Jump to content
Dogomania

5-6.03.05 III Zawody Psich Zaprzęgów w Bydgoszczy


ariel_ch

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[b]ELO!!![/b]

[quote name='andrzej_husky']
Współczuje i już widzę jak będziecie kląć jadąc wózkami, [/quote]

[b]
to 2 sezony temu gdy we Wrockach za Toruniem trasa miala nawierzchnie sniezna ale start byl na wozkach poniewaz owa warstwa sie nie nadawala na sanie... no coz trz bylo sie pogodzic z tym co bylo... a jak chcesz miec taki super wyscig z prawdziwego zdarzenia to przyjedzi tydzien pozniej do jakuszyc na zawody.... a i fajnie gdybys sie ujawnil dokladnij kim jestes bo z bydgoszczy zawodnikow nie znam bo ichnie widuje na zawodach[/b]

Link to comment
Share on other sites

Nikt nikogo nie okłamuje! Trasa jest już ustalona od jakiegoś czasu. Tak się składa, że górna jej część jest rozryta przez ciężkie samochody, które wyworzą drewno z lasu. Zarówno mała ilość śniegu i lód powodują, iż jest to teren nieprzejezdny dla sań. Chyba, że ktoś chce je sobie popsuć. Jedynie metrowa pokrywa zapewniłaby bezpieczny przejazd.
A miotłami to się śnieg odgarnia może na wsi.

Co do opadów śniegu - to są one sporadyczne i np. w chwili obecnej świeci słońce i jest 6 stopni C w słoncu (na plusie). zapraszam do odwiedzenia Myślęcinka i rzucenia "fachowym" okiem na warunki panujące na trasie. Na duktach leśnych jest Ok, ale na terenach odsłoniętych proponuję Andrzejowi ANONIMOWI przenoszenie sanek aby nie zniszczył ślizgów (a może ty masz aluminiowe ślizgi lub sanki dziecięce z oparciem).

Jeżeli ktoś chce zrezygnować ze startu , to proszę bardzo- oczywiście kasa do zwrotu - metody janosikowe muszą być znane Andrzejowi, skoro o nich pisze.

Jeżeli chodzi o nas to informuję wszem i wobec, iż posiadamy takowe i w każdej chwili mogą być użyte.

Co do merytorycznegi i stylistycznego pozimu mojej wypowiedzi rozumiem, iż mój przedmówca kończył filologię polską i z ortografią jest za pan brat!

Organizatorzy

Link to comment
Share on other sites

A myślałem, że wyścigi psich zaprzęgów to, cytując Andrzeja:"piękny i dostojny sport". Wydaje mi się, Andrzeju, że twój post powoduje, iż nie jest on już taki dostojny (chyba, że nie jesteś jednym z zawodników i obrzucasz ludzi błotem dla zasady).
Rozumiem dyskusję i wymianę poglądów, ale taki anonimowy post jest dla mnie mało przekonujący. A argumenty Ariela bardziej do mnie trafiają niż Twoje.

Ale co tam. Byle do soboty. :D
I nie psujcie atmosfery, bo się zrobi gorąco (a jak gorąco to i chlapa).

PS. Nie jestem organizatorem (nawet żadnego nie znam). Przypadkiem też mieszkam w Bydgoszczy.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, ale ja też jestem spod Bydgoszczy, a w samej Bydgoszczy jestem codziennie i codziennie tu pada śnieg, a dziś rano było nawet 14 stopni mrozu. To, że świeci słońce to wcale nie znaczy, że nie ma mrozu !!!
W górach tez świeci, ludzie się opalają a jakoś śnieg nie topnieje, więc to argument żaden.
Niestety okłamujecie ludzi, bo sam do Was dzwoniłem i mówiliście mi, że nie ma warunków na sanie, bo nie ma śniegu.

Nie trzeba być znawcą by wiedzieć, że w Waszym imieniu pisze Wasze dziecko, więc nie cudujcie. Temat jest zbyt poważny by był prowadzony przez kogoś kto nie ma na ten temat pojęcia. Jeśli dotyczy to organizatorów to sami powinni odpowiadać, a nie dziecko pisze na łamach tematu z jakąś laską. To mało poważne podejście jak na Wasz wiek i mało szacunku do zawodników.

