Jump to content
Dogomania

Studiowanie weterynarii


Saint

Recommended Posts

Witam! Mam sporo pytan do Was dotyczacego studiow weterynaryjnych. Moze zaczne od poczatku... Mam 20 lat, 4 lata temu zaczelam nauke w technikum ekonomicznym (choc moja zyciowa pasja sa oczywiscie PSY), zycie tak mi sie ulozylo ze musialam przerwac nauke... zaliczylam dwie klasy, mialam rok przerwy, teraz kontynuuje nauke w liceum dla doroslych (zaocznie), wiadomo zadna to szkola, zadna nauka, ale nie mam wyjscia... Od dziecka marze o weterynarii, nie ukrywam ze mam duza wiedze z tego zakresu, dla wlasnej przyjemnosci czytam literature fachowa, wogole interesuje mnie wszytsko co ma zwiazek z psami... I wlasnie moje pytanie, czy jesli przylozylabym sie do nauki chemii (z tym ok), biologii itd. mialabym szanse dostac sie na wymarzone studia? Jakie przedmioty trzeba zdawac na maturze, zeby na wete sie dostac? Jak musi byc zdana matura zeby byly realne szanse dostania sie? Czy przy rekrutacji biora pod uwage tylko biole i chemie czy cala maturke? A co z ocenami na swiadectwie? Po przeczytaniu wszytskich postow na ten temat, rozbudzila sie we mnie iskierka nadzieji ze moze jeszcze nie jest dla mnie za pozno... Jezeli sama na wlasna reke bede wkuwac ( bo wiadomo ze w liceum zaocznym niczego mnie nie naucza), biole i chemie to dalabym rade? Nie ukrywam ze jestem bardzo zdolna osoba (nie to ze sie chwale), dosyc ambitna tez... Wiedze przyswajam bardzo latwo... Prosze o pomoc...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='O1us_89']Jakie przedmioty trzeba zdawac na maturze, zeby na wete sie dostac?
[/quote]
Biologię i Chemię to na pewno (poziom R). Jeśli chciałabyś iść do Olsztyna, to dodatkowo angielski <najlepiej poziom R> a jeśli do Lublina to angielski i polski dodatkowo. Chemia i biologia jest obowiążkowa na wszystkich uczelniach weterynaryjnych.


[quote name='O1us_89']musi byc zdana matura zeby byly realne szanse dostania sie?
[/quote]
Żeby się dostać do Warszawy i Wrocławia, to trzeba napisać maturę w granicach 84% z każdego przedmiotu (biol i chem). Jeśli myślisz o Olsztynie, gdzie wymagana jest biologia, chemia i angielski, to wystarczy mieć ok. 68% (w tym roku było 65%) z każdego z przedmiotów przy założeniu, że zdasz je wszystkie na poziomie R.

[quote name='O1us_89']Czy przy rekrutacji biora pod uwage tylko biole i chemie czy cala maturke?[/quote]
Warszawa i Wrocław: biol + chem
Olsztyn: biol + chem + ang
Lublin: biol + chem + ang + pol.

[quote name='O1us_89']A co z ocenami na swiadectwie?
[/quote]
Nic. :cool3: tzn. nie liczą się.

Link to comment
Share on other sites

Polecam Lublin! :ylsuper:
W Olsztynie nie ma 'warunków' tzn. jeśli oblejesz przedmiot-powtarzasz rok. W Lublinie możesz wziąć awans, jednak nie więcej jak dwa z jednego roku.
Jest jeszcze opcja studiów wieczorowych. Tam liczy się trochę mniej pktów, jednak też dość sporo. No i kasa też nie mała...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='O1us_89']Mam jeszcze jedno pytanie, załóżmy, że bym zdała maturę tak jak potrzeba, wszystko byłoby ok, ale czy w pierwszej kolejności nie biorą pod uwage osób które skończyły normalną dzienną szkołę średnią, czy to nie ma znaczenia?[/quote]

