Jump to content
Dogomania

Handling


ZoSiA

Recommended Posts

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a więc ja swoje boksery na początku ucze wystawiania na smakołyk tak jak każdą inną rase, żeby w ogóle załapały o co chodzi, potem na zabawke. Bokser jest o tyle specyficzną rasą, bo przyjęte jest że wystawia się go na "długiej" smyczy, czyli puszcza do przodu, i wtedy ktos najlepiej z rodziny albo znajomych dobrze żeby stał na przeciwko psa i podrzucał jakąś piłeczke albo zapiszczał piszczącą zabawką. Po skończonym "treningu" dobrze jest dać psu tą piłke czy zabawke żeby sie chwile pobawił bo wtedy gdy ją będzie widział będzie chętniej sie wystawiał;)
a wybierasz sie może na klubówke bokserów do Poznania??;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AsiaSz']a więc ja swoje boksery na początku ucze wystawiania na smakołyk tak jak każdą inną rase, żeby w ogóle załapały o co chodzi, potem na zabawke. Bokser jest o tyle specyficzną rasą, bo przyjęte jest że wystawia się go na "długiej" smyczy, czyli puszcza do przodu, i wtedy ktos najlepiej z rodziny albo znajomych dobrze żeby stał na przeciwko psa i podrzucał jakąś piłeczke albo zapiszczał piszczącą zabawką. Po skończonym "treningu" dobrze jest dać psu tą piłke czy zabawke żeby sie chwile pobawił bo wtedy gdy ją będzie widział będzie chętniej sie wystawiał;)
a wybierasz sie może na klubówke bokserów do Poznania??;)[/quote]



To chyba za poważne jak na debiut:lol: nawet nie znam jej "wartości" wystawowej bo jeszcze nigdzie nie byłyśmy.Szczerze to ja obawiam się wystawy no bo jak zobaczą takie dwa elementy:eek: co nie mają pojęcia o wystawach to będzie nie fajnie;).A jak to jest tak naprawdę czy zawsze psy są takie idealne w ringu?Czy w młodzieży jeszcze nam "darują" wiercenie się czy raczej tylko w szczeniakach przymykają oko?Bardzo fajnie że mogę skorzystać z twoich rad:)Gdzie się jeszcze wybierasz ze swoimi pociechami w tym roku na wystawy?U nas problemem jest to że ona np. po minucie siada:roll: Muszę ubłagać tatę to może wybierzemy się na wystawę ale jako widzowie z psem co by się edukował:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Bokser to taka rasa, którą rozpiera energia...więc nie stoi spokojnie w bezruchu;) moja ma trzy lata a też co chwila siada w ringu, ale to nie jest wielki problem, pies ma prawo takie cos robić, to naturalne;)
Ja teraz sie wybieram na tą klubówke do Poznania, może też jeszcze pojade do Legionowa, no a potem Poznań w listopadzie;)

Link to comment
Share on other sites

My chyba zaczniemy od Rybnika i na pewno w Kielcach będę bo mam pod nosem:p.Czyli to że ona przysiada to jednak nie problem:) a ja tyle się o to umartwiłam.Na czym wystawiasz?Ja mam dławik ale nie mogę dokupić tej długiej smyczy:( ze skórki wszędzie takie króciaki po 120cm:shake:.Czy naturalne boksie z uszami i ogonkami mają mniejsze szanse czy teraz to już raczej norma?Moja jest cała naturalna:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AsiaSz']czemu?;) ale to fakt są specyficzne do wystawiania...;)[/quote]



Hehe, pamietam jak wyskoczylam w zakieciku i butkach na obcasie... A wokol mnie same dresiki:evil_lol::evil_lol::evil_lol: Nie podoba mi się double handling, a już po przeżyciach z bokserem na ringu- nie podejmuje się wystawiania: bokserów, onków, dobermanów. To nie dla mnie, kompletnie nie czuje ich sposobu wystawiania. Dziwie się, ze jakoś Ameryka czy Australia potrafi 'normalnie' wystawiać boksery... Asiu- ty sama wystawiasz swoje psy???

Link to comment
Share on other sites

A mnie się podoba gdy w.w. rasy są wystawiane tak jak w Polsce. :-) Jakoś amerykański handling dobermanów do mnie nie przemawia. Ale to tylko kwestia gustu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']i wyglądają jakby im ktoś kij w doopsko wsadził...
koszmar te amerykanskie boksery:roll:[/quote]

Zgadzam sie, mnie osobiscie tez nie podobaja sie amerykanskie boksery;)Mi sie podbaja takie "nasze"Europejskie , ktore wygladaja tak jak powinny a te Amerykanskie to sa jakies takie nie wiem strasznie delekiatne i nogi maja jak szczudla i strasznie dluga kufe co mnie sie w ogole nie podoba a co za tym idzie nie maja dla mnie takiego instynktu obronnego jak te nasz europejskie;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']i wyglądają jakby im ktoś kij w doopsko wsadził...
koszmar te amerykanskie boksery:roll:[/quote]

Zgadzam sie, mnie osobiscie tez nie podobaja sie amerykanskie boksery;)Mi sie podbaja takie "nasze"Europejskie , ktore wygladaja tak jak powinny a te Amerykanskie to sa jakies takie nie wiem strasznie delekiatne i nogi maja jak szczudla i strasznie dluga kufe co mnie sie w ogole nie podoba a co za tym idzie nie maja dla mnie takiego instynktu obronnego jak te nasz europejskie;-)

Link to comment
Share on other sites

Czy naturalne boksie z uszami i ogonkami mają mniejsze szanse czy teraz to już raczej norma?

Moim zdaniem to zależy od sędziego, jeden preferuje naturalne boksery (niecięty ogon i uszy), a drugi wręcz przeciwnie...więc tutaj nie idzie jednoznacznie stwierdzić, które mają większe szanse;)

Link to comment
Share on other sites

nie chce nikomu ubliżać, ale wydaje mi się, że niektórzy nie dokońca chyba wiedzą na czym polega wystawianie boksera...niestety ale bokser to taka rasa która po prostu źle wygląda jak jest wystawiana "z ręki"... wielu sędziom się nie podoba, kiedy ktoś prezentuje w ten sposób boksera...tak samo jest z owczarkiem niemieckim...i moim skoromnym zdaniem, to trudniej jest psa nauczyć żeby cierpliwie patrzył sie na zabawkę, która jest tylko w zasięgu jego oczu, a nie pyska, niż wystawiać go "z ręki"... więc radziłabym jeżeli ktoś nie miał styczności z wystawianiem tego typu psów, żeby sie za dużo nie wypowiadał w kwestiach, o których raczej nie ma wilelkiego pojecia...;)

Link to comment
Share on other sites

ludzie biegający i, jak to ujęłaś wrzeszczący, dookoła ringu to zdarzają sie tylko przy owczarkach niemieckich...przy bokserach czegoś takiego raczej sie nie spotyka... a moim zdaniem, to jak są wystawiane owczarki, to jakie show robią jest fajne;) a po za tym są zazwyczaj na tyle oddalone, że za bardzo nie przeszkadzają innym wystawcom xD a jak komuś nie odpowiada to niech nie jeździ na wyatawy - proste:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pieseczkowo']Słuchajcie mam do was pytanie czy nie wiecie gdzie można kupić taką maleńkąsaszetke na smakołyki widzialm taka u jednej kobitki na wystawie,ale coś czuję,że to gdzies dostala,ale była super.[/quote]
Bocian powinien mieć w swojej ofercie. Mail najlepiej z zapytaniem napisz...
[URL="http://www.bocian.bazarek.pl"]www.bocian.bazarek.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...