Jump to content
Dogomania

Złote Rady przed 1 wystawą :)


Malamutka

Recommended Posts

Ja może nie jestem spec ale moge kilka rzeczy podpowiedzieć :)
Może na początek żebyś podeszła do wystawy jak do przyjemności, zabawy a nie z koniecznością wygranej. Nie licz, że na 1 wystawie zdobędziesz trofeum ale na pewno doświadczenie :lol:
Postaraj się przygotowac dobrze psa a jeśli jeszcze tego nie umiesz to idź z nim do fryzjera(tylko sprawdzonego!najlepiej zapytać kogoś żeby doradził). Ważne jest to na czym wystawiasz psa np. ringówka albo łańcuszek. Jeśli wybierzesz ringówkę to powinna ona być w kolorze psa żeby nie rzucała się zbytnio w oczy. Wystawca (czyli jak się dommyślam Ty ;) ) powinien być ubrany schludnie, ładnie ale także wygodnie. Wykluczone szpilki itp :P Sędzia jak zobaczy taki widok na ringu to spejalnie może przyspieszyć tempo biegania z psem ;) :P Ubranie nie powinno byc w kolorze tym co pies np. czarny pies i czarne ubranie bo totalnie się zlewa a nie o to chodzi. Warto nauczyć psiaka spokojnego stania bo to o wiele ułatwia sędziemu obejrzenie psa. Na koniec nie można zapomniec o uśmiechu dla sędziego i widzów i pochwale dla pieska za cierpliwość na ringu :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malamutka']A jak dam klapę ?
i nic z tego nie wyjdzie ?
znacie moze kogos kto wystawiłby nam psa ale za niewielka cene ?
( slyszalam ze Handlerzy ktorzy wystawiaja inne psy duzo pieniedzy biorą ..)
prosilabym o jakies namiary ..[/quote]

Na forum jest dużo dobrych handlerek. Ja bardzo chętnie moge wystawic za darmo ale az tak dobra jak one nie jestem. Jakby co to służę pomocą :grins:
P.S.Na poczatek spróbuj sama. Zobaczysz jaka to fajna zabawa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malamutka']nie.. wcale sie nie przenioslam .. ja jestem na bieząco na kilku innych forach dot. psow :)
--------------------------------------
a wracajac do tematu Diana14 skad jestes ?[/quote]

Ja jestem z Łodzi ale na wystawy jeżdżę po całej Polsce...i zagranice też ;)

Link to comment
Share on other sites

Przyjedź wcześniej na wystawę i daj się piesiakowi oswoić z hałasem, ludźmi i psami. Mój potrzebował na to około 2 godzin.
Parę razy poćwicz ustawianie i bueganie, ale bez specjalnego obciążania piecha. Uważaj, abysię nadmiernie nie stresował ale z drugiej strony nie pozwól na nadmierny luzik, ospałość itd. Patrz na innych wystawców- to bardzo dużo daje. Porozmawiaj z nimi, powiedz, ze jesteś nowicjuszką, itd. Wtedy nie zrobią ci jakiegoś świństewka.
A w ogóle, to się nie przejmuj.
Zawsze są następne wystawy.
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

malamutko, rad nie moge Ci dac, bo tez jestem poczatkujaca, ale w ten weekend bylismy na naszej pierwszej wystawie(debiut moj i Megi :) i moge sie podzilic wrazeniami.
Po pierwsze - wystawialismy w szczeniakach i dobrze, bo to taka rozgrzewka
po drugie- dla nas to zabawa a nie walka na smierc i zycie, jak wsrod niektorych hodowcow :)
A poza tym - z reka na sercu przyznaje, ze Mega nie byla dobrze przygotowana, bo pojecia nie mialam, jak to zrobic. Na ringu zachowywala sie w miare spokojnie- co mnie zdziwilo to to, ze nie chciala pokazac zebow, co w domu robi bez problemow. No i nasza wpadka - podczas biegu zerwala sie z ringowki i wykonala kilka dzikich podskokow ;) Ale jak pisalam- dla nas to tylko zabawa...
Moja rada- przyjedzcie wczesniej, zeby pies sie oswoil z tlumem i halasem. Mega jest psem bardzo zywym, absolutnie nie lekliwym, ale jak weszlismy na hale niezle sie przestraszyla- ludzie zaczeli ja tracac, popychac, straszny halas... Po godzinie bylo juz OK- bawila sie ze wszytskimi psami w poblizu.

