Jump to content
Dogomania

Handling


ZoSiA

Recommended Posts

Ja chwalę... zresztą dla mnie wystawa jest jak każdy inny spacer z paskudą, to czas dla niej... aż czasami zapominam że sędzia może czegoś chcieć :oops:
Ale zauważyłam że częśc sędziów krzywo patrzy na chwalenie psa :-?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moje kaukazy też na początku przez długi okres nie potrafiły ładnie stać i się wystawić .
Ale ciągła praca z nimi i kontakt z psem w końcu przyniosły oczekiwane rezultaty.
Odnosze wrażenie ,że niektóre osoby są leniwe i nie bardzo chce się im cokolwiek ćwiczyć.Myślą , że jak raz pójdą gdzieś na pole i poćwiczą to pies już umie.A na wystawie okazuje się ,że nic z tego.
Wiem ,że cierpliwe i mądre ćwiczenia pomagają i to bardzo . Wystarczy cierpliwość ,konsekwencja,samozaparcie i wyrozumiałość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Hm...
mam pytanko :
Jade z pieskiem na Sopocką, chce go sama wystawiać, ale boje się że spanikuje czy coś ;)
W razie czegoś byłby ktoś chętny?? :D
Wystawiam Goldenka w klasie pośredniej ;)[/quote]

w który dzień?, też moge Ci pomóc :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka']anovi ona poprostu sie boi ringu!
co to w ogole za teoria,z ta alfa w ringu co? :o
prawdopodobnie zle sie czuje poprzez:
1) tasme wyznaczajaca ring-psy czasami zle znosza, ze nagle znajduja sie w jej srodku i sa wlasnie 'ograniczone'
2) ludzi stojacych naokolo.
jestem pewna, ze to ja stresuje
czy pozwalasz sie jej bawic przed wejsciem do ringu z innymi psami?
i jak ona sie ogolnie na wystawie zachowuje?

sprobuj cwiczyc z nia bieganie i ustawianie w obecnosci innych osob i jak masz mozliwosc, to skonstruuj niby-ring. chodzi o wyznaczenie czegos zamknietego, w czym ona sie znajdzie i ja oswajaj

niech te upaly sie skoncza!!![/quote]

No cóż przeczytałam rady - ale już po wystawie ;) Cóż... Ale i tak dziękuję [b]an3czka[/b] i [b]PARSONREK[/b], może przydadzą się na potem, chociaż do wielu już doszliśmy metodą prób . Na wystawy już jeździłam z poprzednią suńką i też troszkę doświadczeń się zebrało, ale moja obecna dozia to po prostu jest chyba b. wylewna...

W każdym razie przez to, że na wystawę przyjechaliśmy b. wcześnie zaobserwowałam kilka różności i coś zaczyna się klarować...:
Jak ćwiczyliśmy sobie na pustym ringu (jeszcze bez "gapiów") to stała jak statuetka i była cichutko... i nie przeszkadzało, że ja z nią na ringu, a pancio poza...
Później powitania nowoprzychodzących, merdanko, i buziaczki :) Zawsze pozwalamy się troszkę przywitać i pobawić, by ja troszkę czymś odstresować i by kojarzyła wystawę z miłymi chwilami. Jednkże ze względu na jej dość okazały wzrościk i częste podenerwowanie wystawowe innych nie pozwalamy przesadzać z psoceniem ;)
A potem przyszło sędziowanie; weszłyśmy na ring; wzrok suńki padł w stronę pancia poza tasiemką...i zaczął się płacz ogromny :(
No i pancio musiał wrzucić mi zabawkę w rękę i czmychnąć w chwili nieuwagi dozi w krzaki (dobrze że były jakieś).
Wtedy się dozia uspokoiła, ale za każdym razem gdy do ringu podchodził jakikolwiek mężczyzna podobnie ubrany do pancia, suni zaczynała wracać świadomość, że trzeba płakać... i znów musiałam zapiskać zabawkiem.. i znów było cichutko przez chwilkę...
Sędzia był wyrozumiały, ładnie nas ocenił, ale nie omieszkał zapytać czy to pierwsza wystawa suńki... Ja muszę ją jakoś przyzwyczaić do ringu... Tyle, że nie mogę albo ja albo pancio na przemian siedzieć w krzakach... To bardzo niewygodne i strasznie pokłuty i brudny człowiek wychodzi z krzakorów ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja z Goldkiem jade 13 :) Strasznie chciałabym spróbować sama go wystawić, ale znając siebie to moge takiej tremy dostać, że tylko bym psu na tym rongu zaszkodziła :)
Niby stres przez ringówke przechodzi, nie? :lol:
No to jak, jak bym nie była w stanie to moge na was liczyć?
I jeszcze raz dzięki ;)

