Jump to content
Dogomania

Hodowla Lupusland


Pestka

Recommended Posts

[url]http://lupusland.republika.pl/[/url]

Co sądzicie o tej hodowli, hodowla znajduję się kilkanaście minut od mojego miejsca zamieszkania.
Ja swoje odczucia moze powiem później, narazie daję linka do tematu już na owczarkowym forum. Mozemy podyskutować ale temat jest głownie by przestrzec.
[url]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=14544&PN=1[/url]

[url=http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1767895_owczarki_niemieckie_rodowodowe_hodowla.html]Owczarki Niemieckie rodowodowe - hodowla Lupusland[/url]
[url=http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1185006_rodowodowe_owczarki_niemieckie_hodowla.html]Rodowodowe Owczarki niemieckie-hodowla Lupusland[/url]
Cytuję treśc ogloszenia

[quote]Ojciec Ulk Lupusland to piękny i agresywny pies ,wielokrotnie wystawiany na wystawach, w tym roku po raz pierwszy zdobył 1 lokate i ZWYCIESTWO KLASY.do tej pory wystawiany 8 razy i zawsze był drugi z uwagi na zbyt dużą agresje.[/quote]
[quote]Dzieci ULKA DOSKONALE SIE SPRAWDZAJą JAKO PSY STRóżUJąCE. SZCZENIęTA 5 MIESIęCZNE PRóBUJą GRYżć.[/quote]
[quote]ULK Lupusland,matka Deyzi Union.Ojciec bardzo mocny pies, wielokrotnie wystawiany zawsze 2 lokata , zawsze uwaga sędziego zbyt agresywny.[/quote]

I co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

jesli dla kogos pochwala jest ze jego pies startuje z zebami bez powodu to powinien sie zastanowic czy dla niego pies to pies czy podwalina jego/jej ego.
jesli pies stanowi o ego wlasciciela i jego agresywnosc to takie przedluzenie...hmmm...meskiego narzadu plciowego to zalosne.po prostu zalosne.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

dosyc przerażające jest też np to:

"Zapraszam właścicieli psów dużych ras na organizowane kursy: PT – pies towarzyszący (posłuszeństwo),
POS – pies stróżujący – obrończy (kontrolowana agresja)
Kurs kończy się egzaminem oraz stosownym dokumentem i wpisem do rodowodu."




.....:roll:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=red]KHRON[/COLOR] – Tomaszów Maz.
Zaprasza na wystawę do Ośrodka Sportu i Rekreacji VICTORIA
w Sulejowie ul. Błonie 1.
[B] [/B]
[B]Termin wystawy: 4 lipca.[/B]

[B][SIZE=5]W czasie wystawy odbędzie się aukcja szczeniąt.[/SIZE][/B]


[B][SIZE=5]:-o:-o:-o
[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Problem z agresją u owczarków widać coraz częściej. Hodowcy powinni skupić się na tym, aby dobierać skojarzenia także pod kątem charakteru. To smutne, że są ludzie uważający, że dobry pies to agresywny pies :shake: Ciężko trafić na zrównoważonego owczarka...

Link to comment
Share on other sites

mortikia-hmmm...ciekawa teza....:eviltong:
moze raczej ludziezapomnieli ze ot rasa uzytkowa i wymaga MINIMUM 4 godziny ruchu dziennie+prace z przewodnikiem.
oczywiscie duuzo hodowcow robi naprawde WIELE zeby wystarczylo onom przespacerowanie sie dookola bloku na srajtrawniczku ale na szczescie generalnie ony nadal musza pracowac i ta praca musza byc ksztaltowane zeby prawidlowo sie rozwijac.

Link to comment
Share on other sites

no tak, póki nie zniknie moda na owczarka niemieckiego to można sobie pomarzyć o tym, że każda hodowla walczy o miano bycia najlepszej w słusznej sprawie czyli hodowaniu zgodnie z cechami typowymi dla rasy. niektórzy laiccy ludzie którzy chcą kupić psa tej rasy po prostu tego nie doceniają, nie chcą doceniać? nie wiem jak jest z innymi rasami, pewnie tak samo. biedne psy, które są kupowane by przedłużyć własne ego ;P

