Jump to content
Dogomania

Uwaga jamniki.... i reszta


bianka0

Recommended Posts

Ona reaguje na moje wołanie ,, kociczka " jak niosę jej jedzenie w nocy. Jest strasznie dzika, podchodzi do mnie, ale tylko tak, żebym nie mogła jej dotknąć. Jest grubiutka, ma piękną sierść i to ona rządzi w naszej drewutni. Najpierw sama się nasyci, potem resztę zostawia innym kotom.
Jest mądra, wie jak unikać kontaktu z całym stadem psów.
Zdjęcie robione było przez szybę, żeby jej nie spłoszyć.

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Niestety okna po zimie czekają na mycie, jest ich trochę i tym razem nie będę ich myła sama. Jesienią myłam przez 2 miesiące codziennie po powrocie z pracy. :diabloti:
Jakoś tak dziwnie dobrze wyszły te zdjęcia, sama byłam zaskoczona, bo spodziewałam się zimowych artefaktów.

Link to comment
Share on other sites

A to jeszcze zdjęcia dla lilki.
To są tinkowe uszyska, na zewnątrz widać jeszcze nierówności sierści. W środku uszka są takie grudki i malutkie łuski jak ciemieniucha.
Z zewnątrz z daleka nic już nie widać, ale jak się dotknie od środka uszko to się czuje pod palcami, że nie jest takie aksamitne jak pozostałych jamników.

[IMG]http://images43.fotosik.pl/1437/c212668fb08327a3med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images37.fotosik.pl/1400/ad79e81499eabbd8med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Chyba mają podobny problem :p
Tina ma zaburzenia czynności wątroby. Podwyższone transaminazy, GGPT i fosfatazę zasadową. Od kiedy dostaje essliv forte skóra na uszkach znacznie się poprawiła. No i po zabiegach pielęgnacyjnych o których już pisałam.
W ogóle wszystkie moje gładkie jamniki ( również Fryteczka i Lilith) mają kaszaki i tłuszczaki. Najwięcej kaszaków ma Tuptuś.

Batman jest śliczny.:lol:

Link to comment
Share on other sites

pójdą jutro do lecznicy , ja pamiętam że Fisia miała może nie aż tak ale też łysawe uszka , nic nie robiłam oprócz dawania witamin i siemienia lnianego regularnie do jedzenia , tuż po tym ( miała pół roku) przeszła na barfa i skończyły się wszystkie kłopoty
a Batman to taki słodki maluszek , nakręcony na piłeczkę , najchętniej to by cały czas w pysku ją trzymał , z Fiśką dogadują się już świetnie ,ona naprawdę jest oazą spokoju , nie doceniałam swojej suki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bianka0']
Figa jest naprawdę szczęściarą jedną z nielicznych.[/QUOTE]

ja też jestem szczęściarą, bo mam najfajniejszą suczkę, jaką od czasu mojej wyżlicy Tiny mogłam sobie wyobrazić:lol: Zresztą nie można jej nie kochać, mama zakochała się przy pierwszym spotkaniu, a babcia nie może wyjść z podziwu, jaki mądry pies jest w domu (pomimo tego, że jak każdy jamniol dziamie na dworze straszliwie:p). A ja, jak się na nia patrzę, to albo widzę Tinę buszującą w chaszczach w poszukiwaniu bażantów, albo Rogera, który kiedyś tu mieszkał, jak dziamie na rowerzystów:lol:

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się że Wam się filmik podobał :loveu:

Kiedy w domu jest 8 psów wszyscy musimy mieć dyscyplinę w każdej wykonywanej czynności. Nie ma na to rady, inaczej wszystko kończyłoby się niepotrzebnym stresem.
Psiaki w każdej czynności stają na wysokości zadania, nigdy żaden nie warknie na drugiego, nawet jak się poplączą obróżki.
Psiobus to starego typu Land Rover Discovery, niezwykle pojemne auto, mieścimy się spokojnie 3 osoby i 8 psów. Ma bardzo wysokie zawieszenie, dlatego żaden z psiaków nie jest w stanie do niego wskoczyć, muszę każdego zapakować ,,ręcznie". Jest świetny do lasu, przez 10 lat ani razu mnie nie zawiódł.
Pakowanie do lasu jest najtrudniejsze, bo są wtedy pełne wigoru i rozrabiają, kiedy wracamy to są już zmęczone i spokojne, patrzą tylko żeby dupki posadzić na miękkim siedzeniu.

Edited by bianka0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...