Jump to content
Dogomania

Tran, olej, czy oliwa?


AiMiN

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja od dłuższego czasu codziennie do jedzenia podaję pół łyżeczki Oliwy z pestek winogron.Nie dość,że sunia wpala całą porcję z apetytem,bo pachnie ładniej niż sama oliwa z oliwek,to jeszcze sunia sierść ma pięknie błyszczącą..Polecam!To świetny "wynalazek" :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja daję siemię lniane i efekty mam doskonałe.
Suczysko miało sierść zmatowiałą pełną drobnego łupieżu, po miesiącu z siemieniem było o niebo lepiej, po dwóch miesiacach jest znakomicie.

Kupuję siemię w aptece (chyba 2 zł za paczuszkę, która starcza na 2 m-ce), mielę w młynku kawowym i wsypuję łyżeczkę do żarcia. (a jak zapomnę do żarcia, do samo siemię też wyliże z miski ze smakiem).
[size=2]Tylko trzeba uważać w aptece, żeby nie kupić przypadkiem odtłuszczonego siemienia [/size]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']ale jeszcze jedno- to jest płyn, tabletki czy co???[/quote]
malawaszka to jest w płynie, takie oleiste. Ma zapach ryby. Ja sznaucerom polewam tym karmę, a grzywaczce strzykawką do pyska bo to niejadek i tylko kulki z ręki zjada :wink:
A kupuję to u weta. 250ml ok 18zł. Widziałam tez w karusku....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

[quote name='gwiezdny-wyslannik']Moim zdaniem najlepsza jest Oliwa z oliwek. Ja mam setera irlandzkiego i od szczeniaczka dostaje do jedzenia oliwe z oliwek i siersc jest piekna. O to jego zdjecie:) :

[img]http://upload.miau.pl/1/3531.jpg[/img][/quote]

No rzeczywiście imponujące to jego futro!! :wink: Ja też się skromnie dopytam ile tej oliwy dajesz swojemu piesowi?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U weta można kupić kropelki EFA OIL (to nienasycone kwasy produkt duński), albo OMEGAN na bazie tranu.
Podawanie NNKT musi być konsekwentne, dzień w dzień do jedzenia. Tylko wtedy będą efekty.

Ja stosuję EFA OIL (produkt duński)– 10 kropli do jedzenia raz dziennie ( piesa o wadze do 10 kg)
Sierść rośnie jak na ..drożdzach i rzeczywiście jest lśniąca, nieprzesuszona, bez łupieżu. Niezależnie od powyższego 2x w tygodniu samo surowe żółtko oraz 2x w tygodniu małą łyżeczkę oleju lnianego.

Link to comment
Share on other sites

Dominika>>> podawanie NNTK [b]ale konsekwentnie [/b]powoduje przecież równiez wzrost sierści :lol: :lol: Tylko nie stanie sie to za dzień czy tydzień :-?
U nas sierść wogóle przestała rosnąc po chorobie :( Teraz po 2 miesiacach KONSEKWENTNEGO stosowania j/w napisałam najwyższy czas do ....fryzjera :D bo wyglądamy jak mamut :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jestem :P ale częściej na psach w potrzebie .
Dominika juz odpisałam ci na PV.

[quote]Może to jest poprostu genetyczne???[/quote]
Dominiko >> nie mozna tego wykluczyć .
Ale osobiście uważam , że stan siersci świadczy ogólnie o kondycji zdrowotnej naszego zwierzaka. Jesli tak jak u nas --nie rośnie, jest matowa, łamliwa , stercząca itp to naprawdę trzeba zainteresować sie przyczyną :( Uważam równiez że konsekwentne stosowanie oleju z wiesiołka ( kapsułki) czy oleju lnianego czy też kombinacji wszystkich kwasów tłuszczowych ( EFA...) po wykluczeniu u psiaka poważnych schorzeń mogących rzutować na stan sierści, jest w stanie poprawić nawet tę najgorzej rosnącą :P

[quote]Sekret niezwykle cennych właściwości oleju z wiesiołka polega na obecności dwóch bardzo ważnych nienasyconych kwasów tłuszczowych: kwasu cis-linolowego i kwasu gamma-linolenowego (GLA). Organizm nie jest w stanie sam wytwarzać kwasu linolowego, dlatego musi go otrzymywać wraz z pożywieniem. Natomiast kwas gamma-linolenowy, w obecności specjalnego enzymu, powstaje w organizmie z kwasu linolowego. Nawyki żywieniowe nie sprzyjają produkcji GLA w organizmie ludzi i zwierząt. Jest to jedyny olej, który zawiera 9% GLA i aż 73% kwasu cis-linolowego, dlatego wiesiołka można uważać za najbogatsze naturalne źródło biologicznie aktywnej witaminy F (inna nazwa nienasyconych kwasów tłuszczowych). [/quote]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...