Jump to content
Dogomania

Szkolenie Śląsk błagam o pomoc


katza

Recommended Posts

Witam chciałam się zapytac czy znacie moze jakies osrodkie szkoleniowe dla psa w okolicy Bedzin Dabrowa Czeladz. Dzwonilam juz do Pastela ale niestety koszt szkolenia mojego szczeniaka (2mies) wynosi 500 zl za 2 mies w dodatku tylko raz w tygodniu, a Heban Z Dąbrowy niby 300 co by mi odpowiadalo z tym ze ponoc nie jest godny polecenia. Błagam o pomoc bo juz pomalu szcezniak wymyka sie z pod katroli. Jest to owczarek niemiecki zna tylko 3 komendy siad. lapa, lezec.

Link to comment
Share on other sites

Katza, 2 m-czny szczenior, to dopiero powinien trafic do Twojego domu, a nie wymykac sie spod kontroli :crazyeye:.
POza tym , dopiero od 3 m-ca jest psie przedszkole, po uzupelnieniu szczepien.
Dalej, tu jest rozpisane w blogu, jak pracowac z psem od chwili pojawienia sie w domu:
[URL="http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp"]Owczarek.pl - Szczeniak w domu - Blog Zofii[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jeśli to ma być księgą i wyrocznia wychowania szczeniaka która polecasz [URL="http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp"]Owczarek.pl - Szczeniak w domu - Blog Zofii[/URL] to chyba nie potrzebnie oceniasz innych wobec wczesnego zabrania szczeniaka, bo na owym polecanym blogu szczeniak jest jeszcze młodszy. Nie będę opisywać tu całej historii czemu tak wcześnie malec trafił do mnie bo już nie raz to tłumaczyłam, trochę to nie sprawiedliwe ze każdy tutaj ocenia człowieka dowiadując się jak wcześnie kupił on swojego pupila, a nie dąży do tego by zrozumieć ze może akurat uratował mu życie. Co do tego blogu to jest mnóstwo rzeczy które owszem popieram a których nie, pytałam się o szkolenie ponieważ chciała bym mieć ułożonego psa a ze szczeniakiem pracuje się najlepiej i najłatwiej.

Link to comment
Share on other sites

Wystarczy wklepac w szukajke:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f372/psia-kraina-gostar-alteri-23729/[/URL]
Poza tym 10 tygodniowy szczyl jest za maly nawet na przedszkole, wiec w gre wchodzi tylko samodzielna praca z psem.
Dalej, naprawde nie widzisz roznicy pomiedzy wybieranym psem przez szkoleniowca, w konkretnych celach, a kupowaniem psa z rozmnazalni przez osobe bez pojecia, co robic dalej ze szczeniakiem, dla ktorej prowadzenie kilkutygodniowego malucha jest problemem ?

