Jump to content
Dogomania

Warszawa, 12.07.2009


mortikia

Recommended Posts

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - International Dog Show (CACIB)[/COLOR][/FONT]
[COLOR=black][FONT=Comic Sans MS]Warszawa[SIZE=2], 10, 11, 12.07.2009[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]tereny Klubu Sportowego "GWARDIA" - Warszawa, ul. Racławicka 132[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]12.07.2009 (niedziela/Sunday) - grupy/groups: 1, 3, 5[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]termin przyjmowania zgłoszeń: 19.06.2009 - nie będzie przedłużany ![/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]sędzia: Gerard Jipping (NL)[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Kto się wybiera?[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]My jeszcze nie zgłoszeni, ale mamy w planach:[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][B]Psy[/B][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]kl. szczeniąt[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GLADIATOR z Klanu Wydry[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GRYZLI z Klanu Wydry[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]kl. otwarta[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]NON-STOP FIRE Eskimoski Domek[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][B]Suki[/B][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]kl. szczeniąt[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GURUGITA z Klanu Wydry[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GRACJA z Klanu Wydry[/FONT]

kl. pośrednia
FELICITA z Klanu Wydry

kl. championów
Haukenn ANDROMEDA

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Comic Sans MS]Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - International Dog Show (CACIB)
[COLOR=black]Warszawa[SIZE=2], 10, 11, 12.07.2009[/SIZE][/COLOR][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]sędzia: Gerard Jipping (NL)[/COLOR][/FONT]



[FONT=Comic Sans MS][B]Psy[/B][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]kl. szczeniąt[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GLADIATOR z Klanu Wydry[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GRYZLI z Klanu Wydry[/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]kl. otwarta[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]NON-STOP FIRE Eskimoski Domek[/FONT]

[FONT=Comic Sans MS][B]Suki[/B][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]kl. szczeniąt[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GURUGITA z Klanu Wydry[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GRACJA z Klanu Wydry[/FONT]

kl. pośrednia
FELICITA z Klanu Wydry
[COLOR=red]Snowmist's OSTIA OF ARKTOGEA
[/COLOR]
kl. championów
Haukenn ANDROMEDA

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS]Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - International Dog Show (CACIB)
[COLOR=black]Warszawa[SIZE=2], 10, 11, 12.07.2009[/SIZE][/COLOR][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]sędzia: Gerard Jipping (NL)[/COLOR][/FONT]


[FONT=Comic Sans MS][B]Psy[/B][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]kl. szczeniąt[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GLADIATOR z Klanu Wydry[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GRYZLI z Klanu Wydry[/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]kl. otwarta[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]NON-STOP FIRE Eskimoski Domek[/FONT]

[FONT=Comic Sans MS][B]Suki[/B][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]kl. szczeniąt[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GURUGITA z Klanu Wydry[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GRACJA z Klanu Wydry[/FONT]
[COLOR=Red]ROTE FLUH Srebro Północy [/COLOR]:loveu:

kl. pośrednia
FELICITA z Klanu Wydry
[COLOR=red][COLOR=Black]Snowmist's OSTIA OF ARKTOGEA[/COLOR]
[/COLOR]
kl. championów
Haukenn ANDROMEDA[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS]Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - International Dog Show (CACIB)[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]Warszawa[SIZE=2], 10, 11, 12.07.2009[/SIZE][/COLOR][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]sędzia: Gerard Jipping (NL)[/COLOR][/FONT]


[FONT=Comic Sans MS][B]Psy[/B][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]kl. szczeniąt[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][I][COLOR=darkslategray]MUCH BETTER of Wolf Point[/COLOR][/I] :loveu:[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GLADIATOR z Klanu Wydry[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GRYZLI z Klanu Wydry[/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]kl. otwarta[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]NON-STOP FIRE Eskimoski Domek[/FONT]

