Jump to content
Dogomania

XXXIV KWPR Przemyśl 06 września


Guest Lotty

Recommended Posts

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U nas 5 irlandów - w tym po dwa w młodzieży damskiej i męskiej ;) Coś czuje, że będzie powtórka z rozrywki i młody znów będzie mi tańczył po ringu za konkurentem ;)

to są jakieś jaja... przed nami 48 psów... Nasz sędzia dostał też molosy.. Bardzo zabawne, może od razu niech całą wystawę jeden obskoczy??? :angryy::angryy::angryy:

kto obstawia, o której wejdziemy na ring? :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']
to są jakieś jaja... przed nami 48 psów... Nasz sędzia dostał też molosy.. Bardzo zabawne, może od razu niech całą wystawę jeden obskoczy??? :angryy::angryy::angryy:[/quote]Tak z ciekawości, czy sugerujesz, że ok 50 psów do posędziowania jednego dnia to jest jakoś szczególnie dużo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']U nas 5 irlandów - w tym po dwa w młodzieży damskiej i męskiej ;) Coś czuje, że będzie powtórka z rozrywki i młody znów będzie mi tańczył po ringu za konkurentem ;)

to są jakieś jaja... przed nami 48 psów... Nasz sędzia dostał też molosy.. Bardzo zabawne, może od razu niech całą wystawę jeden obskoczy??? :angryy::angryy::angryy:

kto obstawia, o której wejdziemy na ring? :mad:[/quote]


spoko ostatnio na wystawiee na ukrainie sedzia sedziowała 1 dnia ok 40 ras :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Tak z ciekawości, czy sugerujesz, że ok 50 psów do posędziowania jednego dnia to jest jakoś szczególnie dużo?[/quote]

Uważam, że 74 psy i trzy grupy ras na jednego sędziego na krajowce to dużo... Inni sędziowie mają po 1 grupie.

Porównanie ilościowe:
RING 2: Sędzia - Bożena Czempas - 47 psów
RING 3: Sędzia - Stanisław Pasek - 10 psów
RING 4: Sędzia - Magdalena Kozłowska - 39 psów
RING 5: Sędzia - Katarzyna Nitka - 52 psy
RING 6: Sędzia - Vladimir Piskay - 74 psy
RING 7: Sędzia - Katarzyna Boryczko - 28 psów
RING 8: Sędzia - Ewa Marcinkowska - 46 psów
RING 9: Sędzia - Maciej Wytyk - 43 psy
RING 10: Sędzia - Wanda Kowalska - 61 psów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']To mnie trochę uspokoiliście, bo już prawie zawału dostałam ;) W sobotę na próby polowe do Katowic mykamy, w niedziele pewnie oczy na zapałkach mieć będziemy a tu do popołudnia się czekanie kroiło....

aaaa... Przemyśl wysyła numerki?[/QUOTE]

Tylko potwierdzenia xD
Numerki odbieramy w sekretariacie wystawy ;)

Oho... u nas 4 konkurentki w klasie! Ogółem 15 bernenczyków ;) Lepiej niz w tamtym roku ! W tamtym roku było zaledwie 8 xD

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']to wiem, ale początkowo miał sędziować dwie grupy... A ty wyszły 3....[/QUOTE]

Aaa bo chyba z tego co widze miała być na II grupe jeszcze pani Świsulska, której w ogóle nie ma, więc może coś nagle sie stało przed wystawą i podrzucili panu Piskayowi ..?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']Uważam, że 74 psy i trzy grupy ras na jednego sędziego na krajowce to dużo... Inni sędziowie mają po 1 grupie.[/quote]Zazwyczaj tak jest, że jak jest cenny sędzia (np. z za granicy) to dostaje więcej - i tak jest robione dla nas, wystawców, bo niemal każdy woli być oceniony przez takiego kogoś właśnie i chodzi o to, żeby jak największej ilości osób dać tę szansę. A 74 psy to dużo, ale da się zrobić - a że trzy grupy, to tak naprawdę nie ma znaczenia... Jeśli jest sporo ras z tylko jednym czy dwoma psami, to idzie znacznie szybciej, bo nie ma porównań...

W Radomiu sędziowała moja znajoma Amerykanka, dostała 75 psów, najwięcej ze wszystkich, a pomimo to skończyła na czas i wcale nie ostatnia, a każdego dokładnie obejrzała. I nie miała żadnych ras z pojedyńczymi psami, wszędzie były porównania. Dobry sędzia da radę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...