Jump to content
Dogomania

Majunia ma dom,siostrę Pomidorcię i dwóch wspaniałych braci


jusstyna85

Recommended Posts

[quote name='jusstyna85']woooow...przepiękny widok.zaniemówiłam...[/QUOTE]
Justyna zaglądaj do Majuni ;) bardzo ją kochamy, jest absolutnie cudowna.:loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']O matko i córko! Aga znowu wzięła bidę pod swoje skrzydła anioła :Rose:[/QUOTE]

no ale jakie tam znowu :) przecież w październiku zeszłego roku Maja do nas zawitała:loveu:. A bidę znowu to wzięłam owszem, ale inną :postatnio 3 maja dokładnie - Fenomena.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaG']no ale jakie tam znowu :) przecież w październiku zeszłego roku Maja do nas zawitała:loveu:. A bidę znowu to wzięłam owszem, ale inną :postatnio 3 maja dokładnie - Fenomena.[/QUOTE] Oj coś mocno w niedoczasie jestem i mnóstwo zmian u Ciebie mi umknęło. :) A gdzie można poczytać o Fenomienie? Czy teraz masz 5 psiaczków (Maja, Pomidorcia, ?,?, Fenomen)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']Oj coś mocno w niedoczasie jestem i mnóstwo zmian u Ciebie mi umknęło. :) A gdzie można poczytać o Fenomienie? Czy teraz masz 5 psiaczków (Maja, Pomidorcia, ?,?, Fenomen)?[/QUOTE]
Cztery: Maja, Zahir, Fenomen i Pomidorcia, hhmm no piąty z lasu w hotelu Balonik też mój aż mu domu nie znajdę :) ale w domu cztery.

a wątek Fenomena tu: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/252795-Fenomen-skrajnie-wyniszczony-kaleki-staruszek-już-u-mnie-na-zawsze-ma-nas-i-dom[/url]

:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaG']Cztery: Maja, Zahir, Fenomen i Pomidorcia, hhmm no piąty z lasu w hotelu Balonik też mój aż mu domu nie znajdę :) ale w domu cztery.

a wątek Fenomana tu: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/252795-Fenomen-skrajnie-wyniszczony-kaleki-staruszek-już-u-mnie-na-zawsze-ma-nas-i-dom[/URL]

:)[/QUOTE] Jesteście niesamowici! Który to już raz powtarzam odkąd weszłam na wątek Pomponia? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jusstyna85']oglądanie fotek bardzo podnosi na duchu:loveu:[/QUOTE]

No to porobimy jeszcze specjalną sesję Majuni. :)
Majunia była dziś z mną u wetki na kontynuację leczenia ze względu na alergię pokarmową, którą miała po białym twarożku. To jej przysmak, no ale niestety już go nie mogę jej dawać, bo bardzo się drapała. Po zastrzykach antyświądowych i smarowaniu skóry w piątek i dziś już jest znacznie lepiej. Obecnie Majunia jest na karmie royal, którą bardzo polubiła. W gabinecie była przegrzeczna w przeciwieństwie do Pomidorci, która dziś panikowała strasznie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Javena']Wpadłam tu przypadkiem i jestem do głębi poruszona. Aga podziwiam Cię. Jesteś cudowną osobą. BĘDĘ TU ZAGLADAĆ.[/QUOTE]

Javena dziękuję za miłe słowa. Zaglądaj koniecznie do Majuni :) Majunia zakończyła kurację łagodzącą skutki alergii pokarmowej i już się tak nie tarza w trawce z powodu swędzenia skóry. Na ostatniej wizycie bardzo ujęła moją wetkę, bo po wszystkich zabiegach dała jej buziaka.:loveu: Doszłyśmy wspólnie do wniosku, że psiaki ze schroniska w Rudzie są wyjątkowo udane ;), no przynajmniej mi się takie trafiają. :) Moja wetka wciąż pamięta moją ukochaną Kropcię - jedną z jej pierwszych pacjentek, Maja jest z charakteru bardzo podobna do Kropci, no i ma te przepiękne łatki na futerku.
Wkrótce zrobię zdjęcia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaG']...Wkrótce zrobię zdjęcia[/QUOTE]

[quote name='Gosiapk']To ja się już sadowię w fotelu i czekam na zdjęcia :) I Pomidorci też poproszę :)[/QUOTE]

Mówisz, masz :)
[CENTER]
Pańcia przytula Pomidorcię, ale ja wiem, że mnie kocha najbardziej :)
[/CENTER]

[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-XT_3Wejmknk/U-LzCE61iTI/AAAAAAAAIso/9RMPBi71S4s/s800/Majunia sierpniowe1 008 (1).jpg[/IMG]

Śpię, ale jestem czujna, pilnuję żeby wszystko było ok

[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-J06tru5_3IE/U-LzAKiZ52I/AAAAAAAAIsY/OBhtaKhFO1M/s800/Majunia sierpniowe1 016 (2).jpg[/IMG]

A właśnie, że mnie Pańcia kocha najbardziej

[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-LW16K3_46uE/U-LzCJ0lHwI/AAAAAAAAIsk/p7CsvsqGakk/s800/Pomidorcia sierpniowe1 048.jpg[/IMG]


No przecież mówiłam, że mnie :)

[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-F7523MX6Wus/U-LzELE97PI/AAAAAAAAIsw/DYF5RTRaqdE/s800/Pomidorcia sierpniowe1 051.jpg[/IMG]

Taka jestem szczęśliwa :)

[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-t-7EPbJwB0M/U-LzF-9qHGI/AAAAAAAAIs4/eSWOxJxzmII/s800/Pomidorcia%20sierpniowe1%20060.jpg[/IMG]

[/CENTER]
[/CENTER]








[/CENTER]


[/CENTER]

[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poprawna']Piękne foteczki.... Uwielbiam na Was patrzeć :)[/QUOTE]

dziękujemy:) Nasze psiaki są najpiękniejsze na świecie, to i zdjęcia muszą być piękne :)
[quote name='Gosiapk']Ach ten siwy pysio Pomidorci! Rozbrajający. Mam łzy w oczach.[/QUOTE]
Pomidorcia to moja gwiazdeczka :) kochana babunia śliczna
[quote name='jusstyna85']Bardzo chciałabym,żeby Karina zobaczyła teraz Majkę...

