Jump to content
Dogomania

Wybór i zakup suczki Chihuahua


marteczka77

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

pa-ttti zarezerwowałaś tą czarną?Ja jeszcze nie widziałam na żywo czarnych sa chyba dość rzadkie ,a bardzo mi sie podobają własnie takie ciemniejsze czarne lub w kolorze toffi.Musi byc sliczna masz jakas fotkę?A jak Twoja malutka przybrała cos na wadze ,a jak wystawy macie juz zrobione?
Długo sie nie odzywałam ,bo prawie całe lato spędzliśmy nad morzem ,a tam nie ma dostepu do netu.Lady urosła jest wesoła odważna i wszedzie jej pełno lubiała sie wygrzewać na plaży na słoneczku,a zimny Bałtyk jej nie zachwycal nawet nóg nie chciała zamoczyć.Fotki wkleje na dniach korzystam z komputera córki ,bo moj laptop jest w naprawie .Jak tylko będę miała pstryknę małej najnowsze fotki :loveu:Obecnie waży 1,6 .Jutro jade w odwiedziny do jej mamusi:lol:

Link to comment
Share on other sites

to czekam na zdjęcia. jestem ciekawa jak wyrosła Twoja suczka:)
my z Lilą mamy dopiero 1 wystawę za sobą-ocena doskonała, bardzo ładnie się prezentowała:) po czarną-podpalaną suczkę jadę jutro:) widziałam ją jakieś 3 tygodnie temu jak byłam rezerwować. jutro się okaże czy idzie w dobą stronę, ale z tego co mi wiadowo jest śliczna:) oczywiście- z moim szczęściem do małych psów- najmniejsza z miotu! a Lili nie przytyła za bardzo-wciąż 1,6kg. tak już chyba zostanie,..

Link to comment
Share on other sites

patti juz mam komputer jutro pstrykne nowe fotki lady i wstawie jak najbardziej aktualne.To jutro masz wielki dzien jedziesz po nowego mieszkanca,a ile teraz maleństwo waży?:lol:ciekawe jak lilli zareaguje i czy zaakceptuje.Mama lady wazyła1,6 i urodziła 4 szczeniaczki ,moja lady teraz tyle wazy wiec chyba jeszcze ciut jej przybedzie choc od swojej mamy jest drobniejsza ma szczuplejsze łapki i drobniejsza figure.GRATULUJE doskonałej oceny!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Strasznie cieżko zrobic małej zdjecie napstrykałam sie strasznie wybrałam dwa gdzie wzglednie mozna ja obejrzec.
[img]http://images45.fotosik.pl/206/342a484c337b7ce1med.jpg[/img]
[img]http://images40.fotosik.pl/202/d0c376b399fe49b8med.jpg[/img]
Taka chudzinka z niej ,drobniutka ,może jeszcze nabierze masy i zmini sie jej figura ,bo jej mama jest bardziej masywna

Link to comment
Share on other sites

fajniutka jest, ale chudzina-jak moja LILI:) U nas w domu jest już nowa suczka, właśnie biega sobie po pokoju:) Myślę nad takim "domowym" imieniem dla niej. waży około 600gram- trudno ją zważyć bo się kręci. jest malutka ale za to grubiutka i taka nabita, apetyt ma ogromny.. ile Twoja Lady ważyła w tym wieku? w sumie chihuahua to najmniejsza rasa świata więc czego tu wymagać:)

Link to comment
Share on other sites

patti lady jak miała 4 miesiące ważyła z tego co pamietam niecały kilogram ,była wtedy bardzo zbita wyglądała jak mały batonik ,a teraz sie wyciagneła w gore ,a jest chudziutka.Nie chce jeść no chyba ,ze miałaby dostać jakis smakołyk najchetniej z mojego talerza ,a jej nie daje ,bo wiadomo niezby zdrowe to dla naszych psiaczków.Wstaw fotke maluskiej musi byc naprawde malusia skoro wazy tylko 600g. ,a jakie ma imie w metryczce?Ja nie zmianiłam zostawiałam juz takie jakie miała.A jak zareagowała na malenstwo Lilli?Ja z czasem chce zostawic sobie druga suczke ,ale poczekam na malenstwo od Lady ,by było im razniej ,a pozatym fajnie mieć dwa takie malusie pieski,zakochalam sie w tej rasie jest cudwna:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img297.imageshack.us/img297/852/89995537.jpg[/IMG]

