Jump to content
Dogomania

Szczepienia - co konieczne a co warto?


Basenji

Recommended Posts

[quote name='orsini']nie 2 razy a raz i wtedy jak cos to najwyzej choroba bedzie miala lzejszy przebieg:)))[/quote]orsini, tylko skąd to raz? Bo żadne badania tego nie potwierdzają. 365 dni jakieś magiczne jest, czy co??? :wink:

To zalecenie raz do roku nie było niczym poparte, a jak zaczęli robić na ten temat badania, to okazało się, że nieprawda.

Ale mnie już się nudzi w kóło to samo pisać; każdy i tak robi po swojemu, a jak chce poczytać to znajdzie i beze mnie (jeśli włada innym językiem, oczywiście, bo zanim coś na polski przetłumaczą to potrwa, a w międzyczasie ludzie będą płacić co roku, a potem jak w końcu zalecenia i wyniki badań zostaną przetłumaczone na polski - narzekać, że weci zdzierali :roll: ).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Flaire']orsini, mnie wystarczało zawsze do USA normalne międzynarodowe świadectwo zdrowia. Ale jeśli chcesz oficjalny wzór, to był gdzieś na stronie amerykańskiego konsulatu. Teraz nie mam czasu szukać - moż epóźniej.[/quote]

no wlasnie problem w tym,ze sie wsio pozmienialo od maja 2004:(((wzory swiadectw:((buuuu
Jakbys znalazla to byloby super,
madziara dzieki-to jedno to jest to stare-mamy je tu,a to drugie to chyba tylko w Unii?:(((buuu
chcialam byc cwana i napisalam do granicznego , to co zrobil?odeslal mnie do powiatu:))a u nas w powiecie nikt nie wie i ja wlasnie szukam i szajby dostaje

Link to comment
Share on other sites

Przepisy na temat wwiezienia psa do USA znajdziesz [url=http://www.cdc.gov/ncidod/dq/animal.htm#dogs]tutaj[/url]. Żeby dokładnie zrozumieć, o co chodzi, musisz trochę po linkach pobiegać, ale w skrócie, przepisy zmieniły się w lipcu ubiegłego roku i teraz żadne świadectwo zdrowia nie jest potrzebne, tylko dowód, że pies był szczepiony przeciw wściekliźnie.

Link to comment
Share on other sites

To samo przeczytasz na stronie amerykańskiej ambasady w Warszawie, [url=http://warsaw.usembassy.gov/poland/pets.html]tutaj[/url]. Potrzebne jest tylko świadectwo szczepienia przeciw wściekliźnie. Szczepienie musi być zrobione co najmniej 30 dni przed planowanym przyjazdem do USA.

Link to comment
Share on other sites

A jeśli chodzi o plan szczepień Nobivacem, to na ich stronie jest taki:

"The normally recommended vaccination regime using Nobivac DHPPi, Lepto 2, Pi and KC would be as follows:

6 - 8 weeks - Nobivac DHPPi + Nobivac Lepto 2

10 weeks - Nobivac DHPPi + Nobivac Lepto 2

1st annual booster - Nobivac DHPPi + Nobivac Lepto 2

2nd annual booster - Nobivac Pi + Nobivac Lepto 2

3rd annual booster - Nobivac Pi + Nobivac Lepto 2

4th annual booster - Nobivac DHPPi + Nobivac Lepto 2

5th annual booster - Nobivac Pi + Nobivac Lepto 2

6th annual booster - Nobivac Pi + Nobivac Lepto 2

7th annual booster - Nobivac DHPPi + Nobivac Lepto 2

etc

Prior to any period of increased risk from canine parainfluenza virus infection

Nobivac Pi or Nobivac KC.

Prior to any period of increased risk from canine bordetellosis or ‘kennel cough’ of unknown aetiology

Nobivac KC. "


Czyli co roku, ale jednak nie co roku :)

Będę w poniedziałek ściągać szwy kotom, to pogadam z wetem (innym), co o tym myśli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...