[FONT=Comic Sans MS][B]Suki[/B][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]kl. szczeniąt[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GURUGITA z Klanu Wydry[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GRACJA z Klanu Wydry[/FONT]
[COLOR=red]ROTE FLUH Srebro Północy [/COLOR]:loveu:

kl. pośrednia
FELICITA z Klanu Wydry
[COLOR=red][COLOR=black]Snowmist's OSTIA OF ARKTOGEA[/COLOR]
[/COLOR]
kl. championów
Haukenn ANDROMEDA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[COLOR=Blue][B][FONT=Comic Sans MS]Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - International Dog Show (CACIB)[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Warszawa[SIZE=2] 12.07.2009[/SIZE][/FONT][/B][/COLOR]

[COLOR=Blue][B][FONT=Comic Sans MS]sędzia: Gerard Jipping (NL)[/FONT]
[/B][/COLOR]

[FONT=Comic Sans MS][B]Psy[/B][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]kl. szczeniąt[/FONT]
[COLOR=Black][B][FONT=Comic Sans MS]MUCH BETTER of Wolf Point [/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GLADIATOR z Klanu Wydry[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GRYZLI z Klanu Wydry[/FONT]
[/B][/COLOR]
[FONT=Comic Sans MS]kl. otwarta[/FONT]
[B][FONT=Comic Sans MS]NON-STOP FIRE Eskimoski Domek[/FONT][/B]

[FONT=Comic Sans MS][B]Suki[/B][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]kl. szczeniąt[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=Black][B]GURUGITA z Klanu Wydry
GRACJA z Klanu Wydry
ROTE FLUH Srebro Północy[/B][/COLOR][/FONT][FONT=Comic Sans MS]
[/FONT]
kl. pośrednia
[B][FONT=Comic Sans MS]FELICITA z Klanu Wydry
[/FONT][/B] [COLOR=red][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]Snowmist's OSTIA OF ARKTOGEA

[/COLOR][/FONT][/B][FONT=Arial][COLOR=black]kl.otwarta[/COLOR][/FONT][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]
Arktogea QUEEN OF SNOW

[/COLOR][/FONT][/B][/COLOR]kl. championów
[B][FONT=Comic Sans MS]Haukenn ANDROMEDA
Arktogea VIXEN[/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mortikia'][CENTER]
Interchampionka w klasie otwartej? [/CENTER]
[/quote]

No, niestety, jak się ma dwie Interchampionki, to jedna musi być poszkodowana, bo przecież Sylwia się nie rozdwoi na ringu w klasie Championów :D

A swoją drogą szkoda, że nie ma klasy Interchampionów :)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS][B]Psy

[/B]kl. szczeniąt[/FONT]
[COLOR=black][B][FONT=Comic Sans MS]MUCH BETTER of Wolf Point [/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GLADIATOR z Klanu Wydry[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]GRYZLI z Klanu Wydry[/FONT]
[/B][/COLOR]
[FONT=Comic Sans MS]kl. otwarta[/FONT]
[B][FONT=Comic Sans MS]NON-STOP FIRE Eskimoski Domek[/FONT][/B]

[FONT=Comic Sans MS][B]Suki[/B][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]kl. szczeniąt[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]GURUGITA z Klanu Wydry
GRACJA z Klanu Wydry
ROTE FLUH Srebro Północy[/B][/COLOR][/FONT][FONT=Comic Sans MS]
[/FONT]
kl. pośrednia
[B][FONT=Comic Sans MS]FELICITA z Klanu Wydry
[/FONT][/B][COLOR=red][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]Snowmist's OSTIA OF ARKTOGEA

