Jump to content
Dogomania

Owczarek Belgijski groenendael


Multimen

Recommended Posts

DeDe... Gratulacje :D : D :D

To co Ty tu jeszcze robisz? Marsz na nasze belgi :D

I oczywście rezerwuj już sobie weekend 11 - 12 września. Tym razem obecność na zjeździe obowiązkowa :)

Chętnie zobaczę Kirę. Bo ostatnio widziałam ją daaaawno temu w Katowicach :(

Pozdrawiam

Goddy

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pan Szemraj bardzo lubi wszystkie psy, jednak te psy muszą go również darzyć sympatią.Bardzo nie lubi strachliwego, agresywnego zachowania psa na ringu :roll:

Pan szemraj sędziował mojego Dodka na naszej pierwszej wystawie i musze przyznać że Dodek nie był wtedy taki przymilny jak teraz (nie chciał się za bardzo dotykać- ogólnie się spiął), z tym że byliśmy pierwszy raz i to były początki klasy młodzieży, a psu udzieliło się też pewnie moje zdenerwowanie. W każdym razie, Dodek zebrał co się dało i bardzo podobał się sędziemu.

Zatem to tez zależy pewnie od psa, wieku psa, no i chumoru :D sędziego

Link to comment
Share on other sites

No mój Dodek też już wszystkich kocha, na międzynarodóce w Łodzi podał pani sędzinie łapkę :D (przypadkiem, ale najwyraźniej wg Dodka wyglądała na taką co chciała się przywitać).

Wszystko zależy od upodoba sędziego (tego co on preferuje). Ja tam mam miłe wrażenia

Link to comment
Share on other sites

Moja kocha sędziów aż za bardzo, bo dosłownie "rzuca im się w ramiona" ;). Na szczęście nie w celach konsumpcyjnych :lol: . Gorzej, że podobnie postępuje na co dzień (z czym walczę...), a wtedy bywa to kłopotliwe... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dede,

To moje dziecko akurat az tak bardzo nie reguje, gorzej by bylo jakby taki sedzia zaczał jej coś miłego mówić.ogólnie na spacerach gdy ja ktos zaczepi to domaga sie pieszczot, ale tak to nie.

Wydaje mi sie, ze sedziowie wola takie az za bardzo przyjazne psy :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nice - Oparę w Opolu trochę cofnęło...ona przy tym "rzucie" często robi "belgijski uśmiech" - tzn. marszczy nos, że aż dziąsła są na wierzchu. Na szczęście, kiedy wytłumaczyłam mu, że to z sympatii - a i później dała się bez problemu omacać (radośnie merdając przy tym ogonem), zrozumiał i wybaczył :D . Na ulicy prowadzę ją krótko na smyczy, ale zdarza się, że skoczy w czyimś kierunku... i jak ja mam wytłumaczyć, że to z czystej sympatii i nadmiaru temperamentu :niewiem: ?

Link to comment
Share on other sites

W Opolu miała 9 miesięcy, teraz - 9 lipca - skończyła roczek :). Od Oparów mamy cairna (a właściwie - moja mama ma). Facet jest spokojny, bardzo kulturalny. Chyba nie przepada za płochliwymi belgami, bo na moje tłumaczenie o skakaniu z miłości powiedział : "bardzo dobrze, bo one zbyt często są płochliwe". Lubi owłosione gronki i tervy. Ale specem to bym go raczej nie nazwała - stawia na efektowność, nie zauważając pewnych wad (np.jasne oko, zbyt szeroko rozstawione uszy, wzrost czy wadliwy włos - co szczególnie widać było po maliniakach). Ale tacy sędziowie też muszą być - podobało mi się jego sędziowanie i chętnie znowu wybiorę się do niego.

Link to comment
Share on other sites

W sumie to on niezbyt czesto ocenia naszą grupę.Raczej charty czy ozdobne.Ja do tej pory nie spotkałam jakiegoś sędziego którym byłabym super zachwycona.W Rzeszowie po wejściu na ring sędzia się mnie spytał dlaczego Klio na ma ciachniętego ogona :-? W Kielcach przegrałam z dużo gorszym psem u Stępińskiego, dodam, ze ten pies jak dla mnie miał fatalny ruch.No w Krakowie jedynie ładne psy wygrały u Semikowej. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie byłam w Ustroniu. :wink: A Ty byłas?

Chyba Margo coś kombinuje i wszystkim dzisiaj sie wiesza dogomania :wink:

Po Krośnie jadę do Rzeszowa, gdzie serdecznie zapraszam. W roli sędziego będzie debiutowac Pani Ania Redlicka. :D Jest ona autorką ksiazek o psach, owczarkach oraz artykułów w psich gazetach :wink:

Link to comment
Share on other sites

Na razie nigdzie się nie wybieram, z dwóch powodów:

1) Kira jest w niewystawowej kondycji (mało włosa), co nie wróży jej sukcesów wystawowych 8)

2) Jestem uzależniona od współwłaścicielki (przewóz), a ona do Rzeszowa się nie wybiera :roll:

Co prawda, gdyby nie powód pierwszy, albo by się dała naciągnąć, albo ja bym kogoś znalazła - ale w tej sytuacji nie widzę sensu.

Link to comment
Share on other sites

Po Krośnie jadę do Rzeszowa, gdzie serdecznie zapraszam.

Nice_girl, a kiedy ten Rzeszów? Chętnie bym się wybrała pokibicować, bo to moje rodzinne miasto, przy okazji rodzinkę bym odwiedziła. ;) Może Emil jakoś zniesie te 5 godzin w pociągu, bo raczej go nie mam z kim zostawić.

W roli sędziego będzie debiutowac Pani Ania Redlicka. :D Jest ona autorką ksiazek o psach, owczarkach oraz artykułów w psich gazetach :wink:

Pani Redlicka była moją nauczycielką biologii w liceum, więc też miło by mi było zobaczyć ją w nowej roli. :)

Link to comment
Share on other sites

W roli sędziego będzie debiutowac Pani Ania Redlicka. :D Jest ona autorką ksiazek o psach, owczarkach oraz artykułów w psich gazetach :wink:

Pani Redlicka była moją nauczycielką biologii w liceum, więc też miło by mi było zobaczyć ją w nowej roli. :)

O to miło.A opowiadała Wam o swoich corgi? :lol: :lol:

Rzeszów jest 22 sierpnia

Bedę miała okazja podziwiac znowu Magnusia na żywo? :D

Link to comment
Share on other sites

Pani Redlicka była moją nauczycielką biologii w liceum, więc też miło by mi było zobaczyć ją w nowej roli. :)

O to miło.A opowiadała Wam o swoich corgi? :lol: :lol:

Przypuszczam, że wtedy jeszcze nie miała hodowli, bo to było... ponad 20 lat temu. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...