Andrzej

Link to comment
Share on other sites

Na trasie też byłem i to też kit.

Jeździcie raptem od 2 lat w zaprzęgach, a zachowujecie się jakbyście wszystkie rozumy pozjadali i innych jeszcze próbujecie poprawiać z doświadczeniem zerowym.
Tymczasem zawodników z wieloletnim doświadczeniem traktujecie jak powietrze.
Wy za mało jeszcze wiecie by się szczycić taką wiedzą, która może komuś pomóc, bo znacie zaledwie podstawy. Parę zawodów i wygranych nie świadczy o doświadczeniu takim by innych pouczać, a tym bardziej prowadzić zawody i poniżać zawodników, mających na swoim koncie wygrane na wiele wyższym poziomie.

Andrzej

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Myślę, że temat startu na saniach się rozwiązał.
Na stronie [url]www.mushing.com.pl[/url] widziałem oficjalną wiadomość organizatorów odnośnie zawodów.
Start jest na saniach. Na rowerach może się nie zabijemy. :D

Pocieszam wszystkich startujących w Velo - to ja będę ostatni. :D
Rower mi się sypie.

Do zobaczenia w weekend.

Tomek

Link to comment
Share on other sites

[b]ELO!!![/b]


[quote name='andrzej_husky']Na trasie też byłem i to też kit.

Jeździcie raptem od 2 lat w zaprzęgach, a zachowujecie się jakbyście wszystkie rozumy pozjadali i innych jeszcze próbujecie poprawiać z doświadczeniem zerowym.
Tymczasem zawodników z wieloletnim doświadczeniem traktujecie jak powietrze.
Wy za mało jeszcze wiecie by się szczycić taką wiedzą, która może komuś pomóc, bo znacie zaledwie podstawy. Parę zawodów i wygranych nie świadczy o doświadczeniu takim by innych pouczać, a tym bardziej prowadzić zawody i poniżać zawodników, mających na swoim koncie wygrane na wiele wyższym poziomie.

Andrzej[/quote]

[b]skad wnioskujesz ze jezdzimy na zawody od dwoch lat?? i coraz bardziej mnie ciekawi KIM JESTES z imienia i nazwiska bo jak gdzies juz pisalem nie kojarze zawodnikow z bydgoszczy ani okolic...
wiec moze nam sie przedstawisz??

pozdrawiam...[/b]

Link to comment
Share on other sites

nie rozumiem czemu Pan , Panie Andrzeju husky tak naskakuje i ciągle zaznacza ze Ariel to dziecko bowiem nie wydaje mi się zeby tak bylo- ariel nie pisze tutaj o padającym snieżku i bałwankach tylko informuje zainteresowanych o zawodach ktory sam jakby nie patrzec organizuje! co w tym "dzieciecego?" :| :wink:
jak juz ktos przede mną napisal: nie psujmy atmosfery :wink:

Link to comment
Share on other sites

Tu mi kaktus wyrosnie, jak ktos w naszym zwariowanym klimacie jest w stanie przewidziec na miesiac wczesniej stan pokrywy snieznej, zwlaszcza na polnocy Polski. :wink: Trzeba by chyba wprowadzic do podstawowego sprzetu nowy srodek lokomocji: narto-rolki. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Andrzejku kochany, jak mówi stare przysłowie pszczół, jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził. :D
Ty chyba cierpisz na jakąś paranoję.
[quote name='Andrzej husky'] Nie no większej bzdury dawno nie słyszałem !!! Co wy będziecie śnieg odgarniać na całej trasie? Miotłami co???
Wmawiacie nam wszystkim przez telefon, że warunki są do niczego i tylko wózkami można jeździć bo sami nie macie sań i nie moglibyście startować !!! TAK NIE MOŻNA OKŁAMYWAĆ ZAWODNIKÓW !!!

Opady śniegu w Bydgoszczy są codziennie i ja naprawdę współczuję wszystkim z wózkami. Ja tam rezygnuję z takiej imprezy, gdzie okłamują ludzi tylko po to by sami organizatorzy mogli wystartować bo przecież nie mają na czym. Jakby nawet sobie załatwili to by wylądowali daleko za fachowcami. I to ich boli no i liczy się kasa nie?

