Jump to content
Dogomania

bład w karcie oceny co zrobic?


pingwinek=]

Recommended Posts

wystawilam suczke w klasie mlodziezy i uzyskalysmy lokate 1 medal zloty.
chcialam sie spytac czy jestli mam 1 lokate to tytul zwyciezca mlodziezy przypada nam automatycznie??

bo jesli nie to i tak bralysmy udzial w porownaniu z psem wiec ten tytul MAMY?
ale sedno sprawy -.- co zrobic jesli dziewczyny wypisujace karty tego nie zaznaczyly?! tylko wpisaly ze medal zloty?
no bo teraz gdybym uzbierala te tytuly to moglabym miec ml cham. a tak to dowodow brak na ta wystawe co mam zrobic?:crazyeye:
blagam pomozcie :-(
czy zadzwonienie do zwiazku cos da?

Link to comment
Share on other sites

zwyciezca mlodziezy to tytul uznaniowy (tak samo jak uznaniowe jest przyznanie CWC), wcale nie musi go dostac piesek ktory dostanie ocene doskonala i pierwsza lokate (sedzia moze uznac, ze mimo to na ten tytul nie zasluguje, tym samym nie zasluguje wg niego na Mlodziezowego Championa).

porownanie z psem? rozumiem, ze w klasie mlodziezy porownanie z innym psem? i ten inny dostal druga lokate? czy tez porownanie na BoBa?
tak czy siak tytulu zw.ml. nie otrzymuja sie w porownaniu tylko przy ocenie pieska na ringu (kiedy sedzia dyktuje opis ;)) i tak jak napisalam jest to tytul uznaniowy.

porownanie dopiero nastepuje kiedy tytul zw.ml. dostanie piesek w mlodziezy i suczka w mlodziezy, wtedy sposrod dwoch takich zwyciezcow mlodziezy wylania sie najlepszego juniora (N.J.).

ewentualnie porownanie przy 'walce' o tytul Zwyciezcy Rasy (BoB).

co do czegos niezapisanego w karcie oceny: nie ma w karcie - nie istnieje. w zwiazku nic Ci nie powiedza ani nie wyjasnia. wszystkie pytania i watpliwosci dotyczace oceny (tego co masz w karcie) zalatwia sie na wystawie u sedziego - zawsze mozesz przegladnac karte oceny jeszcze na ringu i sie zapytac sedziego, dlaczego tego tytulu psu nie przyznal (czego mu brakuje, nad czym popracowac...).
nam czesto zapominaja wpisac tytulu NDPwR i trzeba prosic i przypominac :| (chyba ze sie samemu zapomni to potem przepada niestety)

polecam poczytanie regulaminu wystaw zebys nastepnym razem nie miala watpliwosci (nawet w katalogu z przodu sa te wazniejsze wycinki z regulaminu czesto).

Link to comment
Share on other sites

Takie pomyłki należy wyjaśnić zaraz po zejściu z ringu. Zdobycie 1 lokaty nie jest równoznaczne z przydzieleniem tytuły Zw. Młodziezy.
Teraz nie masz "dowodu" na to iz byłaś porównywana z psem o Najlepszego Juniora w Rasie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']eeee jak III lokata to olej to

jakby było I miejsce i jakies CWC, CACIB czy Zw.Mł to wtedy byłby żal bo wraz z brakiem podpisu wszystkie te wyroznienia przepadaja[/quote]


jesteś pewna?
przecież championat przyznają nie na podstawie karty oceny a sprawozdania z oddziału więc wszystko może być OK

Link to comment
Share on other sites

[quote name='freda']jesteś pewna?
przecież championat przyznają nie na podstawie karty oceny a sprawozdania z oddziału więc wszystko może być OK[/quote]

Sprawozdanie oddział przygotowuje na podstawie kopii Karty oceny, której oryginał dostaje wystawca. Brak tytułu na oryginale to także brak tytułu na kopii.

Jak tytuł jest na oryginale a nie ma podpisy to inna sprawa. Mam kartę oceny gdzie nie ma podpisu sędziego tylko jest jego pieczątka, na kopii karty nie stawiali pieczątek (na ringu) a przyznany tytuł liczył się nam do championatu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ale nie zaznaczyli żadnego tytułu na karcie oceny, tylko madal i lokatę?
Bo ja np. dostałam kiedyś kartę, gdzie suka w klasie młodzieży dostała CWC zamiast Zw.Mł. i wysłałam list z zapytaniem do związku co z tym zrobić bo potrzebna mi ta ocena do championatu. Długo nie było żadnego odzewu, ale okazało się, że zarząd główny po moim pytaniu wysłał kolejne zapytanie do oddziału odpowiadającego za wystawę, sprawdzili, poprawili, przysłali mi potwierdzenie, ale championatu jak nie było tak nie ma. Pewnie znowu im sie nie zgadza i powtarzają wszystko raz jeszcze...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...