[/COLOR][/FONT][/B][FONT=Arial][COLOR=black]kl.otwarta[/COLOR][/FONT][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]
Arktogea QUEEN OF SNOW
[/COLOR][COLOR=red]Arktogea ESTONIA:mad::loveu:[/COLOR][/FONT][/B][/COLOR]
[COLOR=red][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]
[/COLOR][/FONT][/B][/COLOR]kl. championów
[B][FONT=Comic Sans MS]Haukenn ANDROMEDA
Arktogea VIXEN[/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mortikia']Z całym szacunkiem Żanetko, ale ja uważam, że "poszkodowane" będą suczki, które starają się o championaty :shake:[/quote]

Jest w tym wiele racji, ale nikt nikomu nie zabrania wystawiać championów w klasie otwartej. Nie ma takiego zapisu w regulaminie. A jak masz tylko 2 psy, a w dodatku 2 championy, czy też Interchampiony, to wiadomo, że nie zabierzesz na wystawę tylko jednego. Jak już jechać, to jechać z wszystkimi. Sylwia i tak bardzo rzadko suczki w Polsce ostatnio wystawia. A z drugiej strony, dlaczego miałaby tego nie robić, skoro ma piękne i utytułowane suki?

Ja innego rozwiązania nie widzę. Są tylko dwie klasy w których można dorosłe suki pokazać. A jak już pisałam wcześniej, jedna osoba nie jest się w stanie rozdwoić na ringu. I jeśli chce sama pokazać oba psy, to niestety muszą być zgłoszone do dwóch różnych klas.

Nie ona pierwsza i nie ostatnia ma taki dylemat ;-).

Ja tam mam nadzieję, że obie zaprezentują się jak najlepiej, bo obie są śliczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Jest w tym wiele racji, ale nikt nikomu nie zabrania wystawiać championów w klasie otwartej. Nie ma takiego zapisu w regulaminie. A jak masz tylko 2 psy, a w dodatku 2 championy, czy też Interchampiony, to wiadomo, że nie zabierzesz na wystawę tylko jednego. Jak już jechać, to jechać z wszystkimi. Sylwia i tak bardzo rzadko suczki w Polsce ostatnio wystawia. A z drugiej strony, dlaczego miałaby tego nie robić, skoro ma piękne i utytułowane suki?

Ja innego rozwiązania nie widzę. Są tylko dwie klasy w których można dorosłe suki pokazać. A jak już pisałam wcześniej, jedna osoba nie jest się w stanie rozdwoić na ringu. I jeśli chce sama pokazać oba psy, to niestety muszą być zgłoszone do dwóch różnych klas.

Nie ona pierwsza i nie ostatnia ma taki dylemat ;-).

Ja tam mam nadzieję, że obie zaprezentują się jak najlepiej, bo obie są śliczne.[/quote]
[FONT=Comic Sans MS]ŻANETKA - DZIĘKUJĘ[/FONT] :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SYLWIA:)'][FONT=Comic Sans MS]ŻANETKA - DZIĘKUJĘ[/FONT] :loveu:[/quote]

Nie ma za co :-)

Zresztą nie jest to tylko moje zdanie. Właśnie przed chwilą Louise napisała mi, że przygląda sie tej dyskusji na forum i ma na ten temat swoje wytłumaczenie: jeśli jakaś suczka jest dobra, to może pokonać nawet Interchampionkę ;-).

Shisha pokonała Vixen w Bydgoszczy, chociaż Vixen jest Interchampionką i występowała w klasie otwartej.
Dziś jedna może się prezentować lepiej, jutro druga.

Ja tam z przyjemnością popatrzę na zmagania moich dzieciaków :) :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']
Zresztą nie jest to tylko moje zdanie. Właśnie przed chwilą Louise napisała mi, że przygląda sie tej dyskusji na forum i ma na ten temat swoje wytłumaczenie: jeśli jakaś suczka jest dobra, to może pokonać nawet Interchampionkę ;-). [/quote]