to moja mała Uncja(tak ma w rodowodzie). Ja zastanawiam się nad imionami: Mamba, Megan, Bambi. Jeszcze nie wybrałam...:) Marteczka suczki po odchowaniu szczeniąt mają często tendencję do przybierania trochę na masie, robią się takie bardziej tęgie- miejmy nadzieję że nasze maluchy też tak będą miały:) Lili zaakceptowała nowego domownika od razu, ona uwielbia takie małe szczeniaki bo przynajmniej ma się wtedy z kim bawić. skacze, kręci się w kółko i tak śmiesznie kładzie się tylko na przednich łapkach. reszta psów tylko obwąchała małą czarną i poszła dalej robić swoje:)

Link to comment
Share on other sites

patti jej ,ale przesliczna taka słodziutka malutka i ma takie duże uszka.Jest wprost przepiekna ,pieknie ubarwiona ,slicznosci.Według mnie pasuje do niej Mamba ze wzgledu na jej kilorek ,ale imie teraz to ma niespotykane Uncja nic dziwnego ,bo jest taka malutka.Oj mam nadzije ,ze chociaz pózniej po ciązy nabierze apetytu i masy ,bo teraz z jedzeniem tragedia:shake:

Link to comment
Share on other sites

u mnie też Lili ma do jedzenia niechęć. zjada z chęcią tylko wtedy kiedy inny pies nad nią stoi i ona musi pilnować miski, wtedy warczy i wcina jak najszybciej:) Małą nazwałam jednak Zuzia:) nie mogłam się zdecydować a jak tylko to imię ktoś mi powiedział to od razu wiedziałam że to to:) uszy to jej akurat takie wielkie wyszły na zdjęciu, w rzeczywistości są mniejsze;)

Link to comment
Share on other sites

A jak zuzia ma z apetytem?Jak u ciebie idzie nauka czystosci ,bo u mnie tragedia od kilku miesiecy jest tak.Lady wie gdzie ma sie załatwiac kuwetke ma w łzaisnce ,wychodzi na spacerki i tam tez sie załatwia w domu tez jest czas ,ze ładnie wchodzi do kuwetki i robi so trzeba ,lae tak jest przez pare dni potem zaczyna robic w łazience koło kuwetki ,a potem wychodzi na korytarz i tam sie załtwie ,a nastepnie juz wszedzie i znaou ja pilnuje jak sie załatwi gdzie nie trzeba mowie głosno nie wolno wkładam do kuwetki chwale po ajkims czasie jest ok ,a po jakims czasie zaczyna na nowo robic koło kuwetki ,a potem juz wszedzie.Rece mi juz opadaja ,bo przeciez chyba nie mozliwe ,by pies zapominał ,a ona takie własnie sprawia wrazenie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam, poszukuję pieska albo suczki chihuahua, płeć jest mi obojętna, ponieważ ma być to przyjaciel na kolanka Zależy mi jedynie na tym, aby w wieku dorosłym ważyła do ok. 1,5kg. Szczerze powiem, że bardziej podobają mi się mniejsze i drobniejsze chi. Bardzo proszę o pomoc. Bardzo podoba mi się ta suczka, ale nie ma rodowodu i mam obawy jak będzie wyglądała jak dorośnie tym bardziej, że właścicielka nie chce wysłać mi na maila zdjęć rodziców, bo twierdzi, że na ostatnim zdjęciu jest matka i to wystarczy.[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/17717069_chihuahua_malenki_slodziaczek_sunia.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

na ostatnim zdjęciu ta druga to niby mama? mi wygląda na kilkumiesięczne szczenię, ale mogę się mylić oczywiście...
swoją drogą, nie wiem jak można kryć sunię która waży 1,1kg?!
i to w dodatku tak małym psem...
Nigdy nie ma pewności, czy ta waga nie wynika z karłowatości- czyli choroby jakby nie patrzeć. W przypadku psów bez rodowodu ponadto, nikt nie kontroluje ich "rasowości", nie są weryfikowane ich cechy, zgodność z wzorcem rasy- to ma miejsce na wystawach.

