Jump to content
Dogomania

Studiowanie weterynarii


Saint

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='eve66']oj!Nawet nie wiedzialam ,ze w Olsztynie to juz uniwerek jest!!!Bo jeszcze nie dawno to byla Akademia Rolniczo-Techniczna czy jakos tak[/quote]

Niom!Bylo ART a teraz jest UWM.Roznic Ci nie podam,bo ja od poczatku jestem na UWMie,ale Ci co pamietaja ART mowia,ze wtedy bylo lepiej.

Ja pewnie tez przyzwyczaila bym sie do duzego miasta.Ale ja po prostu nie chce sie przywyczaic.Odpowiada mi olsztyn.Chociaz czasami mam go serdecznie dosyc.Ale to chyba wszedzie tak jest.

Link to comment
Share on other sites

EEE! W TYM ROKU NIE MA ZADNYCH TESTOW!!!!
jak byly ukladane przez medyk (te dwa ostatnie rzekomo cholernie trudne) to byly to pytania ktore mozna bylo znalezc w opracowaniach A.Persony-tych dwutomowych, z bioli i chemii-WSZYSTKIE sie powtarzaly.

a za wolnego sluchacza placi sie 4500zl.

Link to comment
Share on other sites

Miśka: tak to jest temat o studiowaniu,ale to MA znaczenie czy studiujesz pod ruska granica czy pod niemiecka!wierz mi!dlatego planujacym swoja przyszlosc mowie-wybierzcie Wroclaw lub Warszawe-wieksze potem mozliwosci sa niz po Uniwersytecie Wiejsko-Miejskim -UWM-nic dziwnego, ze Ewcia nawet nie slyszala,ze cos takiego jest.
I Miśku-jako tubylec NIE mieszkam w akademiku, Antałka zaczadzialego od dymu NIE lubie, zdecydowanie wole EUPHORIE na Starówce:))
No i co z tego ,ze tu ladnie lasy jeziora itp, jeszcze trzeba patrzec w przyszlosc-po Wrocku masz KONKRETNY papier, tak jak po ekonomii na SGH-po kazdym kierunku mozesz nie miec pracy, ale wierz mi jak stanie 2 kandydatow: jeden po Wrocku a drugi po Olsztynie to wygra ten z Wrocka, jesli kandydaci beda porownywalni, wtedy wygrywa papier. Lajf is brutal!
Ja szczerze zaluje,ze zostalam w tej wsi!wlasnie ze wzgledu na konie...konie sa wszedzie, a ja bylam glupia i dlatego Saint nie zrob tego bledu co i ja-kieruj sie rozumem-facetowi to latwiej podobno przychodzi:)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']I Miśku-jako tubylec NIE mieszkam w akademiku[/quote]
to nie przeszkadza... wiem cos o tym ;-)

a dobry papier juz nie wystarcza... jesli ktos woli duze miasta to ok ale w Olsztynie dobrze sie zyje tym ktorzy stronia od tlumu, halasu. nie wszystkim przeszkadza to ze gdzie nie spojrzec znajomi, i bez przesady, troche juz setek studentow wybylo z wety w Kortowie i nie umarli z glodu, nie tylko Ci co przejeli lecznice po rodzinie.

studia to nie tylko papier

Link to comment
Share on other sites

Gdy ja zdawalam na wete to w Olsztynie i Wrocku byly zupelnie inne testy(zdawalam tu i tu wiec mam pewnosc)

Hmmmm,ja mysle ze jednak papier nie mam az tak duzego znaczenia.Owszem pewne ma,ale nie az tak strasznie duze.Ale przekonam sie,gdy skoncze studia.Ja zdania nie zmienie.Olsztyn mi sie podoba i chcialabym tu zostac.

orsini

To gdzie mieszkaja TUBYLCY? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kochani, to zalezy GDZIE sie chce pracowac-jesli w lecznicy to pewnie i papier sie nie liczy, ale jesli juz w firmie jakiejs to jak najbardziej sie liczy. To zupelnie tak samo jakby obok siebie postawic 2 kandydatow: 1.z SGH w Warszawie a 2gi po ekonomii w Olecku...no to jak myslicie kogo wybiora?mimo,ze ten w Olecku pewnie mial lepszy w sumie program, bo im zalezalo. Ale taki lajf niestety...
a tubylcy mieszkaja na Slonecznym Stoku,wiec maja rzut beretem do szkoly:)))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a niektorzy tubylcy na Jarotach mieszkaja ;-)
30 minut piechotą na górkę.... 25 min jesli podjedzie się na petle Jaroty
40 minut autobusem nr 15 + 15 minut z pętli Kortowo na górkę,
30 minut autobusem nr 30 + 15 min piechotą z pętli Kortowo na górkę w godzinach porannych, 20+15 poza godzinami szczytu,
17 minut rowerem na górkę niezalenie od pory dnia
18 minut samochodem/taxi na górkę w godzinach rannych, 12 min. potem