No i co jeszcze- bawcie sie dobrze! :) I powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote]Wykluczone szpilki itp Sędzia jak zobaczy taki widok na ringu to spejalnie może przyspieszyć tempo biegania z psem [/quote]
hehe,ja na prawie każdej wystawie miałam buty na szpilkach 8cm z tym że długie dzinsy trochę to zasłaniały....
sędzia mógłby sobie przyspieszać tempo,prędzej inni by się zmachali niż ja :D miałam tylko buty na wysokich obcasach,a adidasy nie bardzo pasują do eleganckiego stroju...
potem 'dorobiłam' sie jednej pary na prawie płaskim obcasie i już w nich wystawiałam 8)

dziewczyny dały Ci same dobre złote rady,więc nie będę się powtarzać :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kelly'][quote]Wykluczone szpilki itp Sędzia jak zobaczy taki widok na ringu to spejalnie może przyspieszyć tempo biegania z psem [/quote]
hehe,ja na prawie każdej wystawie miałam buty na szpilkach 8cm z tym że długie dzinsy trochę to zasłaniały....
sędzia mógłby sobie przyspieszać tempo,prędzej inni by się zmachali niż ja :D miałam tylko buty na wysokich obcasach,a adidasy nie bardzo pasują do eleganckiego stroju...
potem 'dorobiłam' sie jednej pary na prawie płaskim obcasie i już w nich wystawiałam 8)

dziewczyny dały Ci same dobre złote rady,więc nie będę się powtarzać :wink:[/quote]

Jeżeli sędziuje PANI to musisz wyglądać od niej gorzej. Skromy make-up, myszate ciuszki. A jeżeli PAN - to już wiesz. :lol:
Zdrówko

Aha, cyknij jakieś fotki i pokaż, jak wyglądaliście na ringu.

Link to comment
Share on other sites

Ja Ci poradze potrenować, bieganie w małym kółeczku, czasem ringo sa małe i cierpliwe ładnie stanie, pokazywanie ząbków też. Nie mozna sie stresować, bo pies wyczuje a potraktowac pierwszą wystawe jako lekcję. Na sucho nie da się nauczyc a doświadczenie będzie dla was dobra nauką. Mozna podpatrzec innych wystawców , jak oni to robia i poćwiczyć.

Na wystawe nie zapomnij zabrac kocyka dla psa, miseczek, szczotki do sierści, smakołyki ( jeśli twój pies nie interesuje się zabawkami, to pewnie lubi smakołyki i one moga sie okazać bardzo przydatne ).

Życze powoedzenia w Grudziadzu, my chyba tez pojedziemy :)

Link to comment
Share on other sites

Malamutko my tez bedziemy w Grudziadzu,wiec moze bedzie okazja do spotkania.Tak jak pisze Kasia naucz pieska cierpliwego stania,ladnego pokazywania zabkow,przyzwyczajaj ja do tego ze obcy beda ja dotykac zeby nie reagowala agresywnie.Wiem,ze malamuty to lasuszki wiec przysmaki powinny wam bardzo ulatwic prace.Co do oceny Twojej suni to jest przesliczna ale ja nie jestem znawca tej rasy.Popros wlascicieli Malamutow oni powiedza pewnie Ci cos wiecej.Wrzuc zdjecie w grupie V i popros o komentarze. :wink:

Link to comment
Share on other sites

ja tez niedlugo bede debiutowala razem z moim grzywaczem :) na pierwsza wystawe planuje jechac do Opola i jakby co to bylabym w klasie szczeniat.

a powiedzcie mi, czy jak wy zaczynaliscie odczuliscie moze dyskryminacje ze strony sedziow, w stosunku do "znanych hodowcow" :roll: tego sie boje najbardziej....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...