Przecież szkoły o których piszesz są normalne:lol:. Ważne jest świadectwo maturalne wydawane przez CkE, lub OKE i są one identyczne dla wszystkich zdających na terenie całej Polski.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej wszystkim:)
ja także myślę o studiowaniu weterynarii (obecnie 2 rok liceum). Chciałam tylko zapytać osoby które dostały się w tym albo poprzednim roku - czy to co mieliście w szkole, materiał przerobiony na lekcjach wystarczał? czy dodatkowe korki z chemii ew biologii są niezbędne?
jestem raczej pilną uczennicą, nie mam czego zarzucić swoim ocenom w szkole ale mam obawy czy to, czego się tam dowiem będzie wystarczające...
z gory dziekuje za odpowiedzi!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

luni- wystarczy spokojnie materiał przerobiony w klasie o profilu biologiczno- chemicznym. Jeśli uczysz się dobrze to nie ma potrzeby dodatkowych korepetycji, chyba że dla własnego spokoju. Na korepetycje jednak chodzą z reguły ludzie którzy mają jakieś braki, skoro piszesz że nie masz problemów z nauką to po co korepetycje. Z maturką sobie poradzisz. Lepiej tą kasę przeznaczyć później na studia, ksera, skryptu, książki- typowe podręczniki lub coś ciekawego dodatkowego itp :) naprawdę będzie na co wydawać. Ja osobiście lubie od czasu do czasu kupić coś dodatkowo z wety w medibooks.pl i być lepiej poinformowana niż z tych przestarzałych podręczników dostępnych w bibliotekach. A za nowe książki niestety zapłacić trzeba. Więc lepiej mieć tą kaskę w zanadrzu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Weterynaria była moim marzeniem od najmłodszych lat i mam zamiar iść na SGGW w Wawie...jest jeden problem...ponoć studiując wete praktycznie nie ma się czasu na przyjemności. Troche się tego boję, bo mam wiele zajęć, których nie chcę rzucać, np. amatorska hodowla szynszyli, szkolenie psa oraz spotkania z chłopakiem ;) Mam pytanie, czy da się to pogodzić, czy na prawde nauka jest tak przytłaczająca?
Myślałam ewentualnie o zootechnice, ale z tego co wiem to potem z praca licho. Co myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rafola']Wiem właśnie, ale nie chce pakować się w coś co potem będę musiała odwoływać :( Bo szczerze mówiąc to trochę mnie przerażają opinie o studiowaniu weterynarii.[/QUOTE]

Jeśli o czymś marzysz to nie słuchaj tego co mówią inni.. Nie jest łatwo - wiadomo, ale nigdzie nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Ja także planuje iść na weterynarię.Ale tak jak [URL="http://www.dogomania.pl/../../members/92974-O1us-89"] [B]O1us_89 [/B][/URL]nie uczę się w szkole dziennej.Chodzę do wieczorówki gdzie biol i chem na samej podstawie to totalna porażka;/ Dużo uczę się sama,w domu.Po zdaniu prawa jazdy zamierzam zapisać się na korki z biologii i chemii.Obecnie jestem w 2-giej klasie.Większość znajomych którzy uczą się w liceum dziennym,bądź już studiują kpią ze mnie po prostu,że chcę się dostać na takie ciężkie studia kończąc szkołę wieczorową.
Ciekawi mnie czy jest ktoś kto kończył szkołę wieczorową i dostał się na weterynarię?
[URL="http://www.dogomania.pl/../../members/92974-O1us-89"] [/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelikaXD']A ja mam jedno pytanie. W czasie studiów przeprowadza się testy na żywych zwierzętach? Bo doszły mnie takie słuchy i trochę się zaczęłam bać...[/QUOTE]

Mnie w gimnazjum ktoś sprzedał opowieść o tym, że dostajesz psa ze schroniska, opiekujesz się nim żeby potem uśpić i przeprowadzić sekcje... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Angelika - Nie wolno przeprowadzać testów na żywych zwierzętach.
Nawet pracownicy naukowi mają problemy z uzyskaniem pozwoleń od Komisji Etycznej na takowe badania, więc opowieści o inwazyjnych testach na żywych zwierzętach możesz włożyć między bajki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...