Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Karolinkka

Jakie studia?

Recommended Posts

Aktualnie mam 15 lat (2 gimnazjum) i już sobie planuję przyszłość. Tzn chodzi o to z czego mam się przygotowywać jeśli w przyszłości chcę pracować z psami (najlepiej jako behawiorystka ). i teraz zastanawiam się czy iść do liceum na normalny profil czy na biol-chem... I gdzie są jakieś dobre studia behawiorystyczne.. Tzn czy w ogóle takie są bo coś tam słyszałam o tym :) I jak to wygląda..? Z góry dziękuję ;*

Share this post


Link to post
Share on other sites
Studia behawiorystyczne jako takie są tylko za granicą.

W Polsce z psich studiów masz do wyboru weterynarię, zootechnikę (hodowlę zwierzat) oraz różne studia ogólnie psie - kynologiczne, z tym, że dopiero podyplomowe. Na SWPS w Warszawie są studia podyplomowe zoopsychologiczne, ale traktują one bardziej o życiu mrówek niż rozwiązywaniu problemów z domowymi zwierzętami.

Tak więc jeśli chcesz pracować z psami, behawiorystą z prawdziwego zdarzenia zostaniesz tylko po studiach zagranicznych. Wszelkie polskie kursy behawiorystyczne, niektóre o zgrozo korespondencyjne, to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Ja na Twoim miejscu zrobiłabym tak: liceum profil biol-chem, a później albo wyjazd za granicę na studia, albo studia w Polsce typu zootechnika plus kursy i staże w ośrodkach szkolenia - DOBRYCH! - za pośrednictwem Związku Kynologicznego, ale niekoniecznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Słuchajcie mam problem a nie wiem gdzie umieścić moje pytanie dotyczące tego problemu, a więc:
na razie idę teraz do 3 gm. ale już myślę na jakie studia iść, wiem że moja przyszłość ma być związana ze zwierzętami, ale kompletnie nie wiem na jakie studia iść bo na weterynarie jednak nie chcę nie nadaje się na weta z powodu ogromnej wrażliwości, myślałam nad psim fryzjerem, ale na to nie ma studiów tylko kursy :( jakie są studia związane ze zwierzętami? (nie wiem czy dobrze ujęłam, ale nie wiem jak to wam wytłumaczyć) interesuje mnie też Behawiorysta i Psi treser, ew. zoopsycholog albo zootechnik i chodzi mi głównie o Wa-we :)
dzięki za odp. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałam ten sam problem ale znalazlam :)

Biologia 3 letnia na UW albo SGGw potem specjalizacja zoologia na UW i nauka o zwierzętach na SGGW,biotechnologia na SGGW,Weterynaria na SGGW,Zootechnika na SGGW,do tego zamiast iść na kurs lepiej idź do szkoły policealnej np na kierunek Technik Weterynarii-technicy robią tak zwana cala brudna robotę w przychodniach weterynaryjnych,łącznie z przyjmowaniem zwierząt,opieka,asyście,drobnymi zabiegami etc. :) po technice masz już zawód :) i szybciej możesz zacząć prace i łapać doświadczenie bo powiem szczerze ze studia dają dużo ale w przyszłej pracy liczy się przede wszystkim doświadczenie czego na studiach nie zaznasz,czemu? każdy były student ci to powie ze tak na prawdę zawodu uczyli się dopiero w pracy! studia dały podstawy a wykorzystanie ich to inna sprawa pomijając ze są zajęcia praktyczne ale jest ich stanowczo za mało!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hi Friends, jestem Cine i czytałem witryny w bardzo głębokie i chciałbym Dziękujemy ten wspaniały wysiłek. Podałeś kilka rzeczy tak różne, że nie mogę się słowa podziękowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×