Patrząc na fotki nie mogę uwierzyć,że w mroźną zimę jeździła sobie autobusami.Jest bardzo,bardzo mądra...[/QUOTE]
Majunia dużo strasznych przeżyć ma za sobą, ale coraz bardziej o nich zapomina. Jest bardzo wrażliwa, ale obecnie dość ufna wobec ludzi, nawet tych, których zupenie nie zna.
Wczoraj pozwalała się głaskać w poczekalni między innymi dziewczynce, która też ma na imię Maja:-P
Dlatego znów byłyśmy w gabinecie, ponieważ Majunię jakiś owad ugryzł w brzuch. :( Zabrałam ją na spacerek nad rzeczkę, gdzie jest piękny starodrzew idealny w takie upalne dni, no i niestety wycieczka tak się źle skończyła. Moja wetka mówi, że może osa to była, może meszka, w każdym razie na skutek jadu powstał silny odczyn alergiczny. Majunia miała bardzo czerwowny brzuch i wciąż go lizała.
Ale dziś po lekach i wielkim smarowaniu już jest dobrze. Moja Majunia odpoczywa sobie pod biurkiem :)

tak [B]jusstyna85[/B], Maja jest bardzo mądrym psem, a to, co ją spotkało ze strony tej Kariny.. :angryy:Skazać sunię na poniewierkę, na grzanie się w autobusach... brak słów

Edited by AgaG
literówki
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']O co chodzi z tą Kariną? Kim ona jest?[/QUOTE]

Wiem tylko tyle, ile na wątku napisała jusstyna85. Między innymi to, że Karina niby dała kiedyś Maji dom, ale ją z niego wygnała.
Maja raz po raz trafiała do schroniska, ale psia wierność kazała jej wracać do tej "właścicielki", uciekała ze schroniska do niej. Ale Karina jej nie chciała, nie wpuszczała jej do domu. Maja, by się zagrzać, jeździła w zimie autobusami. :(
:( Po jakimś czasie zabrana z ulicy na długo trafiła do schroniska

Gdy po nią pojechałam to był zalękniony, przybity psychicznie pies, który nie wychodził z budy :(

ale już w drodze ze schroniska widziałam, że mi zaufa.:) To była bardzo piękna chwila ..patrzyłyśmy sobie w oczy i ja zobaczyłam w jej oczach nadzieję.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']Aga, a czy teraz Majunia próbuje uciekać i iść pod dom tej :angryy: Kariny :angryy: ?[/QUOTE]
ależ skąd :) Majunia uciekała do niej ze schronu na terenie Rudy Śląskiej pod dom Kariny w Rudzie, czy w okolicach.
Justynna85 na pierwszej stronie watku o tym pisze, tłumacząc to tym, że Maja usiłowała "idealizować swoją namiastkę domu."

Majunia jest bardzo ze mną związana już od czasu naszej podróży z wellington po nią i nigdzie się nie wybiera:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Majunia ma kłoptliwą dla niej alergię skórną :( Nie wiadomo dlaczego. Objawy mimo leczenia nie znikają.. Kąpałam ją w specjalnym szamponie,. dostawała leki, jest fatalnie. Skóra czerwona w wielu miejscach, Majunia ją wylizuje i wygryza. Zeskrobina niczego nie wykazała.
Dziś zamówiłam jej karmę royala dla alergików,oby ona pomogła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania75']Bidulka - mam nadzieję, że to jej pomoże[/QUOTE]
pieskowi tamb, który jest alergikiem, bardzo pomogła taka specjalna karma, oby Maji też. Chociaż na razie nie można mieć pewności, czy to alergia pokarmowa czy jakaś inna.
[quote name='Gosiapk']a może to nerwowe? :hmmmm:[/QUOTE]

nie można wykluczyć takiego tła w tym sensie, że Majunia jest bardzo wrażliwa, trochę lękliwa. Nerwowa jednak już raczej nie, ostatnio bardzo wzrosło jej poczucie bezpieczeństwa, pewność, że nigdzie jej z oczu nie znikniemy. Nawet nic nie niszczy, gdy wychodzimy :)
Jednak choć zawsze miała tendencję do drapania się, to nigdy skóra nie była aż tak podrażniona. Planuję najpierw sprawdzić, jaka będzie reakcja po karmie dla alergików. Czy nastąpi wyraźna poprawa. Ponadto od dziś zamierzam myć podłogi wyłącznie ciepłą wodą z szarym mydłem. Bo może płyn do zmywania paneli ją uczula? a zmywam podłogi codziennie. No i znow wykąpię ją w łagodzącym szamponie. Jak po tygodniu nie będzie poprawy, umawiam się do dr Gaborowej do "Arki". Podobno jest spejalistą od skóry właśnie.

Edited by AgaG
dodaję
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...