Jump to content
Dogomania

kilka problemów


lukmar16

Recommended Posts

Witam. Nie dawno mój tata przyprowadził od znajomego 4 letnią suczkę rasy bernardyn. U swojego poprzedniego właściciela nie miała zbyt dobrze gdyż prawie cały czas była na łańcuchu:shake: Suczka nie jest zbyt wysoka ( ok 65cm w kłębie) ale jest bardzo otyła. Nie wiem ile dokładnie waży bo nie mam jak jej zważyć ale na oko to z 50kg. U mnie chodzi cały czas luzem po podwórku i na dodatek mieszkam na wsi więc ma zapewniony codzienny spacer w pole lub do lasu. Czy to wystarczy aby moja Saba schudła?? Kolejny problem to taki że posiadam psa rasy owczarek niemiecki i nie bardzo się on dogaduje z nową towarzyszką. Często warczą na siebie a 2 razy Saba zaatakowała Rokiego i zaczęły się gryźć. Co zrobić aby pieski się polubiły?? Jeszcze jedno u poprzedniego właściciela suczka była uwiązana przy takiej szopie gdzie miała zadaszenieale byla na świerzym powietrzu. Problem jest taki że u mnie nie chce wchodzić do budy:shake: na noc zamykam ją w boksie aby nie wróciła do znajomego taty (odległość ok 1km) i nawet kiedy pada ona nie wchodzi do budy. Co mam na to poradzić?? Proszę o rady gdyż pierwszy raz mam do czynienia z suczką. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

O to by nie było potomstwa z tego związku zadbam z całą pewnością aczkolwiek będzie to trochę trudne bo mój Roki to straszny kobieciarz:loveu:.
Wiem że bernardyny są duże ale moja Saba jest zdecydowanie za duża ale postaram się by straciła trochę na wadzę. Problemem jest to że sunia nie chce wchodzić do budy. Wczoraj kiedy padał deszcz a była w boksie to strasznie skięłczała i wariwała i musiałem ją wypuścić.
Zdjęcia bym chętnie wrzucił ale nie wiem jak:oops:

Link to comment
Share on other sites

oto parę fotek:
[IMG]http://img189.imageshack.us/img189/7908/37822448.jpg[/IMG]

[IMG]http:////img30.imageshack.us/img30/1580/28754330.jpg[/IMG]

[IMG]http://img195.imageshack.us/img195/1812/99554509.jpg[/IMG]

[IMG]http://img195.imageshack.us/img195/9329/26899747.jpg[/IMG]

[IMG]http://img30.imageshack.us/img30/2491/72998145.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

65 cm dla suki bernardyna jest akurat. Na zdjęciach wcale nie wygląda na otyłą, 50 kg to dobra waga. Jeść dawaj dwa razy dziennie ( raz dziennie nie strawi dobrze i obawa skrętu żołądka). Po jedzeniu koniecznie bez szaleństw (skręt żołądka). Najlepiej sucha karma odpowiednia dla dużych ras, nie ta z marketu. Jeśli wolisz gotować nie dawaj kaszy (pęcznieje i fermentuje w żołądku, obawa skrętu). Daj psom czas na poznanie się. Warczenie to sposób komunikacji. Mogą nawet pokazywać zęby i podgryzać się. Raczej się dogadają. Owczarek niemiecki jest "u siebie", pamiętaj o tym. On powinien pierwszy dostawać michę, pierwszy być głaskany. Inaczej wprowadzasz zamęt w ustawieniu hierarchii wśród psów. Bernardynka dopiero poznaje nowe miejsce i stara się dostosować. Na budę nie ma mądrego. Jest wiele pomysłów. Musisz próbować wkładać smakołyki, sam wchodzić i zachęcać, włożyć posłanie, na którym u Ciebie śpi. Nie wiem co zadziała. Jedno pewne: spokojnie i powoli, daj szansę psu pokochać nową rodzinę. Na dzień dzisiejszy ma prawo być zdenerwowana.

napisz więcej o tej budzie i boksie, to coś razem wymyslimy

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam!
Mam pytanie , niewiem czy w odpowiednim temacie ...ale chodzi o to iz chcemy miec bernardyna, myslelismy o szczeniaku aby go wychowac od malego ale okazalo sie ze jest do oddania 4 letni bernardyn-pies. Wlasciciel chce sie go pozbyc , bo podobno od roku zaczal mu uciekac i jesli go nikt nie wezmie to prawdopodobnie psa ubije.Bylismy dzis go obejrzec , pies jest sliczny i przyjaznie nastawiony ale widac ze juz dlugo jest zamkniety w kojcu , wlasciciel wypuscil go zeby nam pokazac i zaczal z nim silowac bo niemial ani obrozy ani smyczy a brama byla otwarta i bal sie ze ucieknie. Ogolnie bylam w szoku co ten czlowiek robi,widac ze pies nigdy nie byl uczony czegokolwiek , chetnie bysmy go wzieli ale nigdy nie mialam az tak duzego psa tym bardziej odrazu doroslego .Poza tym mamy juz psa i 2 koty pies maly buldog francuski suczka,zastanawim sie czy poradzimy sobie z tak duzym i jak widac kompletnie nie wychowanym psem , poniewaz skacze z radosci co za tym idzie moze sie to zle skonczyc jesli skoczy na mnie , wyladuje na ziemi i nie wiadomo co dalej .Czy ktos moglby mi poradzic , czy wogole jest szansa poskromic takiego psa i jak to zrobic.Czy jest mozliwe 4 letniego bernardyna nauczyc podstawowych zasad i to nie sposobem silowym bo wiem ze to niem sensu.Bede wdzieczna za wszelkie rady , niechce nawet myslec o tym co moze z nim zrobic wlasciciel jesli go nie wezmiemy , ale z drugiej strony niewiem czy sobie poradzimy z takim psem.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zrobiła tak - weźcie dobrego szkoleniowca, behawiorystę, jedźcie z nim do tego faceta, żeby obejrzał psa i zobaczcie co powie, powiedzcie co jesteście w stanie zrobić dla tego psa. On oceni ile pracy będzie wymagał pies, jego zachowanie, pomoże wam stwierdzić, czy dacie radę.
Macie swój dom z ogródkiem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...