Link to comment
Share on other sites

powodem kupna ona ,bez swiadomoosci jakie obowiazki spoczywaja na kupnie psa rasy uzytkowej ,najczesciej jest mieszanina stereotypu madrego wilczura szarika z checia posiadania wilczura-obroncy.
kto by tam przejmowal sie ksztaltowaniem wilczura.toz to mundre ifajter od urodzenia.
wiele osob tez z pogarda patrzy na ony ktore nie atakuja z ryjem kazdego kto podchodzi do wlasciciela.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Przydaloby sie w PL wylansowac takie programy w tv jak "cudowne psy" i "top dog" (ktore emituja na animal planet, ale non stop powtorki :( ) by ludzie zobaczyli ile trudu i satysfakcji zarazem niesie za soba wychowanie (tresura) psa. Tymczasem kiedys hulala w tvp2 behaviorystka ktora pomagala ludziom (!) w trudnych przypadkach. Postawilam wykrzyknik gdyz tak jest, ale sobie z tego sprawy nie zdaja ze to ludzi wina. Bo wlasnie zaden pies nie rodzi sie cudnym szarikiem, ani koniem Ed'em ktory mowi;) , ale wszystko w naszych rekach;) mam nadzieje ze doczekam sie mojego siersciuchowego 4ro slada co bede mogla slowa wprowadzic wreszcie w czyn:) pozdrawiam cieplutko:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Lupusland to stara hodowla naprawdę godna polecenia!!!! Jestem w szoku po przeczytaniu negatywnych postów na jej temat,mam wrażenie że piszą je osoby ,które nigdy z tą hodowlą nie miały żadnego kontaktu!!! Od pana zielińskiego miesiąc temu kupiłam już trzeciego pieska .pierwszy przeżył 15 lat,druga sunia przeżyła 11 lat,niestety z racji wieku niedawno odeszły.nie miałam żadnych problemów behawioralnych ,ani również zdrowotnych.psy te sprawiły mi i moim dzieciom wiele radości.z czystym sumieniem mogę polecić tego hodowcę,który naprawdę jest pasjonatem tej rasy(o każdej porze dnia i nocy można zadzwonic po poradę czy z jakimś pytaniem,bo pan zbyszek jest bardzo życzliwym człowiekiem i nigdy nie odmówi pomocy)

Link to comment
Share on other sites

Lupusland to stara hodowla naprawdę godna polecenia!!!! Jestem w szoku po przeczytaniu negatywnych postów na jej temat,mam wrażenie że piszą je osoby ,które nigdy z tą hodowlą nie miały żadnego kontaktu!!! Od pana zielińskiego miesiąc temu kupiłam już trzeciego pieska .pierwszy przeżył 15 lat,druga sunia przeżyła 11 lat,niestety z racji wieku niedawno odeszły.nie miałam żadnych problemów behawioralnych ,ani również zdrowotnych.psy te sprawiły mi i moim dzieciom wiele radości.z czystym sumieniem mogę polecić tego hodowcę,który naprawdę jest pasjonatem tej rasy(o każdej porze dnia i nocy można zadzwonic po poradę czy z jakimś pytaniem,bo pan zbyszek jest bardzo życzliwym człowiekiem i nigdy nie odmówi pomocy)

Link to comment
Share on other sites

Ta hodowla jest naprawde godna zaufania . Miałam od nich psa , który żył 15 . Zdech ze starości . Nie był wcale agresywny , wręcz przeciwnie . Bardzo opiekuńczy dla dzieci i nie opuszczał ich na krok. Pod jednym dachem miał nawet cztery koty i dwie tchórzofretki. Spał nawer z nimi razem i zawsze bronił. Żył rówież w zgodzie z dwoma owczarkami kaukaskimi , jadły z jednej miski . Polecam tą hodowle , którzy szukają owczarka niemieckiego.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='moon_light']dosyc przerażające jest też np to:

"Zapraszam właścicieli psów dużych ras na organizowane kursy: PT – pies towarzyszący (posłuszeństwo),
POS – pies stróżujący – obrończy (kontrolowana agresja)
Kurs kończy się egzaminem oraz stosownym dokumentem i wpisem do rodowodu."




.....:roll:[/QUOTE]

osobiście brałam udział w szkoleniu PT z moim kaukazem i zaręczam że nic strasznego się tam nie działo. natomiast jeśli chodzi o szkolenie pos to najpierw u psa musi być wypracowane posłuszeństwo do wszelkich mozliwych granić możliwości inaczej pies nie jest dopuszczany do tego typu szkolenia. i oczywiście nie wszystkie rasy biorą udział w szkoleniu pos.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...