Jump to content
Dogomania

Szelki Merhi Long- ManMat


Pinesk@

Recommended Posts

Przymierzam się wkrótce do biegania z moją suczką.:loveu:
Narazie kompletujemy sprzęt. Szukałam szelek i znalazłam owe cudo:

[URL="http://www.pelna-miska.pl/sklep//index.php?products=product&prod_id=1520"]ManMat Merhi Long XS[/URL]
[URL="http://www.pelna-miska.pl/sklep//index.php?products=product&prod_id=1014"]ManMat Merhi Long XL[/URL]

Niestety rozmiar na moją psinę już jest niedostępny. Pan z pełnej- miski napisał mi, że będzie problem z dostawą a nawet zamówieniem ich.

Spotkał się ktoś z tymi szeleczkami? Co o nich sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

To nowe cudo manmata do niczego się nie nadaje... Lepiej kup suczce zwykłe sledy manmata - w nich na pewno rozmiar dostaniesz, jak nie w tym sklepie, to u M. Tuszkiewicza: [url=http://manmat.prv.pl/]MANMAT - AKCESORIA DO PSICH ZAPRZĘGÓW[/url] (lepiej dzwoń do niego, a nie pisz...)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Odświeżam temat - szukam szelek do bikejoringu dla psa z głęboką klatką piersiową, jak także do rekreacyjnych wycieczek.
Tradycyjne sledy się nie nadają.
Jedynie zero dc
[url]http://zerodc.pl/product-pol-5-Uprzaz-FASTER-rozm-L.html[/url]

Jednak w miejscach uczęszczanych mam na nich za małą sterowność psem.

Ktoś ma może szelki z tematu?
Mam wątpliwość czy nie wpijają się pod żebrami lub na szyi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sable']Czytałam w recenzji, że wpijają się na szyi. Zresztą na wielu zdjęciach właśnie tak to wygląda. Dlatego sama z Merhi zrezygnowałam...[/QUOTE]

Ile psów tyle recenzji, lepiej na psie przymierzyć. Czy możesz pokazać na którym zdjęciu wygląda jakby sie wpijają w szyje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marzata']To może popracuj nad psiakiem, aby lepiej słuchał komend bo w żadnych szelkach nie masz sterowności nad psem. No i pytanie co masz na myśli uczęszczane miejsca?
W tego typu szelkach na zawodach biegają wszystkie kłapouchy.[/QUOTE]
Mamy sledy jak pisałam w teren.
Czasem jednak mamy miejskie wycieczki - okolice Zakrzówka np. i znacznie łatwiej mi się z psem manewruje między ludźmi na krótszych szelkach. Linki skrócić nie mogę.
A poza bikejoringiem sporo razem pracujemy nad posłuszeństwem, więc radzi sobie z komendami całkiem nieźle.
Szukam po prostu alternatywy dla sledów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marzata']Ile psów tyle recenzji, lepiej na psie przymierzyć. Czy możesz pokazać na którym zdjęciu wygląda jakby sie wpijają w szyje?[/QUOTE]
Ja mam taką obawę jak na nie patrzę.
Tradycyjne sledy przekrzywiały nam się na klacie, a przy mierzeniu były super.
Zwykła przymiarka nie wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='skrzeli']
A poza bikejoringiem sporo razem pracujemy nad posłuszeństwem, więc radzi sobie z komendami całkiem nieźle.
Szukam po prostu alternatywy dla sledów.[/QUOTE]

tylko mnie chodziło nie o typowe posłuszeństwo tylko o komendy prawo, lewo, stój na przód. A i jeszcze pytanie czy pies ciągnie Ci rower jak w bajkjoringu czy biegnie obok?

Ja uważam, że najlepszą alternatywą będzie las bez ludzi, ewentualnie parki, łąki gdzie mozna pojeździć a ludzie nei będą przeszkadzać ;)

Link to comment
Share on other sites

Eee tam - nam ludzie nie przeszkadzają i w mieście radzimy sobie równie dobrze między nimi ;)
Uczę tego psa od małego.
Nie mówię o chodnikach, ale różne parki, punkty krajobrazowe, czasem ścieżki rowerowe - pies biegnie zawsze z przodu, jak nie dostaje komendy do skrętu to zwalnia na skrzyżowaniach, zna oczywiście komendę stój i wolniej, ale najbardziej lubi komendę "biegaj" :p
Oczywiście nie szaleje na takich trasach jak w wolnym terenie, ale i tak sprawia mu to ogromną frajdę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...