Macie rację, ale jest ogromna różnica między psem, który jest świetnie obeznany z ringiem, ma dużo wystaw za sobą, a psem, który dopiero zaczyna swoją karierę. Proszę, nie bierzcie tego do siebie, bo nie oto przecież chodzi. :) Wyraziłam tylko swoje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Nie bierzemy :-)
Czy ja wiem, czy psy w klasie otwartej są mało zapoznane z ringiem?? Miały możliwość zapoznania się już w klasie szczeniat, młodzieży i pośredniej...
Chyba, że mowa o dorosłym psie, który trafi na wystawy dopiero jako dwulatek. Ale w tym przypadku nie ma się co oszukiwać, długa droga przed handlerem, żeby nauczyć takiego psa dobrej pracy w ringu, i w takim przypadku jednorazowe "trafienie" na Interchampionkę nic tu nie zmieni. A na pewno będzie jeszcze wiele okazji żeby się oswoić z ringiem i nie trafić na utytułowaną konkurentkę, czy konkurenta.

Link to comment
Share on other sites

Problem , który zasygnalizowała mortikia nie zniknie sam z siebie . Coraz więcej polskich hodowców i wystawców ma po kilka dobrych psów i chce je wystawiać i pokazywać na wystawach . Problemu nie ma jesli aktualnie posiada się dobrego psa i sukę . Ale co mają zrobić Ci krórzy posiadają dobre psiaki jednej płci . Ktoś powie wystawiać tylko jednego . Można i tak . Ake wystawy to drogi biznes , koszt zgłoszenia psa to tylko część kosztów związanych z wystawą , więc jadąc do nieznanego sędziego część z nas zabiera ze sobą dwa psy danej płci . Jeśli są to Championy to nikt przecież nie zgłosi ich do jednej klasy . To rodzi problem , bo blokuje się innym możliwość zdobycia upragnionych tytułów . Jednak rozwiązania tego problemu istnieją . Tak samo jak do CACIBa wymyslono res CACIB , tak samo i do CACa wymyślono res CAC . Wtedy nawet drugi pies w danej klasie ma szansę zostać Championem . Rozwiązanie to jest stosowane w wielu krajach z dobrym skutiem . Pozwala ono bezkolizyjnie wystawiać i dobre psy i zdobywać Championaty mniej doświadczonym wystawcom . Nie wiem jak ZKwP odnosi się do takich propozycji , ale przypominam , że związek to my , czyli wszyscy którzy opłacają składki członkowskie . Jeśli ktoś więc chce coś zmienić , to przecież można próbować .
.... a moim zdaniem res CWC ( res CAC ) powinne być wprowadzone , przy jednoczesnym podniesieniu kryteriów przyznawania Championatów do conajmniej dwóch dużych CWC .

Co Wy na to ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piotrjan']Problem , który zasygnalizowała mortikia nie zniknie sam z siebie . Coraz więcej polskich hodowców i wystawców ma po kilka dobrych psów i chce je wystawiać i pokazywać na wystawach . Problemu nie ma jesli aktualnie posiada się dobrego psa i sukę . Ale co mają zrobić Ci krórzy posiadają dobre psiaki jednej płci . Ktoś powie wystawiać tylko jednego . Można i tak . Ake wystawy to drogi biznes , koszt zgłoszenia psa to tylko część kosztów związanych z wystawą , więc jadąc do nieznanego sędziego część z nas zabiera ze sobą dwa psy danej płci . Jeśli są to Championy to nikt przecież nie zgłosi ich do jednej klasy . [B]To rodzi problem , bo blokuje się innym możliwość zdobycia upragnionych tytułów .[/B] Jednak rozwiązania tego problemu istnieją . Tak samo jak do CACIBa wymyslono res CACIB , tak samo i do CACa wymyślono res CAC . Wtedy nawet drugi pies w danej klasie ma szansę zostać Championem . Rozwiązanie to jest stosowane w wielu krajach z dobrym skutiem . Pozwala ono bezkolizyjnie wystawiać i dobre psy i zdobywać Championaty mniej doświadczonym wystawcom . Nie wiem jak ZKwP odnosi się do takich propozycji , ale przypominam , że związek to my , czyli wszyscy którzy opłacają składki członkowskie . Jeśli ktoś więc chce coś zmienić , to przecież można próbować .
.... a moim zdaniem res CWC ( res CAC ) powinne być wprowadzone , przy jednoczesnym podniesieniu kryteriów przyznawania Championatów do conajmniej dwóch dużych CWC .

