Jump to content
Dogomania

Niebieskie obwódki wokół oczu u shih-tzu? czy to mozliwe? proszę o pomoc!


konik.gaj

Recommended Posts

Witam wszystkich dogomaniaków :)
Jest to mój pierwszy post na forum i mam mały problem.

Na Wielkanoc bylismy zmuszeni uśpić naszą 11-letnią sunię shih-tzu, ponieważ leczyliśmy ją od ponad roku na serce, jednak gdy miała już płyny w osierdziu Pani weterynarz powiedziała, ze niestety..
;(

Ymkę (zwaną Pysią) kupiliśmy 11 lat temu w hodowli u Pani Gienier we Wrocławiu z rodowodem. Pyśka miała ciemne oczy.
Teraz tak się złożyło, że pod koniec czerwca odbieramy z hodowli w Zabrzu 10 tygodniową sunię. Cały miot jest tricolor, wszytkie psiaki mają ciemne oczka, a ta "nasza" wybrana sunia ma ciemne oczka z niebieskimi obwódkami. Proszę o poradę, czy jest to dopuszczalne w wzrocu rasy czy też jest coś nie tak? Tylko nasza Daisy jest taka wyjątkowa, reszta maluchów ma oczka całe ciemne. dodam również iż rodzice (których oglądaliśmy) również mają ciemne oczy.

Bardzo proszę o poradę! W piątek mamy wpłacić zaliczkę, dlatego też zależy mi na czasie.

pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

zdarzają się psy niewystawowe, u których genetycznie tak się poukładało że mają niebieskie oczy ( oprócz husky, u których to normalne ) więc sunia będzie niewystawowa,ale to jej nic nie zaszkodzi w życiu, w sumie taka wyjątkowa, takie pieski są zazwyczaj tańsze

Link to comment
Share on other sites

Suni nie będziemy wystawiać. Naszej Pyśki nie wystawialiśmy i nie kryliśmy, a wzieliśmy z rodowodem tylko i wyłącznie po to, żeby mieć pewność w rasie i nie wspierać "pseudohodowców".
Sunieczka jest wyjątkowa (może ze względu na te oczka) i od razu przykuła naszą uwagę i podbiła serce :loveu:
Miałam tylko wątpliwości czy to nie jest jakaś wada genetyczna, która w przyszłości spowodowałaby problemy z oczkami, lub jakąś ślepotę.
Wiem wiem histeryzuję, ale wolę się upewnić (:

Link to comment
Share on other sites

Przedewszystkim co to są obwódki? Rozumiem, ze to tęczówki? Mała ma teraz 5 tygodni - nie wiem jak w innych rasach, ale w mojej w tym wieku oczy sa niebieskie- jasno niebieskie- błękitne swiadczą o tym, ze w dorosłosci pies bedzie miał oko .. jasne, szare, złote, zółte; ciemne oczko w którym błękitu nie widac swiadczy o tym ze u doroslgo psa oko bedzie ciemne. I cos czuje ze tak moze byc i u shiz-tzu; i tu tylko nie wiem co na to wzorzec, czy przy kazdym umaszczeniu oczy maja byc ciemne, czy jest jakas korelacja umaszczenie-nasycenie koloru oka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...