Link to comment
Share on other sites

Ja też uważam, że to nie mama tylko troszkę większe szczenie. Jak zapytałam o zdjęcia to powiedziała mi ta pani, że ona nie wysyła, bo ludzie później kopiują i używają jako swoje psy. I też twierdzi, że ta na ostatnim zdjęciu to mama i urodziła tylko jednego szczeniaczka a na innych ogłoszeniach ma wystawione szczeniaki w tym samym wieku i po rodzicach o tej samej wadze. Czyli coś kręci. A czy suczka, która waży 1,1 kg może urodzić 5 szczeniąt? Jest to możliwe??

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem nie jest....chociaż nie ma reguły, że mniejsze rodzą mniej szczeniąt...Ale nie wyobrażam sobie suczki o tej wadze z tyloma maluchami w brzuchu, chyba że te maluchy ważyłyby po 50gram po urodzeniu...A nie możesz pojechać do tej pani i przekonać się czy ta na zdjęciu to mama? zwróć uwagę na jej sutki, czy wyglądają jakby karmiła, bo jak nie to w sumie może Ci każdą suczkę pokazać i powiedzieć że to mama...
Jakby nie było, nie popieram kupowania psów bez rodowodu, to nieodpowiedzialna decyzja :(

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witam, planuje zakup suczki Chihuahua.

Proszę oceńcie szczeniaki, które najbardziej mi się spodobaly. Jestem kompletnym laikiem w temacie tej rasy, proszę o pomoc. Wiem tylko, że chciałabym długowłosą sunie. To moje faworytki:

[IMG]http://www.psy.merigold.pl/media/nIMG_4019.jpg[/IMG]

[IMG]http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/24/06/69/62/2406696292_4[/IMG]

[IMG]http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/24/13/04/59/2413045967_2[/IMG]

Pytam bo każda z hodowli jest w innej części Polski i nie wiem do której jechac na poczatek.

Link to comment
Share on other sites

podstawowe pytanie :
szukasz psiaka na wystawy czy tak dla siebie, "na kolanka" ??
bo jeśli na kolanka, to suczka musi Ci sie po prostu spodobac, i tutaj jakieś drobne wady nie maja żadnego znaczenia.
Jeśli na wystawy: to trzeba tez zadać sobie pytanie czy ma to być suczka wybitnie wystawowa, która ma szansę wywalczyć sporo na wystawach, czy chcesz po prostu pobawić się w wystawy, ewentualnie zrobić suczce uprawnienia hodowlane?

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za odzew :)

Szukam suni tylko i wyłącznie dla siebie do kochania. Na pewno nie planuje wystaw co za tym idzie szczeniaków. Mała ma być towarzyszką moją i mojej 5 letniej suni yorkshire terrier. Aczkolwiek naturalne jest, że chciałabym żeby wyrosła z niej ładna Chi, drobne wady mi kompletnie nie przeszkadzają. Jedyne co tak sobie myślę to chciałabym żeby była malutka jak moja obecna suczka. Ma 1,8kg. Zależałby mi żeby były podobnej wielkości. Ot moja fanaberia :)

Dziś kontaktowałam się z dwoma hodowlami:

Dogomania, sunia 3,5 miesiaca 1 kg

[IMG]http://images37.fotosik.pl/1614/62fd0a2f9711b191.jpg[/IMG]

Oraz Volpino Mini - sunia 2 miesiące 800 gr

[IMG]http://www.volpinomini.com/mioty/wellamorka.jpg[/IMG]

Dla mnie wszystkie wydają się małe. Może coś podpowiesz. Z góry ślicznie dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...