Z lodem sobie też poradzą niby co będą sypać kilometrami sól by zniszczyć środowisko i tak wszystko zamarznie bo są ciągłe mrozy powyżej 10 stopni.

Współczuje i już widzę jak będziecie kląć jadąc wózkami, gdy mógłby to być wyścig z prawdziwego zdarzenia na saniach. Piękny i dostojny sport zbrukany przez kłamstwa organizatorów dla osiągnięcia własnych korzyści jeszcze przed rozpoczęciem zawodów[/quote]

Wiesz, cały czas jestem w kontakcie z organizatorami i nikt z nich nie twierdził, że nie ma śniegu, ale, że miejscami nie ma go na tyle, by jeździć na saniach. Spróbuj sobie wyobrazić larum podniesione przez uczestników, którzy jadąc na saniach poniszczyli ślizgi.
W Wysokiej tak było, że jak drugiego dnia dosypało śniegu, organizator zezwolił na start na saniach lub na wózkach. Ci, którzy wybrali sanie pluli sobie w brodę (a wydawało się, że śniegu jest w "cholerę"), m.in. Andrzej (zbieżność imion przypadkowa :lol: ) Górowski jadący z piątką psów na saniach został dogoniony przez Igora, który jechał z trójką psów na wózku.

[quote name='Andrzej husky']Niestety, ale ja też jestem spod Bydgoszczy, a w samej Bydgoszczy jestem codziennie i codziennie tu pada śnieg, a dziś rano było nawet 14 stopni mrozu. To, że świeci słońce to wcale nie znaczy, że nie ma mrozu !!!
W górach tez świeci, ludzie się opalają a jakoś śnieg nie topnieje, więc to argument żaden.
Niestety okłamujecie ludzi, bo sam do Was dzwoniłem i mówiliście mi, że nie ma warunków na sanie, bo nie ma śniegu.[/quote]

Jak jest 14 stopni mrozu, to na pewno nie pada śnieg. To, że nie topnieje, to nie znaczy, że pada.

[quote name='Andrzej husky']Nie trzeba być znawcą by wiedzieć, że w Waszym imieniu pisze Wasze dziecko, więc nie cudujcie. Temat jest zbyt poważny by był prowadzony przez kogoś kto nie ma na ten temat pojęcia. Jeśli dotyczy to organizatorów to sami powinni odpowiadać, a nie dziecko pisze na łamach tematu z jakąś laską. To mało poważne podejście jak na Wasz wiek i mało szacunku do zawodników.

Andrzej[/quote]
Śmiać mi się chce. :lol:
Ile Ty człowieku masz lat?
Nie wiem dlaczego wypowiedzi Ariela uważasz to za oficjalne stanowisko organizatorów?
Czy na ich stronie coś takiego się pojawiło?
Przecież to jest tylko jakieś tam forum.
Gdybyś nie wiedział, to już wczoraj, tj. 02.03.2004 była informacja, że zawody odbędą się jednak na saniach.
[quote name='Andrzej husky']Na trasie też byłem i to też kit.

Jeździcie raptem od 2 lat w zaprzęgach, a zachowujecie się jakbyście wszystkie rozumy pozjadali i innych jeszcze próbujecie poprawiać z doświadczeniem zerowym.
Tymczasem zawodników z wieloletnim doświadczeniem traktujecie jak powietrze.
Wy za mało jeszcze wiecie by się szczycić taką wiedzą, która może komuś pomóc, bo znacie zaledwie podstawy. Parę zawodów i wygranych nie świadczy o doświadczeniu takim by innych pouczać, a tym bardziej prowadzić zawody i poniżać zawodników, mających na swoim koncie wygrane na wiele wyższym poziomie.