Co Wy na to ???[/quote]

Dokładnie oto mi chodzi. Moim zdaniem res CWC to świetny pomysł, ale wątpię, żeby ZK to wprowadził...

Link to comment
Share on other sites

A mi się wydaje, że robimy z igły widły :rolleyes:
Bo:
- w Polsce jest kilkanaście wystaw międzynarodowych w roku, więc jest wystarczająco dużo okazji i możliwości, aby dobry pies zdobył "dużego" CWC. Jedna wystawa nie przekreśla naszych planów.
- championaty to naprawdę nie kwestia życia lub śmierci. Jasne, że miło mieć w domu championa, ale myślę (mam nadzieję), że równie miło jest w towarzystwie tego samego psa, kiedy championem nie jest.
- zawsze byłam zwolennikiem daleko rozwiniętych relacji międzyludzkich i komunikacji (choćby werbalnej). Znamy się, często lubimy i przyjaźnimy, a nawet jeśli mamy do siebie jakieś "ale" również warto o tym wspomnieć. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustalić kto gdzie zamierza jechać i jakie psy, w jakich klasach wystawiać. Myślę, że nikt nikomu (albo prawie nikt nikomu) złośliwości robić nie będzie. Takie rzeczy były robione już wielokrotnie i naprawdę poproszenie kogoś o przysługę nie jest hańbą ;)

Dziękuję. Skończyłam. Idę prać skarpetki 0X

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS][B]Psy[/B][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]kl. szczeniąt[/FONT]
[COLOR=black][B][FONT=Comic Sans MS]MUCH BETTER of Wolf Point [/FONT][/B][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Comic Sans MS]GLADIATOR z Klanu Wydry[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][FONT=Comic Sans MS]GRYZLI z Klanu Wydry[/FONT][/COLOR][/B]

[FONT=Comic Sans MS]kl.młodzieży[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][B]DREAMS THE ICE Willm's[/B][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]kl. pośrednia[/FONT]
[B][FONT=Comic Sans MS]NON-STOP FIRE Eskimoski Domek[/FONT][/B]

kl.otwarta
[B]KORTIZ Eskimoski Domek[/B]

kl.championów
[B]EASY RIDER Hydrargium[/B]

kl.weteranów
[B]RICK de Ciukci[/B]
[B]Explorer Starlight Express[/B]

[FONT=Comic Sans MS][B]Suki[/B][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS]kl. szczeniąt[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]GURUGITA z Klanu Wydry[/B][/COLOR][/FONT]
[B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]GRACJA z Klanu Wydry[/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]ROTE FLUH Srebro Północy[/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]BONITA The Future Is Ours[/FONT][/B]

kl. pośrednia
[B][FONT=Comic Sans MS]FIESTA z Klanu Wydry[/FONT][/B]
[COLOR=red][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]Snowmist's OSTIA OF ARKTOGEA[/COLOR][/FONT][/B][/COLOR]
[COLOR=red][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=#000000]ONE IN A MILION Dwie Korony[/COLOR][/FONT][/B]

[FONT=Arial][COLOR=black]kl.otwarta[/COLOR][/FONT]
[B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]Arktogea QUEEN OF SNOW[/COLOR][/FONT][/B]
[/COLOR][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]Arktogea ESTONIA[/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]BEST GIRL FOR YOU Eskimoski Domek[/FONT][/B]

kl. championów
[B][FONT=Comic Sans MS]Arktogea VIXEN[/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][/FONT][/B]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...