Jump to content
Dogomania

szukam Rudych Reproduktorów


Drabster

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rekreacja to jest chyba wtedy, gdy psy biegają tyle ile chcą i wtedy kiedy chcą czyli tak często, tak szybko i na takim dystansie na jaki mają "power" a maszer ma czas i siły :D
Wtedy nie liczą się "osiągi" tylko przyjemność obcowania z psami i naturą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dan'][quote name='Popuś^']15 minut dziennie bez obciążenia?[/quote]
[color=green]a te 6 razy w miesiącu to ile? i w jakim czasie?[/color][/quote]

Minimum 6 razy w miesiącu(przeważnie 9 razy) biegają z robertem na średnich dystansach.
Ile - około 50 km jednego dnia.
Ostatnio w dwa dni zrobiły 150 km (kopny snieg, więc męczące bardzo).

Czasami maja dwa treningi jednego dnia: jeden z samego świtu, drugi wieczorem. Rano przeważnie ciągną duże obciązenia na krótkich dystansach.
Można powiedzieć ,ze jeden trening to cały dzień biegania.....

Oprócz tego jest rekreacja , czyli "treningi" z nami, jak na razie ciągną narto-sanki z osobą....jak tylko zejdzie snieg będą ciągnąć wózek....

Nie sądze aby cierpiały na niedosyt ruchu, wręcz przeciwnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dan'][quote name='Popuś^']
moze w ocenie powienien miec wpisane "niewystawowy ogon"? :D

[/quote]
[color=green] a może przeczytasz wzorzec rasy?? :D [/color][/quote]

?? chodzi ci o to, ze powinien mieć wpisane ogon przenoszony??

Z tego co wiem, niektórzy sedziowie, wiedzą ,że niktóre husky przenoszą ogony w afekcie i w tym wypadku nie wpisują nic do karty oceny.
Najistotniejsze jest jak husky nosi ogon w ruchu, widomo, ze pies z zakręconym jak precel ogonem ( w statyce) w ruchu nie ułozy go w sierp.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Artik&Shapali']Najistotniejsze jest jak husky nosi ogon w ruchu, widomo, ze pies z zakręconym jak precel ogonem ( w statyce) w ruchu nie ułozy go w sierp.....[/quote]

tylko ze sa psy ktore mimo ze przenosza ogon to w ruchu trzymaja go poziomo, niemal rownolegle do podloza. i co wtedy?
Moja precelkowata Vika potrafi nosic ogon sierpowato. i co wtedy?

Link to comment
Share on other sites

a w statyce jest ciagle zakręconym preclem?
Musiałabym zobaczyć psa, aby móc powiedzieć czy przenosi ogon w afekcie czy nie.

Z tego co czytam to super ekspert z ciebie więc sama wiesz jak jest z Twoją suka.

btw
wiele psów, które są podekscytowane dotyka ogonem grzbietu ( np towarzystwo innych psów, jakieś spięcie)...powinnaś to wiedzieć....

Zaobserwować to mogłam podczas pobytu w ciukci, w momencie gdy psiaki były wypuszczane z kojców.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dan'][quote name='Popuś^']
moze w ocenie powienien miec wpisane "niewystawowy ogon"? :D

[/quote]
[color=green] a może przeczytasz wzorzec rasy?? :D [/color][/quote]

chcesz sie kłócić czy jesteś poprostu niezrównoważony emocjonalnie?

ja pisze albo z jajem, taki juz jestem jakis nadwyraz wesoły, albo dla zaspokojenia ciekawosci sie pytam, a Ty jak widać szukasz zaczepki

Link to comment
Share on other sites

Agnieszka moze gdybys zeszla z tonu zauwazylabys te pytania retoryczne.
jak jest z moja suka wiem doskonale, co zreszta napisalam, podalam ja dla przykladu, poniewaz nie masz racji piszac to co zacytowalam w poprzednim poscie.

a odnoscie btw. i Twojego "powinnas to wiedziec" - o noszeniu ogona w afekcie - napisalam w poscie datowanym 23 Lut, 2005 - 22:37, wiec chyba jednak wiedzialam juz wtedy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Artik&Shapali']a w statyce jest ciagle zakręconym preclem?
Musiałabym zobaczyć psa, aby móc powiedzieć czy przenosi ogon w afekcie czy nie.[/quote]

Co, to znaczy w afekcie? :o
Ogon albo jest noszony poprawnie, albo nie.
Pies podekscytowany o wzorcowym ogonie nie będzie go tak, czy owak przenosil.
Rzeczywiście, z biegiem lat, niektóre psy mają tendencje do noszenia ogona wyżej. Przypuszczam, że chodzi tu o zmiany w budowie ścięgien, mięśni. To jednak u psów starszych.
Młody pies nigdy nie powinien przenosić ogona, jeśli jest wzorcowy.

Niektóre Husky noszą ogon sierpowato również w ruchu.
Zresztą.... Ja właśnie po ogonach zawsze wiedziałam, który z psów w zaprzęgu pracuje, a który zbija bąki. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']:evilbat:
Na tym forum nic, a raczej nikt, się nie ukryje :lol:
:wink:[/quote]

Heh! A myślałam, że mi się uda.... :wallbash:
:wink:
No dobra! Dla tych, co się domyślają, ale nie są pewni: ja jestem Kasia, a moje psiule to Bursztynek i Jagienka- na Waszą cześć robimy meksykańską falę :laola:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...