Link to comment
Share on other sites

Według mnie to wszytsko zależy od wystawiającego, bo wystawijacy powinien być spokojny i myślec typu ''mój pies jest najlepszy'' bo ja na pierwszej wystawie sie bałem jak nie wiem i pomimo teego, ze pies chodził cudnie na treningach to na ringu nie chciała chodzić, a na ostatniej wystawie byłem spokojny itd i pies był nie do poznania, chodziła cudnie, stała dumna jak paw, no szok poprostu 8) Nawet sędzia napisal nam w ocenie, ze ''profesjonalnie prezentowana w statyce i ruchu'' co jest dla mnie wielkim wyróznieniem, bo dopieoro sie ucze wystawiac a wszystko dzięki suni 8)

Link to comment
Share on other sites

Ooo... Serio?? Fajnie by było ;)
A ty juz wystawiałaś/ałeś swoją psinke??? ;)
I czy przypadkiem nie chodziłeś na szkolenia psów, treserką taka pani z Ornety była? 8)
Zawsze można razem poćwiczyć, to sie pieski nauczą przy innych pracować :) :D

Link to comment
Share on other sites

Tak, wystawiałam goldenkę w klasie użytkowej, teraz wystawiam Pointerkę i Jack Russell Terriera. Na wystawie w Sopocie będę wystawiać też Beagla.
Tak, znam szkoleniowca z Ornety, profesjonalistkę Dagmarę i uczetsniczę w jej szkoleniach. Zawsze szkolenie w grupie daje coś więcej niż się to robi samemu.
Napisz do mnie na maila to się konkretnie umówimy.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Hej jak by ktos chciał to moge pieska mu wystawićna Sopocie, oczywiście za friko :) Albo takim rezerwowym wystawcą być :)
A właściwie to najbardziej mi odpowiadają rasy takie jak retrievery, collie, nowofundlandy, setery :)
Właściwie to nie wystawiałam dużo psów, ale chętnie komus pomoge :)
Oczywiście przed pokazem można je4szcze poćwiczyć z pieskiem na ringu :)

Link to comment
Share on other sites

No ja niestety sama wystawiam piecha sowjego, a jak treme mnie pożre to mam już ochotników :)
Ale możne na następnej mi wystawisz co??
I daj znać jak będziesz w Sopocie to pogadamy sobie :) Poznamy się :)
Skoro lubisz (tak mi sie zdaje) retrieverki to wspólny język będzie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beff']Hej jak by ktos chciał to moge pieska mu wystawićna Sopocie, oczywiście za friko :) Albo takim rezerwowym wystawcą być :)
Właściwie to nie wystawiałam dużo psów, ale chętnie komus pomoge :)
Oczywiście przed pokazem można je4szcze poćwiczyć z pieskiem na ringu :)[/quote]

ja tez, ja tez!!
z tym ze nie w sopocie, bo jeszcze wtedy nie bede w polsce :(

Link to comment
Share on other sites

Ja bede w Toruniu (21.08) i prawdopodobnie w listopadzie w Poznaniu :) Tyle wiem na razie ;)


A co do mnie to chyba jak na razie jestem z Was najbardziej poczatkujaca, bo tylko jedna wystawa w roli handlera była :oops: no ale od czegos trza zaczac, nie? ;) wynik byl fajny (z dogiem niem.) - lok.1, dosk, bos i cwc :P w toruniu wystawiam buldozke francuska a jesli bedzie jh to jeszcze pincza mini na jh..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sh_maniak']anovi spróbuj kiedys wypóscic sunie na ring z handlerem :D ... wiele psów na wiele sobie pozwala przy ukachanej panci, a przy obcej osobie chodza jak złoto ... wiem to z autopsji :D ( choc moje psy ze mna tez jak złoto chodza :wink: )[/quote]

Tobie to dobrze :( aż zazdroszczę...
Jeszcze poćwiczę... ja się tak szybko nie poddaję... co by nie mówić teraz było chociaż troszkę lepiej (czytaj - ciszej) niż zwykle.
Ale może przed oceną bym spróbowała jak ona się zachowa w rękach kogoś innego??? Tak z ciekawości.
Tylko nie wiem czy wtedy należałoby się zgubić? czy może raczej pozostać gdzieś w okolicy ringu???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...