Link to comment
Share on other sites

Nie jest dla mnie problemem, po prostu jak każda osoba mam mnóstwo pytań, nie sadze żeby szczeniak z hodowli był lepszy od szczeniaka kupionego gdzie indziej z tego względu ze wszystko moim zdaniem zależy od wychowania. Tak samo można powiedzieć ze wszystkie blondynki są głupie jak stwierdza o nich teza mówiona do okola, a wcale tak nie jest. Inaczej wszyscy kupowali by psy z hodowli a co wtedy z innymi?? Schroniska są już wystarczająco oblężone. Wiem ze 10 tyg to za mało, poza tym pies mam jeszcze kwarantanne to zrozumiale. Na razie pracuje z pieskiem sama jak tylko to możliwe. Nie chce psa na popis, zależy mi a wyegzekwowaniu paru komend. Bezwarunkowego do mnie! uważam ze to podstawa, oraz aportu i chodzenia przy nodze. Nie zamierzam błagać psa i przekonywać smakołykami by przybił mi piątkę bądź ukłonił się na mój widok, dla mnie to poniżenie godności psa który nie rozumie co robi a ludzie maja niezły ubaw. Teraz patrząc na swoje pytanie sprzed 2 tygodni zmieniła bym je całkowicie. A co do wymykania się z pod kontroli to zwykła szczenięca głupawka, którą chyba każdy kto posiada szczeniaka musi przeżyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katza']Nie jest dla mnie problemem, po prostu jak każda osoba mam mnóstwo pytań, nie sadze żeby szczeniak z hodowli był lepszy od szczeniaka kupionego gdzie indziej z tego względu ze wszystko moim zdaniem zależy od wychowania.
[/QUOTE]A czy słyszałas cos o genetyce, dziedziczeniu cech charakteru i przedyspozycji? O doborze hodowlanym, selekcji na okreslone cechy charakteru?
[QUOTE]Nie chce psa na popis, zależy mi a wyegzekwowaniu paru komend. Bezwarunkowego do mnie! uważam ze to podstawa, oraz aportu i chodzenia przy nodze. Nie zamierzam błagać psa i przekonywać smakołykami by przybił mi piątkę bądź ukłonił się na mój widok, dla mnie to poniżenie godności psa który nie rozumie co robi a ludzie maja niezły ubaw.
[/QUOTE]Owczarek niemiecki jest rasą użytkowa która została wyhodowana do pracy z człowiekiem.
Dla zaspokojenia elementarnych potrzeb psychicznych, taki pies potrzebuje odpowiedniej dawki aktywnosci fizycznej a przede wszystkim umysłowej.
Codziennej, systematycznej i przez całe zycie. I jest kompletnie nieistotne czy jest to przeszukiwanie gruzowiska czy nauka ukłonów - ważne zeby pies miał mozliwosc pracy z człowiekiem.
I bardzo żal mi psów których własciciele tego nie rozumieją. :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jak tak nie lubisz anonimowo to czemu nie podasz swoich danych zamiast uzywac nicka - skad wiesz czy ten kogo polecam zyczy sobie zeby podac jego dane ? zadzwon zapytaj jakie ma osiagniecia ja ci nie powiem bo jego osiagniecia mnie nie interesuja a polecam go jak najbardziej bo sam miedzy innymi przez niego cos osiagnalem w dziedzinie pracy z psem.

Link to comment
Share on other sites

Dziecko kochane, sam sie pytasz o szkoleniowca podanego z imienia i nazwiska, natomiast "polecasz" zupelnie anonimowe indywiduum, czyzbys sie reklamowal tak zabawnie :diabloti:.
Dlaczego niby mam podawac SWOJE dane, to przeciez nie JA prowadze dzialalnosc zwiazana ze szkoleniem psow, a dane firmy (nawet jednoosobowej) sa jawne :eviltong:.
Skoro ten tajemniczy ktos sobie nie zyczy podawania danych (boi sie rozpoznania, oceny "osiagniec" ?), to jakim cudem sie osmielasz telefon podawac :evil_lol:.
A nawiasem mowiac, odgrzewasz stare kotlety.
Ehhh, ludzie to maja pomysly na pseudoreklame...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katza']Nie jest dla mnie problemem, po prostu jak każda osoba mam mnóstwo pytań, [/quote]

Jeśli masz jakieś konkretne prolem z psem, czy pytania to pytaj :)
[quote]
nie sadze żeby szczeniak z hodowli był lepszy od szczeniaka kupionego gdzie indziej z tego względu ze wszystko moim zdaniem zależy od wychowania. Tak samo można powiedzieć ze wszystkie blondynki są głupie jak stwierdza o nich teza mówiona do okola, a wcale tak nie jest. [/quote]

a słyszałaś o czymś takim jak r=r, o tym, że niestety nie wszystko zależy od wychowania, bo jest jeszcze coś takiego jak dziedziczenie, którą to drogą bardzo 'ładnie' dziedziczy się agresja itp. choroby itd.??


[quote]
Inaczej wszyscy kupowali by psy z hodowli a co wtedy z innymi?? Schroniska są już wystarczająco oblężone.[/quote]
masz psa ze schroniska? to już inna sprawa, którą popieram i do której należy zachęcac, kupując psa z pseudohodowli tylko pogłębia się problem schronisk. [/quote]


[quote]Na razie pracuje z pieskiem sama jak tylko to możliwe. Nie chce psa na popis, zależy mi a wyegzekwowaniu paru komend. Bezwarunkowego do mnie! uważam ze to podstawa, oraz aportu i chodzenia przy nodze. Nie zamierzam błagać psa i przekonywać smakołykami by przybił mi piątkę bądź ukłonił się na mój widok, dla mnie to poniżenie godności psa który nie rozumie co robi a ludzie maja niezły ubaw. [/quote]

