Jump to content
Dogomania

suczka nie wchodzi do budy


lukmar16

Recommended Posts

Witam. Nie dawno mój tata przyprowadził od znajomego 4 letnią suczkę rasy bernardyn. U poprzedniego właściciela suczka była uwiązana przy takiej szopie gdzie miała zadaszenie ale była na świeżym powietrzu. Problem jest taki że u mnie nie chce wchodzić do budy. W dzień chodzi cały czas luzem po podwórku ale na noc zamykam ją w boksie aby nie wróciła do poprzedniego właściciela (odległość ok 1km) i nawet kiedy pada ona nie wchodzi do budy. Co mam na to poradzić???

Link to comment
Share on other sites

Niby tak z tym nie potrzebowaniem, ale...
Ja od jakiś trzech miesięcy mam na podwórku owczarka collie. Pies wcześniej najprawdopodobniej domowy, umie zachowac czystosc w domu. U nas mieszka na dworze i ma dużą budę, i co chociaż jest u nas jak pisałam trzy miesiące z budy korzysta od jakiś 3 tygodni ale nie zawsze zazwyczaj trzeba go do niej podprowadzic i nakierowac wtedy wskoczy i siedzi tam. Niby ok, ale ostatnio kilka razy w środku nocy wychodziłam na dwór a on leżał w strugach ulewy, trzęsąc się na całym ciele. Na szczeście rodzina wtedy zazwyczaj już spała więc ubłocony potwór lądował w domu na dywanie:diabloti:
Czyli chyba nie zawsze pies wie co robi?:roll: Bo on był cały przemoczony i trzasł się jak w febrze...

Link to comment
Share on other sites

My mielismy podobny problem, młoda suka zamieszkała z nami w maju 2008, za cholere nie chciała wejsc dobudy, buda jest ocieplona i w srodku dałiśmy jej kocyki, stare kołdry itp, jak zrozumiała, że to jej domek to wszystko ze srodka wynosila na taras, tak jak by mowiła "wyprowadzam się, ja chce mieszkac bliżej was", przyszla zima, jak przyszły mrozy 20 stopni to się oswoiła z budą, zamiast kocyków ma teraz słomę, podobno jest cieplejsza i nie nasiąka wodą, tylko trzeba pamiętac, zeby ja co jakis czas wymieniac lub uzupełniac.

Link to comment
Share on other sites

Wiem że niektóre psy nie tolerują w budzie różnego typu podściółek. Mój drugi pies Roki kiedy był mały także miał w budzie kocyk. Spał na nim może 1 noc a później wyciągną. Myślałem że to dla zabawy ale gdy mu włożyłem z powrotem także wyciągną i położył się na deskach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...