Jump to content
Dogomania

zwisające sutki po ciąży. wystawiać?


marky1

Recommended Posts

Też jestem zdania że można, w końcu to normalna rzecz że suce po dzieciach zwisają sutki. Jednak spotkałam się z sytuacją gdzie na wystawie sędzia zgonił z ringu sukę z adnotacją "nie do oceny" z powodu właśnie zwisających sutków. Jak stwierdził suka nie była przez to w formie wystawowej...
Więc chyba dużo zależy od sędziego :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marky1']Witam, mam pytanie czy suki z zwisającymi sutkami (pozostałymi po ciąży) można wystawiać czy raczej nie wypada??[/quote]

No coz, wystawa to jednak pokaz pieknosci, a zwisajace sutki napewno urody nie dodaja:)
Oczywiscie w rasach dlugowlosych nie ma takiego problemu bo wlos maskuje ale u suk z krotkim wlosem niestety jest to "problem".
Ja jestem zdania ze suka powinna otrzymac od hodowcy wystarczajaco duzo czasu aby sie w pelni "podciagnac".
Po ciazy suka naprawde jest zmeczona i nalezy jej sie odpoczynek a tak z innej beczki czy sadzisz ze kobieta z rozstepami po porodzie miala by szanse na tytuł miss?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marky1']Sunia to owczarek niemiecki urodziła miesiąc temu, mieliśmy na oku wystawę za ok 1,5 m-ca, którą sobie jednak odpuścimy.[/quote]

Oj oj daj suni odpoczac, moja sunia urodzila dwa miesiace temu, nie karmi juz i ma dlugi wlos ale nie zaryzykowala bym ciagania jej po wystawie.
Po za tym podejrzewam ze to Twoj pierwszy miot, nie myle sie?
Sunia mniej wiecej 6-8 tygodni po porodzie zacznie gubic wlos i to w tepie dosc szybkim wiec naprawde lepiej pomysl o tym jak jej pomoc przejsc przez ten trudny okres w ktorym jest teraz i jeszce troszke bedzie a wystawy nie uciekna. Jeszcze bedziecie miec okazje swietnie bawic sie z sunia na niejednej ale wszystko w swoim czasie:)

Link to comment
Share on other sites

Tecia niektorym sukom sutki po ciazy zostaja zwisajace :roll: i czas nic tu nie pomoze


i tak jak pisalam wczesniej wszystko zalezy od sedziego - jeden przymknie oko dla innego bedzie to wada
niejednokrotnie widywalam suki ras krotkowlosych typu doberman czy bokser ktore wygrywaly rase i stawaly na pudle na Bisach mimo baaardzo wiszacych sutkow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']ja zaczynam dokarmiac karma w wieku 3 tygodni a odstawiam od suki w 5-6 tygodniu[/quote]

Zgadzam się ze sa suki ktore po dzieciach nigdy sie nie podciagaja w 100% ale to z regoly suki ktore rodzily nie raz, pierworodki w wiekszosci podciagaja sie. Dlatego tez pytalam ile po porodzie jest sunia i jak dla mnie to po dzieciach sunia powinna byc minimum pol roku w okresie ochronnym:)
A wystawa pewnie sie zgodzisz jest dla wiekszosci psow (sa tez wyjatki ktore kochaja sie pokazywac i dla nich to jest adrenalinka - jak u ludzi)) stresem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...