Szkoda, że w ten sposób to odbierasz. Dla psa kłonienie się na widok właściciela, warowanie, obracanie się, czy przynoszenie zabawki/gazety nie jest "poniżej jego godności", jest to dla niego możliwośc porozumiewania się z właścicielem, pogłębiania więzi między nimi, rozwijanie psiej psychiki, wspaniała zabawa dla obojga i możliwośc "psiego spełniania się". Dla psa "turlanie się" nie jest głupim i poniżającym kaprysem właściciela, jest to dla niego w chwili wydania komendy najważniejsza rzecz którą musi wykonac, jego praca z której to możliwości wykonania bardzo się cieszy.[quote]

Jeśli chodzi o szkoły to polecam "wesołą łapkę" prowadzoną przez Jacka Gałuszkę. Jest to bardzo dobra szkoła i najmądrzejszy szkoleniowiec jakiego znam. Warto się tam zgłosic... i mam nadzieję, że pomoze ci również zmienic nastawienie do "poniżającego szkolenia psów" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Dziecko kochane, sam sie pytasz o szkoleniowca podanego z imienia i nazwiska, natomiast "polecasz" zupelnie anonimowe indywiduum, czyzbys sie reklamowal tak zabawnie :diabloti:.
Dlaczego niby mam podawac SWOJE dane, to przeciez nie JA prowadze dzialalnosc zwiazana ze szkoleniem psow, a dane firmy (nawet jednoosobowej) sa jawne :eviltong:.
Skoro ten tajemniczy ktos sobie nie zyczy podawania danych (boi sie rozpoznania, oceny "osiagniec" ?), to jakim cudem sie osmielasz telefon podawac :evil_lol:.
A nawiasem mowiac, odgrzewasz stare kotlety.
Ehhh, ludzie to maja pomysly na pseudoreklame...[/quote]
wybacz ale ja nie chce byc anonimowy zapraszam na spotkanie jestem z będzina chetnie pokaze ci jakim jestem dzieckiem - pokaze ci tez pare innych rzeczy zapraszam nie koniecznie do bedzina dojade pare km jak chcesz wiec jak ? masz na tyle odwagi ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tico']zadzwon pod 601099255 ten gosc jest z okolic Będzina - wiem ze tez dojezdza ja zaczynalem u niego moze cos poradzi[/quote]

[quote name='tico']wybacz ale ja nie chce byc anonimowy zapraszam na spotkanie jestem z będzina chetnie pokaze ci jakim jestem dzieckiem - pokaze ci tez pare innych rzeczy zapraszam nie koniecznie do bedzina dojade pare km jak chcesz wiec jak ? masz na tyle odwagi ?[/quote]

A jednak bardzo dziecinna autoreklama kolejnego " speca od psow" :diabloti:.
Zamiast chocby odrobiny odwagi, by sie personalnie przyznac..
Wybacz, nie bardzo wiem, co bys mial mi pokazac, zabawne :evil_lol:.
Ale jesli sie upierasz, zapraszam, wprawdzie to tylko jakies 1500 km ( bo az taki intrygujacy nie jestes, przynajmniej nie w moim typie), to sobie z moim mezem wyjasnicie "te rzeczy"...

Normalnie sezon ogorkowy i na Dogo :roflt:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']A jednak bardzo dziecinna autoreklama kolejnego " speca od psow" :diabloti:.
Zamiast chocby odrobiny odwagi, by sie personalnie przyznac..
Wybacz, nie bardzo wiem, co bys mial mi pokazac, zabawne :evil_lol:.
Ale jesli sie upierasz, zapraszam, wprawdzie to tylko jakies 1500 km ( bo az taki intrygujacy nie jestes, przynajmniej nie w moim typie), to sobie z moim mezem wyjasnicie "te rzeczy"...

Normalnie sezon ogorkowy i na Dogo :roflt:[/quote]
Jaki ogorkowy ? z twojej wypowiedzi wynika bardziej ze kartoflany nie widzisz ze ja cie normalnie prowokuje? Moze byc z mezusiem obiecuje ze bede sam powiedz tylko gdzie? - nagle sie stalo ze nas dzieli tyle km?jesli rzeczywiscie tak jest to powiem ci krotko - kibic z dala sie nie wp.......aha nie jestem szkoleniowcem i mysle ze nigdy nie bede wiec nie trafilas staruszko.(mysle ze jestes staruszkom bo do 40-sto letniego faceta mowisz dzieciaku )Pozdrawiam i mimo wszystko zycze powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...