Jump to content
Dogomania

Magdalena Kozłowska (Pl)


iberia

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Uważam, że jest to bardzo surowa sędzina i nie do końca obiektywna w ocenie Jack Russell Terrier'ów. Byłam ostatnio na Wystawie Krajowej w Toruniu (II lok, ocena:bdb), jej komentarz przy wręczaniu dyplomu powalił mnie z nóg: "... może byłam za bardzo surowa...". Faktycznie jest to bardzo miła kobieta, pomaga przy pieskach, które nie chcą pracować ładnie na ringu. Dużą uwagę zwraca na psiaki w ruchu, czasem potrafi nawet "centymetrem podotykać psa". Drugi raz bym do niej już nie pojechała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnetaA']A napiszcie czy jest szansa u tej pani na zdobycie BOB czy CWC - gdy w rasie jest tylko jeden pies ?
ładny ale sam ...:cool1:[/QUOTE]

W dogach niemieckich w tym roku w Przemyślu Zwycięstwa Rasy nie przyznała Najlepszemu Juniorowi, bo właśnie stwierdziła, że nie ma go z kim porównać. Mimo wszystko ja jestem bardzo na tak dla tej sędziny. Moim zdaniem ma "oko" do psów. Dawno nie miałam tak trafnego opisu mojego psa, zarówno pod względem zalet jak i wad. Dużo psów w mojej rasie na tej wystawie nie było, ale te co były posędziowałabym identycznie. Oprócz tego rzeczywiście bardzo sympatyczna pani, daje wskazówki co do wystawiania psa, ale jednocześnie moim zdaniem obniża ocenę za niewprawne pokazanie zwierzaka. Przynajmniej takie odniosłam wrażenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No to mamy przerąbane :(
Wader potrafi czasem źle pobiec..
W Warszawie biegaliśmy dwa razy, bo za pierwszym razem rozproszył go wiatr (trzepocące wstążki ringów ;/) i źle przez chwilę biegł.. Ale sędzia był bardzo wyrozumiały - pierwszy raz wystawiała go mama.

Jeśli chodzi o dogi - czy naprawdę ta pani nie lubi umięśnionych psów?
Mój Wader ma ten problem, że jest w typie hiszpańskim - nie każdy sędzia to lubi :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Esotiq']...
Jeśli chodzi o dogi - czy naprawdę ta pani nie lubi umięśnionych psów?
Mój Wader ma ten problem, że jest w typie hiszpańskim - nie każdy sędzia to lubi :placz:[/QUOTE]

Jak widać pani jednak Wader się spodobał... natomiast moje zdanie na temat sędziowania troszkę się zmodyfikowało. Właśnie przyszedł nam dyplom Mł.Ch. Polski gdzie widnieje wniosek tej pani, dzięki któremu ukończyliśmy championat. Pojawiliśmy się właśnie u niej po raz drugi....hmmm i cóż powiedzieć nadal podtrzymuję zdanie, że daje trafne i wyczerpujące opisy psów, jednak ten sam opis (oba różnią się minimalnie) może podsumować dość skrajnymi ocenami... tym razem zeszliśmy z oceną bdb. Cóż ja chyba już nie będę sprawdzać jaką ocenę można dać za ten sam opis za trzecim podejściem :razz:.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja już chyba po raz trzeci przekonałam się o zupełnej niekompetencji tej sędziny ,przynajmniej w rasie ,którą ja wystawiam! Nigdy więcej nie zgłoszę psa na wystawę na której ona sędziuje . Choć raz zgłosiłam do kogo innego natomiast oddział zmienił sędziego i znowu miałam z nią do czynienia :-(
A jak już widzi ,że pies jest sam w swojej klasie to chyba złośliwie daje gorszą ocenę a o CWC nie ma co marzyć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Scott']Ja już chyba po raz trzeci przekonałam się o zupełnej niekompetencji tej sędziny ,przynajmniej w rasie ,którą ja wystawiam! Nigdy więcej nie zgłoszę psa na wystawę na której ona sędziuje . Choć raz zgłosiłam do kogo innego natomiast oddział zmienił sędziego i znowu miałam z nią do czynienia :-(
A jak już widzi ,że pies jest sam w swojej klasie to chyba złośliwie daje gorszą ocenę a o CWC nie ma co marzyć[/QUOTE]
Dlaczego uważasz , że złośliwie ? A gdzie jest napisane , że cwc ma byc dane obligatoryjnie psu , który jest sam w klasie?
Byłam na wystawie gdzie tylko jeden pies dostał cwc z calej rasy ( było ich kilka ca najmiej wystawianych )
Sędzia ma prawo nie dac cwc jeżeli uznaje , że pies na to nie zasłużył.
W Opolu wystawiałam u niej dwa psy , jeden wygrał , drugi w klasie przegrał ale generalnie uważam , że warto u niej wystawić . Bo to wymagająca sędzina a każdy sukces u takiego sędziego jest więcej wart .

