Jump to content
Dogomania

Zapraszam miłosniukow PONa


ma

Recommended Posts

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z metalowych szczotek jedynie dwa rodzaje nadają się do sierści ponów. Jedna do szczotkowania - o bardzo długich zębach (prostych). Mają one ok 5 cm. Druga tylko! do kołtunów - pedigree o załamanych ząbkach. Wyciąga ona tylko kołtun, nie naruszając okalającego go niesplątanego włosa. Obie szczotki plus afgankę (zwaną też pearsonem) polecała mi pani Larska - jakby nie było ekspert. Grzebienie nadają się tylko dla ponów o doskonale grubym kozim włosie jaki u współczesnych ponów prawie już nie występuje, więc możemy o nich zapomnieć.

Link to comment
Share on other sites

ja mimo wszystko odradzam metalowe szczotki... Kamila może to jest właśnie problem u Bzika, wyrywasz i łamiesz mu włos, to oczywiście moje zdanie... ja zdecydowanie jestem za natłuszczaniem, czesaniem tylko na mokro i metalowym grzebieniem rozdwajać, roztajać kołtuny

kiedyś miałam straszne problemy z Brawury włosem, odkąd stosuje się do tego ma furę, długiego włosa

Link to comment
Share on other sites

Ja dopiero zaczynam stosować tą metodę. Bzik ma krótkie futro nie dlatego, że czeszę go lub nie, a z powodu spacerów, a raczej naszych wypadów - chyba każdy przyzna, że latanie po nadwiślańskich chaszczasz nieszczególnie wpływa na długość włosa. Za natłuszczaniem podpisuję się obiema rękami. Szczególnie jeśli trzymamy psiaka w mieście i musimy go dosyc często kąpać.

ps. skoro te szczotki są takie złe to skąd się wzięła szata Wilgi, Zięby i reszty "gangu"?

w sumie chyba każdy ma swój sposób - tylko nie każdemu wychodzi;)

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia mam ale "wywołują się". Zobaczymy co z nich wyjdzie. Jak tylko dostanę to jakieś wyślę. Białystok "z tarczą". Bzik debiutował w pośredniej i dostał CWC. Jego siostra też CWC i jeszcze Najlepsza Suka w Rasie. wszystko, łącznie z BIS Ras Polskich i BOG II zgarnął Iwan. Prezentował się zresztą świetnie. Do Łodzi chyba jedziemy (tzn w sobotę będę na pewno, a w niedzielę jeszcze nie wiem, bo się szykuje wyjazd do Lwowa). Słyszałam, że jest dosyć mało zgłoszeń - czy to prawda?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

trochę będzie, nic się nie bój ;) będą Mościowie, Felki, Rivendall, z Kontekstu w honorowej Antek i Chluba, w mł. Grunt to Kontekst... Ula z Pomponem, coś pewnie z Wielgowa, z Nerity w młodzieży a może nie tylko, dużo z Łodzi Fervidus... na pewno Gang Długich , suki jak i pewnie Rejent, Talar... spodziewam się Iwana... na pewno Ostoja z Dziechcinka itd, itd a o ilu przecież nie wiem :) w każdym razie jeszcze można namawiać ludzi

Link to comment
Share on other sites

Witam we wrześniu, po powrocie znad morza i w zupełnie nowym humorze!

Muszę powiedzieć, że fajny pomysł jest z tą klasą honorową na klubówce.

Co prawda konkurencja w championach nie będzie tak duża jak w zeszłym roku,

ale idea - jak dla mnie - słuszna.

Łódź - to już tak blisko!!! :o :o :o

Trema mnie pewnie zje (razem z moim bejbikiem :) )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...