Jump to content
Dogomania

miękkie stawy


Murak

Recommended Posts

Witam
Rzucam ten temat na prośbę mojej niezkomputeryzowanej znajomej.
Problem który byc może ktoś już miał i udało mu się z ni m uporać.
Chodzi o suczkę owczarka środkowoazjatyckiego,najogólniej mówiąc "nezwiązaną".Ci którzy znają tę rasę wiedzą , że jest to pies spory i dość masywny,i tu zaczyna się problem -suczka ta śliczna (i dobrze wychowana :) )ma miękkie stawy -śródstopie ,staw skokowy,co widać w ruchu .Stawy nie są stabilne i chodzą na boki,włascicielka obawia się że kiedy pies przybierze na masie mogą być kłopoty
Wiem ,ze była zawsze bardzo dobrze karmiona (dobrze - mam na myśli rozsądnie - nie "fest" :wink: ),dostawała witaminy i w ogóle pies bardzo zadbany pod każdym względem a tu taka niespodzianka :cry:
Co wy na to?[url]http://www.szkocka.republika.pl/koledzy/16.JPG[/url]
na tym zdjęciu trzy najlepsze koleżanki-nie jest to wbrew pozorom mord na szkocie dokonany przez krwiożerczego azjatę :lol:

Link to comment
Share on other sites

O ile pamiętam na stawy i problemy z nimi działa b. dobrze Caniviton Forte 30. Dawki na masę nie pamiętam, ale jeśli będziesz zainteresowana to skonsultuję z moim wet. Ja gotowałam też kurze łapki(różne przepisy na dziale żywienie) i niestety w młodym wieku ograniczałam żywiołowe zabawy (o ile o takich można mówić w wykonaniu niufa).Niestety nie piszesz w jakim sunia jest wieku, ale jesli jest jeszcze szczeniakiem (w przypadku molosków do1,5-2 lat) to może być to kwestia rozwojowa. Po prostu czasem kościec rośnie za szybko i mięśnie które trzymają go "w kupie" są jeszcze za słabe( dlatego polecany jest Caniviton ktory ma w sobie też L-karnitynę). Moja wetka mówiła mi zawsze, że w przypadku młodych molosków zabawy w ganianego np. z innymi psami czy za patykiem powinny trwać o połowę krócej niż pies ma ochotę. Jak najwięcej jest za to zalecanych spacerów szybkim marszem i pływania. Takie ćwiczenie mięśni jest niezbędne a jednocześnie maksymalnie oszczędza stawy.
Serdecznie pozdrawiam,Niufa
[size=1]Nie odpisywałam wcześniej, gdyż obecnie mam tak mało czasu, że rzadko tu zaglądam. Jak będę rozmawiała ze swoją wet. w niedzielę wieczorem to się jej jeszcze podpytam, może jest coś nowego w tym temacie i wtedy napiszę. Głaski dla terierków.[/size]

Link to comment
Share on other sites

Myśmy też miały problem z luźnymi stawami, ale w łokciach przednich łap (pies zaczął stawiać zbieżnie łapy).
Pomogła kuracja Arthroflexem, efekt było już widać po miesiącu stosowania.
Obecnie profilaktycznie je to nasza młodzież.
Oczywiście Arthroflex zalecił weterynarz, po oglądnięciu psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...