"gorka" to gorka na ktorej polozone sa budynki olsztynskiej wety

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ja tez zmierzam ku weterynarii, ale przedemna jeszcze cale 3 lata wiec czas mam :D
co do miast... zastanawialam sie gdzie, bo jesli Wroclaw jest rzeczywiscie duzo lepszy od Wawy... tylko co wtedy, pojade z dwoma zwierzakami do kompletnie nieznanego mi miasta, w ktorym pewnie nawet nie znajde miejsca na spokojny spacer? tu mam dom w lesie, swiety spokoj i plan miasta w glowie.. takze mysle ze to jednak kwestia wygody i wiele zalezy od nas samych :wink:

Link to comment
Share on other sites

No niby lepszy,ale nie wiem jak bardzo bo nie mam porownania :wink:

A co do miejsc do spacerowania to we Wrocku jest ich cale mnostwo -nie zapominaj ,ze tam wszedzie plynie Odra ,a co sie z tym wiaze jest pelno lak przy walach!! Nawet kawaleczek od Placu Grunwaldzkiego (tam znajduje sie uczelnia) jest wiele terenow do spaceru!

Link to comment
Share on other sites

tylko czy zastapia mi moj nieskazony ludzmi lasek ze spiewajacymi ptaszkami i przebiegajacymi droge sarenkami?
nie wiem, jakos straszna dla mnie mysl o tak naglym rzuceniu sie na nowy teren.. chociaz moze? zmiany sa potrzebne.. w kazdym razie mam jeszcze czas do zastanowienia :wink: ale narazie glowe moja zaprzata zdanie do dobrego liceum (przyrodnicze mniam!)

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tak. Sa tygodnie lzejsze i ciezsze,czesto kolokwia ze wszystkiego sa niemal w jednym terminie,trzeba sie duzo uczyc i w miare systematycznie,ale i tak lubie ta weterynarie,chociaz czasem mam dosc i tylko podspiewuje sobie "Co ja robie tu..." 8) Tylko szkoda,ze zaden z moich planow na weekendy nie wypala przez to ze sie akurat trzeba uczyc do kolokwiow.Takie piekne mialam plany w tym miesiacu i ani jeden nie wypalil :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie!!! Ja też zmierzam w kierunku weterynarii, raczej zdania nie zmienię, chociaż moja babcia mnie od tego odwodzi, bo według niej to "zawód dla mężczyzn" (babcia jest starej daty :wink: ). Ale wracając do tematu, w związku z weterynarią mam dużo pytań. Przeczytałam wszystkie posty na ten temat i dzięki temu dużo się dowiedziałm :D Ale mam jeszcze pytanka:
1.Czy studia weterynaryjne są bardzo powiązane z chemią?
2.Czy w akademiku można trzymać psa?
3.Ile osób przyjmują na jedno miejsce?
4.Do ilu akademii weterynaryjnych można maksymalnie złożyć papiery?
5.Na którym roku wybiera się specjalizację(np. na małe zwierzęta, egzotyczne itp.)
6.Czy po technikum weterynaryjnym będzie mi się łatwiej dostać na studia?

Obecnie jestem w drugiej klasie liceum o profilu biologiczno-czemiczny, ale dowiedziałam się, że mam możliwość przeniesienia się do technikum, tylko czy mi to coś da??

POZDRAWIAM :lol:

Link to comment
Share on other sites

1. Weterynaria jak dla mnie to glownie biologia i chemia. Na pierwszym semestrze chemia ogolna,na 2 i 3 biochemia,pozniej farmakologia,ktora w sumie tez jest chemia,a pozniej nie wiem co,ale cos chemicznego pewnie sie znajdzie.
2. Teoretycznie nie mozna,ale niektorzy jakies male psy przemycaja. Ale wiele moich znajomych wynajmuje mieszkania i tam mieszkaja ze swoimi zwierzakami.Zreszta mieszkanie nierzadko wychodzi taniej niz akademik.
3.Na jedno miejsce przyjmuja 1 osobe :wink: Pewnie Ci chodzi ile kandydatow jest na jedno.A wiec we Wroclawiu jak ja zdawalam dwa lata temu bylo chyba 917 osob na 100 miejs,ale przyjeli 120. W tym roku bylo 1158 osob tez na 100 miejsc i przyjeli kolo 120 osob na dzienne i okolo 160 osob na wieczorowe(ale ta nazwa to pozory,bo zajecia sa rano). Z tego co wiem to w tym roku duuza wiekszosc wieczorowych bedzie jeszcze raz pisac egzamin wstepny zeby sie przeniesc ewentualnie na dzienne,ale jak im sie uda to od razu na 2 rok pojda.
4. Weterynaria jest w 4 miastach a zlozyc mozna nie wiem do ilu,ale mysle,ze do wszystkich pod warunkiem,ze egzaminy sie nie pokrywaja.
5.Specjalizacje wybiera sie po studiach.
6. We Wroclawiu chyba jedynym kryterium jest wynik egzaminu i nie ma znaczenia z jakiej sie jest szkoly.Ale nie wiem czy w przyszlym roku tez bedzie test.W tym pomimo nowej matury jest egzamin,wiec w nastepnym pewnie tez bedzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...