Link to comment
Share on other sites

Może dlatego ,że kilka lat temu oceniając mojego psa pani sędzina wpisała że pies ma zbyt duże uszy ,za tydzień oceniając tego samego psa owszem pamiętała ,że go oceniała i że miał coś"zadużego" ale już nie były to uszy tylko w kartę oceny miał wpisane zbyt duże oczy. Pewnie w ciągu tygodnia jedno mu się skurczyło a ze zdziwienia wyszły mu oczy !! Oczywiście ,że CWC jest UZNANIOWE ,ale jakoś mam wrażenie ,że liczy się nie pies ale to kto go wystawia.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='Minio']
Sędzia ma prawo nie dac cwc jeżeli uznaje , że pies na to nie zasłużył.
[/QUOTE]

Nie do końca.
Tylko jeśli pies jest jeden w klasie i schodzi z bdb.
Jeśli jest jeden w klasie i ma doskonałą to automatycznie dostaje CWC, czy to się sędziemu podoba czy nie.
Tak przynajmniej mówiono nam na szkoleniu przed wystawą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Nie do końca.
Tylko jeśli pies jest jeden w klasie i schodzi z bdb.
Jeśli jest jeden w klasie i ma doskonałą to automatycznie dostaje CWC, czy to się sędziemu podoba czy nie.
Tak przynajmniej mówiono nam na szkoleniu przed wystawą.[/QUOTE]
No to niestety źle cię poinformowali, bo ocena doskonała nie upoważnia automatycznie do CWC, czy innych wniosków, są to tytuły uznaniowe i przyznanie ich zależy wyłącznie od sędziego.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisała Zuza,CWC nie jest przyznawane automatycznie psu z I lokata i oceną doskonałą.
To czy zwierzę zostanie wyróżnione tym wnioskiem zależy wyłącznie od sędziego.Nie raz już była świadkiem jak pies z klasy championów schodził z ringu z I lokatą ale bez CWC, bo był sam w klasie ale jego kondycja nie była według sędziego wystarczająca na wyróżnienie go CWC (nadwaga,zły stan okrywy włosowej itp.).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 5 months later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...

Świetny sędzia grupy III, doskonała znajomość wzorca. Grupy IX nie czuje kompletnie. Na pewnej wystawie BOB i BOS w grzywaczach chińskich wygrały dwa kompletnie odmienne typy. Co wystawa preferuje co innego. Opisy u niej nie są spójne, to co na jednej wystawie uzna za zaletę na następnej będzie wadą... Daje opisy bardzo krótkie, "hasłowe", nic nie trzyma się kupy i nic nie wypływa z drugiego. Moja suka w klasie pośredniej była dla niej "zbyt szczenięca z wyrazu", sędzia niestety nie raczyła rozwinąć tej wypowiedzi, o co konkretnie jej chodziło (nadmienię, że klasę wygrała suka prawie dwa razy mniejsza i w dodatku o pół roku starsza, w życiu nie powiedziałabym że jest w klasie pośredniej). "Kątowanie mogłoby być inne" też nie wiadomo o co chodzi. Inne może oznaczać tysiąc sformułowań. Co nie tak jest z jej kątowaniem nie dowiedziałam się. Sędzia nie patrzyła na ruch, suka która wygrała była dość lękliwa i nie miała dobrego tempa. Sędzia dyskryminowała odmianę owłosioną, wszystkie klasy powygrywały łysole. No cóż, co kto lubi, ale sędzia powinien być obiektywny ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Cześć wszystkim.

Myślę że jeszcze ktoś tu zagląda więc dodam swoją opinie po wystawie na której pierwszy raz spotkałam p. Magdalene Kozłowską

Wystawa międzynarodowa Wrocław 24.09.2017

Bardzo duże zamieszanie na ringu. Przyczepiała się do wszystkich błędów. Pomylone oceny psów. Wręczanie złotych medali dla młodszych szczeniąt na lokacie I też się zdarzyło - to może bardziej z winy osób które pomagały na ringu przy wypisywaniu kart. 

Ocena psów na zasadzie bo pies w porównaniu musi wygrać, a następnie tłumaczenie właścicielowi suczki że bardziej jej się podobała suczka no ale to porównanie... ???

Gratulowanie tylko niektórym właścicielom tzn podanie ręki dla I i II lokaty i odejście do namiotu a lokaty III i IV pominięta. 

Przy wchodzeniu na ring w klasie otwartej gdzie było dużo psów chyba 6 czy 7. Podeszła i przywitała się z dwoma paniami które znała...

Następnym razem zastanowię się czy jechać na wystawę sędziowaną przez tą panią.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Uaktualniam 😉 .Bardzo miła osoba, przyjazna wystawcom i psom. Pomimo  deszczu i zawieruchy cierpliwie dokonuje oceny.Daje wyczerpujące opisy i doradza co poprawić. Pani Sędzia,skrupulatnie obmacuje psa, badając budowę, dokładnie sprawdza ząbki. Preferuje ruch i ładne wystawiennictwo.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...