, że każdy jest inny. Suka mojej cioci strasznie wybredna, niezależna i chodzi (jak kot) własnymi ścieżkami, za to jej partner jest całkiem inny, przywiązany, uwielbia przebywać w towarzystwie swojej pani. Suczki kuzynki również dwa całkowicie odmienna charaktery - jedna siedziała by non stop na kanapie, również wybredna i nie zależna, druga zaś biegała by ile wlezie po lesie czy ogrodzie, uwielbia się bawić i z pośród tych wszystkich pekińczyków wyróżnia się tym, że na smakołyki zrobi wszystko!!! Pies kuzyna jest bardzo przywiązany do swoich właścicieli, chociaż często miewa różne humory i jest bardzo zazdrosny.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pekińczyki na pewno głupie nie są xD
Wiem to z własnego doświadczenia
Mój pekin uczy się raczej powoli i nie wszystko mu pasuje, ale podstawowe komendy opanowaliśmy : siad, poproś, daj głos, chodź, zostań, nie rusz, równaj... Może nie wiele, ale tyle mi wystarcza.
A co do zapominania : Czika pamięta nawet osoby które widziała kilka miesięcy temu. Jeżeli ich miło kojarzy to od razu przybiega i się cieszy na ich widok:loveu: Mojego nie żyjącego dziadka kojarzy z wyglądu, chodź zmarł już 2 lata temu,ale gdy widzi kogoś podobnego to szybko biegnie, bo za nim tęskni...

Link to comment
Share on other sites

Mówiłam, że mądre psiaki:eviltong:
Albo mi się wydaję, albo to piesek Cekinki:roll: Bo ma podobnego Killera:loveu:
A moja dziś wykazała się inteligencją- nie chciała iść na spacer to pod łóżko się wepchała, ale tak, że nikt jej wyjąć nie mógł, a sama nawet na jedzenie nie wychodziła, tylko kiedy przyniosłam full wypas szyneczkę to łaskawie wyszła:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pekińczyki sa bardzo mądre ja szkoliłam swoja 5 letnia sunie i ona umie
siad ,
leżeć,
czołgaj się,
piątka,
łapa,
druga lapa
dotknij,
gdzie masz smycz,
Funia kto tam przyjechał < biegnie do okna,
szukaj,
bierz go<szczeka,
złe oczy<to dziwne ale przynosi piłeczke,
Funia zobacz<podbiega i patrzy co jej pokazuje,
masz<czyli jedzonko,
zapal<zapala lamke
hop<wskakuje na coś,przez czoś i do mnie na ręce
aport
proś
:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

funia - no, to sporo potrafi.. daj filmik, chętnie zobaczę pracującego pekina.
No, a moja to ma taki włączniczek na umysł:diabloti: Nie ma jedzienia - pfeee co się będę wysilać, mogę co najwyżej przybić piątkę... Kiedy jest szama to pies automatycznie słyszy wszystkie moje komendy i jakieś cudowne coś powowduje , że wszystko bez najmniejszych problemów mu się przypommina :diabloti: Tym czymś jest oczywiście smakołyk :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Stary, bo sprzed dwóch miesięcy:
[url=http://www.youtube.com/watch?v=0H_aAGaSHAk]YouTube - Czikusiowe sztuczki :)[/url]
Niestety, czasem w głowie prócz mózgu pojawiają się szalejki:
[url=http://www.youtube.com/watch?v=E9rtkhuwbyo&feature=channel]YouTube - Czikuśka[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...