Jump to content
Dogomania

czy hodowla complement?


ja-nulka

Recommended Posts

Hej... Słyszałam, że hodowla państwa Polańczyków "COMPLEMENT" jest jedną z najlepszych w Polsce... Podobno większość Psów z tej hodowli jest championami Polski... Najważniejsze dla mnie, to to, że panstwo Polańczyk badają psy pod kątem dysplazji... Moze ktoś z Was ma Psa z tej hodowli?! Albo cos wiecej o niej wie?! POZDRAWIAM NULKA! :)

Link to comment
Share on other sites

Ja własnie mam psa z hodowli państwa Polańczyków "Complement" i jestem z tego bardzo zadowolona :D Tamte psy nie mają dysplazii (są tesh badane). Moj piesek Golden-Laki z tej hodowli jest pięknym i dużym samcem. Trzeba tylko liczyć się z tym ze tamte goldeny są drogie...
Laki kosztował 2500.
Polecam tą hodowle jak najbardziej!!!
Caaaooski :*

Link to comment
Share on other sites

Haha... Nareszcie jakies pozytywne opinie... Chociaz na wszystkich stronach (chyba nie zwiazanych ze zwiazkiem) Complement jest nisko oceniany... Hm... Ja również słyszałam dobre wypowiedzi ... i widzialam psy p. Polańczyków! Tylko nie wiem właśnie jak do ceny szczeniaka... Bo miedzy wami jest rozbierznosc.... a Redriverko- Kiedy wziełaś od Nich pieska?! Pozdrawiam- NULKA! :)

Link to comment
Share on other sites

Te,w ktorych rozmnaza sie psy przebadane,wolne od dysplazji z wynikiem wbitym w rodowod (bo o oczy i serce nadal baardzo ciezko).
Ja bym radzila zrobic sobie taka liste ulozona pod katem badan i odwiedzac po kolei.
Zwlaszcza,ze najprawdopodobniej lada chwila wejdzie obowiazek badan bioder (dobre i to),a wtedy czesc hodowli albo bedzie miala badania "zalatwione" albo upadnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota & Fiszer']Te,w ktorych rozmnaza sie psy przebadane,wolne od dysplazji z wynikiem wbitym w rodowod (bo o oczy i serce nadal baardzo ciezko). [/quote]

Choć też się zdarzają :D
Ważne jest także w jakich warunkach psy są hodowane. Życie w klatkach nie wydaje mi się dla goldena odpowiednie.
Nie bez znaczenia jest dla mnie również charakter/temperament rodziców szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie lepsze są te małe domowe hodowle- góra 2- 3 psy i oczywiście wszystko co zostało napisane powyżej

[quote]Te,w ktorych rozmnaza sie psy przebadane,wolne od dysplazji z wynikiem wbitym w rodowod (bo o oczy i serce nadal baardzo ciezko).
Ja bym radzila zrobic sobie taka liste ulozona pod katem badan i odwiedzac po kolei.
[/quote]

[quote]Ważne jest także w jakich warunkach psy są hodowane. Życie w klatkach nie wydaje mi się dla goldena odpowiednie.
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota & Fiszer']Czy tamte psy maja wbite wyniki przeswietlenia w rodowody?Widzialas te rodowody?
Brak oznak dysplazji nie oznacza,ze jej nie ma....[/quote]i tu sie zgadzam w 100% bo prawda jest taka ze pies ktory porusza sie idealnie nie onacza ze jest bez dysplazji. Tu przyklad mojej suni ktora kocha biegac, nie ma problemow z wstawaniem a jednak na badaniu wyszlo ze ma w jednym stawie D :(

Ja niestety slyszalam wiele zlych opinni na temat complementu. Pierwsza rzecz na jaka mozna spojrzec to to ze do 2002 byla najlepsza hodowla w polsce..czemu juz teraz nie jest??
Jak widac z ankiety ludzie nie sa zadowoleni bo widocznie maja psy chore :( ... wystarczy zapisac sie na liste dyskusyjna [url]www.goldenretriever.pl[/url] i posluchac ludzi ktory maja stamtad psy.
Wlasnie po to powstala ta ankieta..

Jesli hodowla nie robi badan to juz nie jest dobrze :-? i to powinnas sprawdzic w pierwszej kolejnosci. Jesli robia badania to popros zeby Ci je pokazali :wink: .

Czytam bardzo duzo listy dyskusyjnej goldenow i widac ze jest coraz wiecej dysplastycznych psow, niestety :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

[quote name='ja-nulka']Haha... Nareszcie jakies pozytywne opinie... Chociaz na wszystkich stronach (chyba nie zwiazanych ze zwiazkiem) Complement jest nisko oceniany... Hm... Ja również słyszałam dobre wypowiedzi ... i widzialam psy p. Polańczyków! Tylko nie wiem właśnie jak do ceny szczeniaka... Bo miedzy wami jest rozbierznosc.... a Redriverko- Kiedy wziełaś od Nich pieska?! Pozdrawiam- NULKA! :)[/quote]


to ja, Redriverka, tylko pod innym nickiem - ktos wlamal mi sie na tamtego emaila. Psa wzielam od nich w maju? albo kwietniu 2004 roku

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Hej!

Ktoś wie cos teraz na temat Complementu?
Ostatnio patrzyłam na ich stronę i na zakładkę szczenięta, i nic nie widziałam.
Czy oni jeszcze prowadzą hodowlę czyu zawiesili działalność hodowlaną?
Ciekawi mnie to, bo kiedyś to była naprawdę świetna hodowla :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...