Andrzej[/quote]
Wybacz, że tak napiszę, ale dlaczego to d**** piszesz przez Wy!!!
Napisz to do kogoś konkretnego.
To napisałem ja, ... startujący trzeci sezon w zawodach (również na saniach). :evilbat:
Myślę, że jak poszukasz, to nie będę dla ciebie anonimowy, a ja, tak jak Payook nie znam, oprócz Piotrka i GHT, żadnych zawodników z Bydgoszczy i okolic. A ci z wieloletnim doświadczeniem to chyba jakiś żart. :roll:


[b][pozwolilem sobie z cenzurowac jedno slowo --> PaY][/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ETM']Tu mi kaktus wyrosnie, jak ktos w naszym zwariowanym klimacie jest w stanie przewidziec na miesiac wczesniej stan pokrywy snieznej, zwlaszcza na polnocy Polski. :wink: Trzeba by chyba wprowadzic do podstawowego sprzetu nowy srodek lokomocji: narto-rolki. :lol:[/quote]

ja tylko dodam że wszystkim a przynajmniej wielu osobom wiadomo że
cykl pogodowy w Polsce trwa od 3 do 5 dni , rzadziej do 7dni :wink: :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

1. Wiadomość by zawody odbyły się na saniach z tego co się dowiedziałem na zawodach to zostało ustalone "od góry", a nie przez samych organizatorów.
2. W Bydgoszczy - miałem na myśli również najbliższe okolice są zawodnicy z wieloletnim doświadczeniem i to większym niż sam organizator bo nie startują od 2 lat tylko dłużej.
3. Każdy kto potrafi czytać widzi różnice w sposobie pisania jak piszą sami organizatorzy a jak ktoś kto odpowiada tylko na podstawowe pytania i niestety świadczy to albo o wieku, braku oczytania lub ułomności w języku polskim. Jak się coś pisze to trzeba wiedzieć jak i brać za to odpowiedzialność tym bardziej jak się pod tym podpisujecie, jako organizatorzy. Bynajmniej nie chodzi tu o literówki, które są normalnością w internecie. W każdym razie znów kolejne kłamstwo, jakby było problemem wytłumaczyć, że komuś zleciliście odpowiadanie na wpisy w tym forum. Tylko po co? No chyba, że się upieracie, ale w takim razie relacji z wyścigów błagam ! nie piszcie niech to robią zawodowcy.
3. Forum nie forum ale skoro jest o zawodach to niech będzie o zawodach a umawianie sie z laska można prowadzić mailowo a nie na forum o tytule zawody.
4. I vice versa, czyż zawodnicy byliby zadowoleni z jazdy na wózkach po lodzie i wysokim śniegu ?!!!! Wątpię.
5. Nie mówiłem, że skoro jest 14 stopni to jest śnieg tylko dawałem do zrozumienia, że śnieg wolniej topnieje, a opady są codziennie i niestety ta pogoda była znana tydzień przed wyścigami jak do organizatorów dzwoniłem i sami mi mówili, że nie ma śniegu !!! a nie że nie ma w niektórych miejscach. Nie przekręcajcie tego co piszę. A w każdej TV była mowa, że pogoda nie zmieni się do połowy marca min. Zresztą chodzi tu o wprowadzanie w błąd w tym tygodniu przed zawodami, a nie miesiąc wcześniej. Proszę nie przekręcać moich słów !!! Śnieg leżał cały czas i właśnie tam na trasie, bo tam jest zawsze chłodniej to las a nie centrum miasta gdzie jest sztuczne ogrzewanie. Słowem: było i jest zimno na tyle by śnieg nie stopniał i praktycznie codziennie są i były opady. Raz większe raz mniejsze o czym organizatorzy doskonale wiedzą i wiedzieli również wówczas, i teraz niech nie przekręcają kota ogonem. Nie mowie o miesiącu ale o paru dniach przed zawodami !!! Brak ich doświadczenia i chęć wygranej nie powinna być przyczyna ustalanie na czym się jeździ na zawodach.
6. Dobrze, że ktoś jeszcze się tym zainteresował i ktoś na górze postanowił by były sanie. Dzięki temu zawody zyskały i są widowiskowe. Należy zawsze przede wszystkim pamiętać o zawodnikach bo to oni są najważniejsi. Bez nich zawodów nie ma ! Dlatego uważam ze należy się wszystkim szacunek na równi i nie wprowadzanie w błąd. Wiadomo, że sanie to wyższa szkoła jazdy i naprawdę trzeba sporo poćwiczyć.
7. Te powyższe zarzuty są raptem dwa. Dla jednych aż, dla innych tylko. I jestem osoba obiektywna i potrafię przyznać, że pogoda naprawdę sprzyja tym zawodom i są dobrze prowadzone. Tego zarzucić nie mogę. Oby żadne inne nie zaczynały się od nieprawdziwych informacji i tyle. Będę przy tym obstawał bo mimo iż z wyniku jestem zadowolony to kłamstwa pozostają kłamstwami i pewnych rzeczy nie da wyczyścić przekręcając czyjeś słowa lub obrażając kogoś by oczyścić siebie. Najlepiej jest na kogoś naskoczyć i poniżyć by odwrócić uwagę do swoich błędów zamiast się uczciwie przyznać i tyle. Tak byłoby uczciwiej.
Kpiny w stylu ile ja mam lat, czy skończyłem filologie i przekręcanie tego co napisałem na swoja korzyść jest równie nieuczciwe jak oskarżanie mnie o anonimowość. "Przecież to tylko forum" = więc KAŻDY ma prawo wypowiedzieć się, więc ja też mam do tego prawo. To, że chcielibyście znać moje dane, a jestem tu anonimowo to też jest poprawne, gdyż takie tu obowiązują prawa. I TYLE !!!
:lol:

Link to comment
Share on other sites

[b]ELO!!!


mily "anonimowy" czlowieczku... po tych zawodach... nasuwa mi sie jedno nazwisko ktore mozna do Ciebie przypasowac no mozliwe ze jeszcze jedna osoba ale nie sadze.... jesli jestes ta osoba co podejrzewam to startujesz tak jak ja od 2001 roku.... a od dwoch sezonow Cie nie widzialem zebys startowal na zawodach... wiec o doswoadczeniu wielkim chyba nie mozesz tutaj pisac jakie posiadasz.... co do organizacji zawodow zostawy na boku... zawody zawodami jush minely... wiec podsumuje zawody odbyly sie w super atmosferze trasa jak trasa fajnie ze start byl na saniach a nie wozkach....

pozdro skormny doswiadczeniem maszer :angel: [/b]

Link to comment
Share on other sites

Hello
No to fajnie ze wiemy kto jest kto, pogadaliscie sobie a teraz jak juz jest po zawodach moze ktos cos napisze na ich temat i poda jakies wyniki a moze i znajda sie jakies zdjecia bo nie bylem a chetnie bym obejrzal.
To pisalem ja,
niedoswiadczona, poczatkujaca imitacja maszera :lol:

Link to comment
Share on other sites

I my tam byliśmy, i świetnie się bawiliśmy, no i poznaliśmy masę wspaniałych ludzi.
Wielkie brawa dla organizatorów za świetnie zorganizowane zawody, było super.
Świetnie przygotowana trasa, wspaniała atmosfera, piękne widoki, i no organizatorzy, które zrobili wszystko, żeby każdy zawodnik czuł się dobrze. Te iż zawodników, które nie mieli własnych sań, mogli wystartować na pożyczonych. My wystartowaliśmy na swoim ślizgaczu. :D
Zajęliśmy 8 miejsce w klasie C1, na 10 zawodników. Co i tak jest dla nas niezłym wynikiem, uwzględniając nasz sprzęt i brak treningów, przez ostatnie parę tygodni.
Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tak dobrze przygotowanej imprezy i chętnie przyjedziemy na następną.
Chcieliśmy też podziękować Marcie (Wanka Tanka), za pożyczenia Darwina i Carie i jego wspanialej rodzinie za pomoc w trzymaniu naszych diabełków. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich.
Zawody były świetne, bardzo mi się podobały.
Startowałem po raz pierwszy i nawet nie byłem ostatni (czego się spodziewałem). A że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc w przyszłym sezonie będzie nas (mnie i Kyory) trochę więcej. :D

Żałuję, że ze względu na problemy techniczne (rozsypał mi się rower i próbowałem go reanimować) nie mogłem uczestniczyć we Wieczorze Maszera, ale jeszcze to nadrobię :D

NOTA DO ORGANIZATORÓW:
Może by tak częściej? Marzec i powiedzmy listopad. :D

Pozdrawiam wszystkich.
Tomek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...