Jump to content
Dogomania

Zmierzch :)


fizzy

Recommended Posts

  • Replies 651
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dziewczyny... obstawiam że te powyżej 12 rozdziału to ff-y ;)
dlaczego?? Bo nie ma ich na stronie meyerki :eviltong: a raczej wątpie by ponad połowę książki wypuściła specjalnie do sieci bo nie było by po co jej kupować ;) (zaraz się zacznie pisanie że przecież i tak by wszyscy kupili :roll:) a tak zostało stworzone napięcie :loveu:

MS jest moją ukochaną częścią i proszę nie piszcie że to 5 część bo nie jest nią... jest to pierwsza część tyle że napisana z innego punktu widzenia... a to że ma niby napisać wszystko z perspektywy Renesmee to plotki... i mam nadzieje że tak sie nie stanie :roll: jedyne na co liczę i to okropnie to New Moon z pkt widzenia Eda :loveu: po tym fragmencie z tel Rose wymiękłam i stwierdziłam że to by była najlepsza książka jaka wyszła :evil_lol:...












... zaraz po Tolkienowskich tworach:evil_lol:



ps. ogląda ktoś True Blood??:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman]ja oglądałam tylko sporadycznie pierwszą serię, bo zarówno jak i druga leci o godzinie, o której zazwyczaj nie ma mnie w domu, ewentualne w zasięgu telewizora :-(
edit ;
furgonetka mogła by opowiadać to, co ewentualnie po cichaczu zdradzała by jej Bella ze swojego życia intymnego z Edwardem [/FONT]:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia'] jedyne na co liczę i to okropnie to New Moon z pkt widzenia Eda :loveu: po tym fragmencie z tel Rose wymiękłam i stwierdziłam że to by była najlepsza książka jaka wyszła :evil_lol:...[/quote]
New Moon z punktu widzenia Edwarda byłby z pewnością najlepszą książką napisaną przez SM. Kurczę, te wszystkie podróże po świecie, spotkania z innymi wampirami, opisy rozmów, jak się wtedy czuł. O bony .. Na samą myśl o tym wymiękam:)

A co do tej książki z pkt widzenia Reenesme, to się jednak cieszę, że to tylko plotka. Tyle namącili już w życiu Belli i Edwarda, że jakby coś się działo z Reenesme, to byłaby to już przesada:shake: Chyba, żeby SM opisywała walkę tego pół wampira z Jacobem... Byłoby fajnie:P

Link to comment
Share on other sites

Skończyłam sagę :placz::placz:
Powiem że ostatnia książka (przed świtem) ciągle mnie zaskakiwała wydarzeniami, do końca nie byłam pewna co się wydarzy.
Najbardziej podobał mi się jednak Zmierzch :loveu: później to chyba księżyc w nowiu, ale ogólnie saga jest super, jednak wolę Edwarda w roli chłopaka a nie tatusia i męża :evil_lol:
teraz tylko mnie trapią dwie rzeczy, CO A BĘDĘ TERAZ CZYTAĆ ? :placz: i jak przeżyje bez sagi ? :roll:
W sumie zostało mi jeszcze MS ale to tylko kilka rozdziałów przecież :roll: Zastanawiam się czy nie kupić Intruza S.Mayer, bo podobno jest podobny do sagi, bohaterowie są zbliżeni

Link to comment
Share on other sites

small nie martw się, będzie dobrze:lol: na każdego kto przeczytał sagę i mu się podobała przychodzi później czarna rozpacz:evil_lol: ja też tak miałam, myślałam że po tej sadze żadna książka mi się już nie spodoba;) ale jakoś przeżyłam:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

ja słyszałam, że intruz jest kiepski.
small, jak nie masz co czytać to poczytaj [B]pamiętniki wampirów[/B], podobno ciekawe i ma pięć części :evil_lol: i historia zbliżona do tej ze zmierzchu, nawet wiele osób sądziło, że na nim wzorowana, aczkolwiek napisana osiemnaście lat temu :roll:

Link to comment
Share on other sites

O tak, to jest czarna rozpacz :placz::placz: teraz to nic nie robię tylko analizuje fragmenty książek :evil_lol:

Hmm... no właśnie nie wiem, różne opinie słyszałam, warto spróbować ;) z tym że to raczej książka o UFO a nie wampirach.
Mam w planach jeszcze kroniki wampirów Anny Rice (bodajże 10 książek o wampirach napisała :loveu:) z tego do połowy są filmy, zresztą nie byle jakie bo "Wywiad z Wampirem" jest moim ulubionym filmem o pijawkach, po za tym "Królowa Potępionych" itd. ;) co nie zmienia fakty że już za Edziem i Bellą tęsknię :placz: żeby się trochę ogarnąć wyżywam się na papierze i rysuje postacie z tłajlajtu :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati'] jednak wolę Edwarda w roli chłopaka a nie tatusia i męża :evil_lol:
teraz tylko mnie trapią dwie rzeczy, CO A BĘDĘ TERAZ CZYTAĆ ? :placz: i jak przeżyje bez sagi ? :roll:[/quote]
Ja znalazłam złoty środek na czarną rozpacz.. Po prostu czytam kilka razy tą samą część :P Oczywiście z pewnym odstępem czasowym:diabloti: Najwięcej przeczytałam Przed świtem, bo aż chyba 6 azy, potem Zaćmienie 5 razy, Księżyc w nowiu teraz czytam 3 raz, a Zmierzch tylko 2 razy, bo pożyczyłam od koleżanki i musiałam oddać.
Mój brat, mówi mi coś takiego-,, Martyna, czy ty wiesz, że jesteś chora psychicznie? Żaden normalny człowiek nie czyta kilka razy tej samej książki w przeciągu miesiąca..."
A co mi tam, mogę być i chora psychicznie, ale lubię sobie ,, utonąć" w sadze...

Też bardziej lubiłam Edwarda jako chłopaka, a nie męża i ojca.... Hmmm ciekawe dlaczego...:roll:?

Dobra idę się ,, utopić: :P:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

pomysł żeby przeczytać po raz drugi sagę też przemyślałam, ale musze najpierw poczekać aż koleżanka mi odda Zmierzch, bo tak od końca to nie mam sumienia czytać :evil_lol:
Normalnie mam depresję :eviltong: ale ja tak mam często, tzn. pierwszy raz po ksiąze, zazwyczaj mam tak tylko po filmach np. po Troi (w akcie depresji widziałam ją 43 raz w ciągu tyg. :evil_lol:)


Zastanawiam się nad tymi pamiętnikami wampirów, czytałam różne komentarze ale większość z nich nie zachęca do przeczytania książki :roll:


Edzio jako nie mąż i nie ojciec był taki hmm... fajny, szalony, z głupawymi pomysłami, zazdrosny a później taki nudny się zrobił :/ z samymi problemami na głowie

Link to comment
Share on other sites

też przeczytałam sagę drugi raz i mi siostra jęczała nieustannie, że coś nie tak z moją głową :eviltong:

a jak wiem o co kaman z tym Edziem - po prostu Stefcia skupiła się bardziej na kreacji Pani Otwartej Paszczy jako super-zajefakenbistycznej nowej niezniszczalnej super-hiroł-bicz :evil_lol: i reszta postaci zeszła niestety na dalszy plan :shake:

które postaci lubicie najbardziej? które z książki, a które z filmu? :razz:

moje typy książkowe - Edek, Dżejkob (a co mi tam :evil_lol:), Emmet, Seth, Leah :loveu::loveu::loveu:

filmowe - Carrrrlisleee :loveu::loveu::loveu: absolutnie James i jego ruda, no powiedzmy Alice, piękna Esme :p dość dobrze 'dobrana' Rosalie, Emmet znów, więcej grzechów nie pamiętam :eviltong:
no dobra, po pół godzinie się człowiek zaczyna przyzwyczajać do prostego profilu twarzy Edka :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=RoyalBlue][SIZE=6][B]UWAGA[/B][/SIZE] - kto nie czytał wszystkich części albo nie oglądał filmu, spojler. :diabloti:[/COLOR][/SIZE]
[quote name='evl']po prostu Stefcia skupiła się bardziej na kreacji Pani Otwartej Paszczy jako [B]super-zajefakenbistycznej nowej niezniszczalnej super-hiroł-bicz[/B] :evil_lol: i reszta postaci zeszła niestety na dalszy plan :shake:[/quote]

:loveu: :evil_lol:

[quote name='evl']które postaci lubicie najbardziej? które z książki, a które z filmu? :razz:[/quote]
z filmu, którego tak nawiasem nienawidzę, za wycięte sceny (np. ta w której Esme całowała się z Carlislem ... :loveu: :angryy: )
[quote][URL]http://i43.tinypic.com/291g4zd.gif[/URL][/quote] [B]- klikać :D[/B]
to Charlieeeeeeeeeeeee :loveu: taki typowy menel ciągle z piwskiem i z tą super-niuniastą strzelbą ! :loveu: :evil_lol: i Dżejkop, którego w ogóle kocham jako postać, ale i aktora grającego go :loveu: (nie pamiętam już nawet od kiedy mam jego tyłeczek na tapecie :shake: :evil_lol: :loveu: )
no i Karlajsika :loveu: i jego wejście smoka na izbę przyjęć... czy gdzie tam Belka leżała (?)
[quote][URL]http://i41.tinypic.com/8wxevb.jpg[/URL][/quote] [B]- klikać :D[/B]
ogólnie to według mnie film był taki troche mulasty :diabloti: no i ciekawy był Jasper, któy faktycznie wyglądał jakby go coś bolało :roll:
no a z książki, którą cenię sobie ponad wszystko, a o którą obrzucają błotem wszyscy, którzy gardzą filmem... :cool3: to oczywiście Edwarda, Dżejkopka :loveu: ma chłopak charakter i w dodatku jest cieplusi :loveu: no i przemienia się w całkiem porządnego psiaczka :loveu: :diabloti: Leah, która ma charakter i zrugała Belke :loveu: Alice, bo była taka bezpośrednia :loveu: no i z czwartej części ; Rumunów, Benjamina i Tię, Maggie, Siobhan i Amazonki.
i jeszcze dodam, że niesamowicie zazdroszczę aktorce grającej Victorię włosów ! :loveu: :placz:

Link to comment
Share on other sites

jak dla mnie to Jasper w filmie wyglądał jakby miał zamiar za sekundę zwymiotować:evil_lol: cały film miałam takie wrażenie. i strasznie nie podobała mi się jego fryzura. a przecież normalnie to całkiem ładny chłopak:eviltong:
ja najbardziej lubiłam Edzia of kors:loveu: Alice-elf, Emmet książkowy i filmowy jest zajefajny, taki zabawny:loveu: Kellan Lutz bardzo pasuje do jego roli;) a może smallpati nie poznałaś bo rysowałam to dawno, ale ja przecież rysowałam Kellana:p może nie wygląda dokładnie jak on ale to był pierwszy człowiek jakiego w życiu rysowałam tak na poważnie:eviltong: [URL]http://img188.imageshack.us/img188/702/zdjcie041kopia.jpg[/URL]
ale jakość zrypała się:evil_lol:

Dżejkoba Debila:evil_lol: nie lubię ani w książce ani w filmie. i jeszcze ta okropna peruka:shake::lol:
a Bellę na przekór wam wszystkim lubię:loveu: obie wersje- filmową i powieściową :D

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=5][COLOR=Magenta][B]Spojler. :diabloti:[/B][/COLOR][/SIZE]

Lautner wygląda w tej peruce jak Pocahontas :shake:
na szczęście w księżycu zetnie włosy, i będzie latał z gołym torsem po ekranie:errrr: :Cool!:
a w następnych częściach o ile pamiętam, zarzuci skórzaną kurtke i będzie podjeżdżał motorem po belle pod szkołe :diabloti: :loveu:
a rysunek bardzo mi sie podoba *_* !

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://i43.tinypic.com/291g4zd.gif[/URL] jak oglądam TAKIE wycięte sceny to mam ochotę komuś strzelić :angryy: przecież to dopełnia obraz i Carlisle'a i Esme.

[URL]http://i41.tinypic.com/8wxevb.jpg[/URL] bożżżżżeeeee kocham go! :loveu::loveu::loveu::loveu:

haha, a tak wracając do błędów to mi się coś przypomniało - tłumaczka dała ciała (po raz kolejny :cool1:) jeśli chodzi o... odmianę imion!

kto, co? (jest) - Aro
kogo, czego? (nie ma) - Aro[B]na*[/B], Ara to taka duża papuga :roll:

tak samo jak Bruno - Bruno[B]na[/B], ale widać nie przywiązywała pani zbytniej uwag do polskiej odmiany czegokolwiek, nie mówiąc o imionach... :mad:


kolejny przykład, którego już nie jestem tak pewna, ale coś mi "nie leży" :eviltong:


Seth. powiedzmy, że spolszczone brzmi bardziej jak 'Set'. nie bawimy się chwilowo w through i sru :evil_lol:

kogo, czego (nie ma?) Setha.
o kim, o czym (myślę?) o Secie. o Setcie? ale raczej nie o Sethcie...

:roll:

a jak się wymawia Carlisle? :diabloti: wychodziłoby niby [kar'lajl] :evil_lol:


a tak bajdełej :lol: zawsze jak czytałam o Jasperze, miałam przed oczami Spike'a z Buffy :oops:

[URL]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/56/S618_Spike.png[/URL]

[URL]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/3/36/S410_Spike.png[/URL]

ale teraz jest już stary i obleśny :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

evl chyba tak się to wymawia jak ty napisałaś:evil_lol: jak pierwszy raz usłyszałam jak oni wymawiają w filmie "Carlisle" to zdębiałam:eviltong: nigdy nie myślałam o tym jak to się wymawia a tu takie dzikie:evil_lol: karlajl czy jakoś:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']trudne? w jakim sensie :cool3:[/quote]

Trzeba przy nich myśleć :loveu: dla mnie to jest super... ale wiesz... ja gdy opowiadam o swojej miłości do psów i książek to moi rówieśnicy patrzą jak bym się z choinki urwała ( ogólnie czasami jak mnie jakaś książka wciągnęła i na lekcjach i przerwach czytałam to za świra mnie mieli :evil_lol: - nie ma to jak liceum gdzie tylko się gazety czyta - cytat mojego psorka od TI :loveu:)

Moje ulubione postacie z tłajlajt?
Carlise, Esme, Rose, Alice... Jazz:loveu: i cytat z MS 'Jasper był cierpiący':loveu: Emmet i ... Rumuni... :loveu:

z filma?? chyba Carlise ^^ i Victoria :loveu: James też był niezły nom i Emmet :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...